POZNÁMKA: Opak Tigera Woodse baví golfovou Evropu

Ještě před čtyřmi měsíci jste to jméno nejspíše vůbec neznali. Teď je Branden Grace hvězdou evropského golfu, i když není z Evropy a na starém kontinentu nevyhrál jediný turnaj. V rámci stále více expandující European Tour ale doslova září, a to nejen svými výsledky.

Více o: Branden Grace , European Tour

143244603_1.jpg
Branden Grace se pořád směje.
Foto: © GettyImages/Ross Kinnaird

Graceovi je třiadvacet, narodil se v jihoafrické Pretorii a koncem minulého roku měl na kontě jediné vítězství mezi profíky, dva roky starý titul ze Sunshine Tour.

Pak ale přišel zlom, který kdyby se neudál v Evropě, ale třeba v Kalifornii, tak by byl horkým zbožím pro scénáristy z Hollywoodu. Grace si však (zatím) neplní americký, ale jihoafrický sen. Golfový sen.

Po zisku karty na European Tour v q-school vlétl na nejprestižnější evropskou túru fantasticky - v polovině ledna vyhrál Joburg Open, aby o týden později ovládl další jihoafrický turnaj Volvo Golf Champions.

Všem nevěřícím, kteří jeho senzační triumfy přičítali jen faktu, že se hrálo na jeho domácí půdě a bez největších hvězd (i když za sebou nechal Ernieho Else, Retiefa Goosena, Charla Schwartzela nebo Louise Oosthuizena), poslal jasný vzkaz o tomto víkendu: Umím vyhrát i mimo Jižní Afriku!

Grace s velkým přehledem ovládl čínské Volvo China Open a už v dubnu tak má na kontě tři tituly ve své premiérové sezoně na European Tour. V pořadí Race to Dubai se posunul na 4. místo, ve světovém žebříčku pak už na 66. pozici.

Nejsou to ale pouze golfové výkony a výsledky, kterými se Grace stále výrazněji zapisuje do povědomí golfových fanoušků. Alespoň v mém případě k tomu používá mnohem více zbraní.

Už během Joburg Open na mě udělal dojem dvěma věcmi. První, která nejspíše zaujala na první pohled všechny, byl jeho caddie Zack Rasego. Přeci jen, i když tomu v minulosti bylo jinak, dnes už jsou kedíci tmavé pleti spíše výjimkami.

Tou druhou pak je jeho bezprostřednost. Pozitivní i negativní.  Když je v pohodě, neustále se směje. A že to umí. Když se mu naopak nedaří, umí na sebe být pořádně naštvaný, i když navenek stejně působí pořád tak nějak vesele.

A stačí jedna dobrá rána a Gracovy plné tváře už opět září úsměvem a oči se mu třpytí na délku dvou jamek. Je dobře, že ve světě golfu jsou i naprosté opaky soustředěného a někdy až trochu sterilního Tigera Woodse. Případ Brandena Grace pak dokazuje, že i úsměv může být cestou k (možná) velké kariéře.


4.9 / 5 (19×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.