Máte rádi krátkou hru? TITLEIST Vokey SM6 model 2016 jsou tady

Dalo se očekávat, že společnost Titleist nezůstane za ostatními pozadu a na začátku sezony představí kolekci novinek a jejich mistrovský kousek wedge Vokey. Tentokrát už to je šestá řada s označením, jak jinak, SM6. A má hned tři vylepšení: lepší kontrolu vzdálenosti, spinu a jsou daleko univerzálnější.

Více o: Golfové vybavení

vokey-sm6-main.jpg
Foto: © TITLEIST VOKEY

 „Jedná se o nejlepší wedge, které jsme kdy vyrobili,“ řek sám tvůrce holí Bob Vokey. „Vzali jsme vše, co jsme se od hráčů na PGA Tour za posledních 20 let naučili a spojili s moderními technologiemi. SM6 je ten nejlepší balíček holí pro krátkou hru.“

„Vzali jsme v potaz vše, co jsme se za tak dlouho dobu na trhu naučili a vtělili do nových technologií, které na holích poznáte na první pohled. Použili jsme technologie, které hráčům pomohou lépe kontrolovat let míče, k větší konzistentnosti a v konečném důsledku snížení celkového skóre,“ prozradil hlavní inženýr značky Aaron Dill.

NOVÉ FUNKCE WEDGE SM6

První novinkou je umístění těžiště hole tak, aby její největší výkonnost byla právě v momentu impaktu a dávala hráči větší kontrolu nad vzdáleností a při každé herní situaci nebo podmínkách.

Hole s nízkým loftem (46° - 52°) jsou charakteristické velmi nízkým těžištěm, který uděluje holi o 1,5 mph vyšší švihovou rychlost a přidávají na vzdálenosti 3 – 5 metrů. Použití nové CAD technologie při konstrukci holí je vidět na zadní části hlav.

Hole se středním loftem (54° - 56°) mají i střední uložení těžiště a jsou přesně sladěny s holemi s nízkým nebo vysokým loftem. Poskytují lepší pocit při chipování a lepší kontrolu nad vzdáleností.

Hole s vysokým loftem (58° - 62°) se vyznačují vysokým uložením těžiště, jehož výsledkem je přesnější práce s holí, menší rozptyl vzdálenosti, lepší kontrola trajektorie a lepší pocit při trefování míčku. Mají i zvýšenou horní část hlavy.
Vokey SM6 mají nově patentované drážky TX4, které přidávají na rotaci míče přibližně 200 ot./minutu a tím i lepší kontrolu nad spinem.

Drážky TX4 nabízejí několik variant: užší a hlubší pro hole s loftem 46° - 54°; širší a mělčí pro lofty (56° - 62°). Drážky celkově mají o 7 % větší objem pro lepší odvod trávy, písku a dalších nečistot z hlavy hole.

CENA by se měla pohybovat od 4200 (ocelový shaft) do 4500 (grafitový shaft) korun.

Na trhu se objeví 11. března v nabídce s lofty od 46° do 62°.

Povrchová úprava bude jako u SM5 v barvách Tour Chrome, Steel Gray a Jet Black.


KDO S NOVÝMI HOLEMI HRAJE A CO SI O NICH MYSLÍ?

Jordan SPIETH (SM6 46°, 52°, 56°a 60° lob wedge)

„S lepším a mnohem výše umístěným těžiště na holi s loftem 60°je mnohem snadnější dostat míček z roughu i při zachování požadované vzdálenosti. To je velmi důležité pro určité typy ran, kde míček neleží ideálně nebo je zapadlý v hluboké trávě. Hůl dokáže hodně odpustit a dokážete být přesní, i když netrefíte dokonale sweet spot,“

„Nemusíte tak být naprosto přesní při trefení míče a přesto neztrácíte kontrolu nad míčkem. To je něco, co vám dá velkou výhodu proti jiným hráčům, proti kterým hrajete.“


Jimmy WALKER ((SM6 48°, 54° a 60° lob wedge)

„S novými holemi SM6 mohu hrát daleko přesnější golf. Mám také daleko větší kontrolu nad délkou ran při příhrách na green. Kontrola délky je klíčová a vše závisí na tom, jak až blízko se dokážete k jamce dostat,“

„Vždy jsem velmi překvapen z toho, s čím zase Bob Dill přijde. Poslouchá naše komentáře, bere vážně naši zpětnou vazbu a není týden, aby se mezi námi nepohyboval a zkoumal, jak svůj design vylepši a jak nám dát do rukou další a lepší nástroj.“


Adam SCOTT ((SM6 48°, 54° a 60° lob wedge)

„Nejdůležitější faktor krátké hry je pocit. To je jeden z hlavních důvodů, proč používá hole Vokey a jsou obecně tak oblíbené. To co udělali s těžištěm u nových modelů je fascinující,“

„Je to pro mě velká čest, znát osobně člověka, jako je Bob Vokey. Věděl jsem o něm dříve, než vůbec zaregistroval on mě. Jeho hole mě fascinovalo už od malička a pak, když jsem se stal hráčem PGA Tour jsem toužil ho osobně poznat a strávit sním co nejvíce času, což se mi nakonec splnilo. Dlouho jsem pozoroval jeho vášeň pro hru a výrobu holí. Je téměř jak umělec, který se snaží vyrobit to nejlepší umělecké dílo.“

ZDROJ: GolfMagic.com


5 / 5 (16×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.