POSTŘEH: Pohled na golf z venku může být zkreslený

Nedávno se v českém tisku objevily dva články o ekonomice českého golfu. Poprvé byl článek otištěn v prosinci v ekonomickém týdeníku E15, podruhé pak minulý týden v deníku Lidové Noviny. Oba články uvedené v ekonomických rubrikách řeší, a světe div se, upadající ekonomiku českých hřišť a golf jako drahý sport. Takový je pohled na český golf z venku. Otázkou je, zda je pravdivý nebo nepoukazuje-li na věci, které v golfu raději nikdo vidět nechce.

Zpět na článek

Nejlépe hodnocený komentář (6×)

 • Když už se naťuklo ČGF ...

  Je otázkou, kvůli komu a proč vlastně ČGF existuje. Aby zastřešoval golf (nebo golfisty) v ČR? Aby zastřešil amatérskou reprezentaci? Aby zastřešil profíky? Aby zastupoval majitele hřišť? Aby zastupoval amatérské hráče (členskou základnu)? Je reprezentaci vůbec vhodné/potřebné rozdělovat na amatéry a profíky -asi ano, protože každý řeší jiné problémy, viz kauza podpory juniorů při jejich zájezdech na mezinárodní turnaje a soustředění, kdy se dostávají do sporu s amatérským statusem. Mám pocit, že vlastně nikdo neví pořádně, co je účelem a cílem ČGF. Z mnoha vyjádření cítím, že to neví ani samo vedení ČGF a mnoha dalších organizací, co se kolem golfu v ČR motají (PGAC, svaz(y) majitelů hřišť, svaz greenkeeperů, teetime, ...). Nedávno tu byl článek o Golf Activity Teamu - v souvislosti s ním se nikdo o vztahu k ČGF nezmínil, na stránkách ČGF ani zmínka, je to tedy projekt bez spolupráce s ČGF? Za co vlastně platí kluby příspěvky ČGF za své členy? Za vedení handicapů? Nebo za něco jiného? Nevím, asi mi to může být v podstatě jedno. Nebo že bychom založili "Svaz českých golfistů, kteří chtějí hrát jen tak pro radost"?

  odpáleno 26.1.2015 v 12:46 | Martin “Šnek” Záhumenský

PŘIDAT NOVÝ KOMENTÁŘ JAKO HOST

Zbývá znaků

Diskutovat můžete jako host. Pro plné funkce diskuse a hodnocení příspěvků se přihlašte nebo registrujte na naše stránky.

POSLEDNÍ PŘIDANÉ KOMENTÁŘE

 • Dotaz k článku

  Dobrý den,
  článek čtu se značným zpožděním, jsem už více než měsíc v USA, kde mimochodem obden hraji osmnáctky, všechny s el.vozíkem, za ceny nižší, než kolik bych v Česku připlácel k fíčku jen za ten vozík.

  Autor v odstavci Golf je drahý uvádí, cituji: "Nicméně od loňského roku si můžete na akademickém hřišti zahrát od 150 korun. Na běžné devítce od 200. Hodinu s trenérem pořídíte od 300..."

  Nebudu za mořem věčně, tak bych docela ocenil konkretizaci - kde blízko Brna stojí devítka 200 Kč a kteří trenéři se tam nabízejí za tři stovky na hodinu. Předem velké díky.

  odpáleno 31.1.2015 v 02:48 | Libor Danek | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Dotaz k článku

   Prosím o nějaké odkazy na hřiště, kde je fee takto levné. Občas brouzdám na internetu po hřištích v USA a ceny se mi tam nezdají nijak malé. El. auto u nás stojí na 18 jamek v průměru 600 Kč tj. 25 dolarů a to stojí v USA jen ta nejobyčejnější nekvalitní hřiště.

   odpáleno 2.2.2015 v 16:23 | Petr “Steve” Matoušek | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Dotaz k článku

