Slavná Honda Classic začala večeří a skončila bučením na vítěze

První turnaj floridského swingu je vždy svátkem golfu. Hraje se na jednom z nejhezčích hřišť, je ozdoben Medvědí pastí, hráče zlobí nevyzpytatelný vítr, o překvapení není nouze, přímý přenos v našich skromných poměrech vysílají dokonce dvě televize a letos vše začalo večeří u Jacka Nickaluse, i když jeho zmrzlina čekala nejen na diváky až na úplný konec.

Více o: Adam Scott , Jimmy Walker , Rickie Fowler , Sergio Garcia

profimedia-0275687783.jpg
Adam Scott - The Honda Classic 2016
Foto: © Profimedia

Těžko říct z jakého důvodu utajovaná večeře, kterou ve svém domě organizoval Jack Nicklaus s manželkou Barbarou pro americký realizační tým a hráče Ryder Cupu před turnajem Honda Classic nakonec, do médií pronikla.

Prozradil ji již měsíc předem samotný kapitán Davis Love III, který se o ní mimochodem zmínil v průběhu turnajového kola na Havaji. Možná aby vystrašil Evropany a ukázal, jak to Amerika se ziskem titulu v Hazeltine myslí vážně.

V domě Nickalusových se nakonec sešlo 27 hostů, včetně šéfa PGA, kapitána, asistentů (včetně Tigera Woodse), a 22 vytipovaných hráčů, kteří by mohli do bojů proti týmu Darrena Clarka zasáhnout.

Celý večer pak následovaly fotky, pochvalné věty na pohostinnost a cenné rady, které celému týmu sám velký Zlatý medvěd poskytl. Nakonec nechyběla ani vyhlášená Nicklausova zmrzlina a fotky s kornoutky mražené pochoutky na sociálních sítích.

V té době se ještě bylo z čeho radovat.

Američané nehráli špatně a nebýt zlého Španěla Garcii, byli by v čele turnaje s vidinou hry o titul a důkazu o své momentální dominantnosti.

A to i bez účasti světové jedničky a hlavního tahouna týmu Spiethe.

Radost jim nemohla zkazit ani hole-in-one Alexe Čejky, který tak pokořil poslední jamku Medvědí pasti, ani smutná příhoda Jasona Bohna, který musel být po dohraném druhém kole hospitalizován s lehkým infarktem.

Ten šok se začal rodit až v sobotním kole, kdy se základní kameny amerického týmu začaly drolit.

Nejdříve startér představil Jimmyho Walkera jako Fowlera a poté oba na hřišti předvedli, jak by se Ryder Cup hrát neměl.

U Fowlera stačila jedna chybně zahraná rána do vody a nevzpamatoval se až do konce kola.

Walker na svém rozpadu pracoval usilovně po celých osmnáct jamek tak, až z toho málem byl nejhorší výsledek jeho kariéry. Jen jednu ránu pod 40 na první devítce a ránu pod 80 celkově.

Navíc v situaci, kdy šli společně s Fowlerem v posledním flightu s náskokem na prvních dvou místech. Co lepšího si pro pohodu ve flightu přát.

Nijak zvlášť se nepředvedl ani Phil Mickelson, Jason Dufner nebo Patrick Reed, který se s turnajem rozloučil již po pátečním kole.

O zábavu se na hřišti od soboty starali Adam Scott, Sergio Garcia a dva američtí mladíci Blayner Barber a Justin Thomas.

Scotta nerozhodilo ani quadruple bogey na vstupní jamce Medvědí pasti, kdy své první dva míčky z odpaliště a dropzony poslal neomylně do vody a přišel o pohodlný náskok tří ran.

Dokázal, že mu přechod na krátký putter potíže nedělá, ze škoku na tříparové jamce se rychle oklepal a v neděli si s jistotou došel pro svůj první titul po téměř dvou letech.

Garciu zradily v posledním kole krátké hole.

Už jeho první rána na jistotu železem na úvodní jamce skončila mimo fairway a cosi naznačila. První devítkou se se štěstím protáhl s pary, na druhé pak zapsal jen dvě birdie a tři bogey. Na Scotta ztratil jedinou ránu a musel se spokojit s druhým místem.

Barbera s Thomasem pak dostala druhá devítka, kdy zahráli dvě bogey, respektive dvě birdie a double bogey na předposlední jamce a snům o boj o titul byl konec.

Překvapivě tak nejlépe z Američanů skončili shodně na třetím místě mladíčci s minimem zkušeností a dva hráči, se kterými se ani v nejširším rydercupovém týmu nepočítá.

Možná jedním z nejsmutnějších okamžiků pak bylo bučení diváků před posledním puttem Scotta, kterým dali američtí fanoušci jasně najevo svoji nevoli a naznačili, jaká by mohla být v Hazeltine v září atmosféra.

Největší hvězda a světová jednička se na Floridě neobjevila a trochu se teď herně trápí.

Další hráči, se kterými se počítá, neunesli tíhu okamžiku a šesté místo Rickieho Fowlera, poté co po druhém kole s náskokem vedl, muselo být hodně studenou sprchou.

Nicklausova zmrzlina je zcela určitě výborná, tentokrát ale byla, minimálně americkým divákům servírována až ve čtvrtém kole.

Ani ne za týden nás čeká Doral, který by mohl naznačit, jak je to se stoupající formou Scotta a Garcii nebo jak je to s reálnou formou Spiethe, McIlroye a Daye.


5 / 5 (11×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.