    Dobrý den, snad na svůj dotaz k článku dostanu i nějakou odpověď, nejen protiotázku, ale když už jsem do tohoto tématu vstoupil, dovolím si reagovat.
    a) to, co nazýváte nejobyčejnějšími, nekvalitními hřišti, mnohdy s parem hluboko pod 70, já jako začátečník v Česku naopak postrádám.
    Ano, jsou v horším stavu, než mistrovská hřiště. Ale přesto na nich najdu každý nepřesně zahraný míček, zatímco třeba na akademii ve Slavkově míčky mizí v patnáct centimetrů hluboké trávě, která je všude kolem. Ano, jsou lehká, ale ne pro mne. Ano, jsou levná, ale tato diskuse se točí mj. právě okolo nákladů na golf. A obejdu je za tři hodiny, neboť jsou krátká, přestože jde o osmnáctky - i to mi vyhovuje.
    b) nedoporučuji hledat dobré ceny v USA tak, že brouzdáte po stránkách hřišť na netu. Nejlepší ceny dostávám až ráno v den, kdy hraju (hraju totiž denně až po obědě), hot deals jsou třeba i na GolfNow, nebo je dobré zavolat na recepci a poptat se tam. A nezapomínejte ani na možnost měsíčních nebo tříměsíčních členství, kdy i středně drahá hřiště, cca 80 USD/fee, pořídíte i pod 1000 USD na 3 měsíce a po tu dobu můžete hrát třeba denně. Ve dvojici pak dostanete další slevu...

    odpáleno 4.2.2015 v 17:00 | Libor Danek | reagovat
    • Jméno:

   • RE: Dotaz k článku

    Ještě si dovolím jednu poznámku, nikoliv k USA, ale k Česku, protože o to hlavně v hlavním článku i mém dotazu šlo.
    Ptal jsem se, zda mi někdo poradí, kde u Brna stojí devítka 200 Kč a kteří trenéři se tam nabízejí za tři stovky na hodinu - použil jsem sazby uvedené v textu. Zatím mám smůlu. Přidal jste další číslo, el.vozík u nás stojí v průměru 600 Kč. Možná někde ano, ale koukal jsem do ceníků Kaskády, Austerlitzu a Kořence - myslím, že tyto tři osmnáctky jsou u Brna nejblíž. Průměrná cena za E-cart mi u nich vyšla 950 Kč. Tak fakt nevím, je zkreslený pohled na golf jen zvenku, nebo bohužel i zevnitř?

    odpáleno 5.2.2015 v 01:43 | Libor Danek | reagovat
    • Jméno:

 • Nedělejme si iluze.

  Nedovedu si po svých zkušenostech představit, jaká by musela přijít propagace golfu a kolik by to stálo úsilí, aby se markantně rozšířila členská základna! Mám dojem, že je u nás už téměř "NASYCENO"! Pro známé jsme udělali dva roky po sobě akci na seznámení s golfem. Předloni to bylo na "kamarádském" Grabštejně a loni na luxusnější Ypsilonce. Nikdo, kromě vlastní dopravy, nemusel platit ani korunu a přesto s golfem nikdo nezačal. Všem se to líbilo, protože jim bylo vše naservírováno až pod nos. Nemuseli shánět žádné informace a nic zařizovat. Letos asi nabídneme zájemcům vyzkoušení golfu v indoru a hru na simulátoru, aby si osahali virtuální golf. Předem mám obavy, že se už nikdo nepřihlásí, ale moje svědomí bude čisté, ve svém okolí jsem udělal pro propagaci maximum! Trošku to vypadá, že se potencionálním zájemcům bude muset příště platit, aby vůbec přišli! :-)
  Ne, vážně: pokud nepůjdou nadále resorty s cenami rapidně dolů, tak bez nárůstu "malých" levných hřišť určitě ke zvýšení počtu golfistů nedojde a žádná akce "Hraj golf, změň život", tomu nepomůže! Jedinou nadějí jsou děti ve školách, ale i tady je rozhodující faktor cena golfu!

  odpáleno 29.1.2015 v 16:12 | Vít “uli” Buchberger | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Nedělejme si iluze.

   Cena je jedna věc, tak informaci o ne již tak drahém golfu nepomáhá. Druhá věc je jméno golfu mezi veřejností. Nemohu se zbavit domněnky, že se stále hodně lidí za golf stydí a ti, co se jim golf líbí, nenašli odvahu s ním začít. Pořád je zde příliš mnoho předsudku o sportu zbohatlíků, kam se běžným sportovcům nechce. Golf je stále chápán jako sport milionářů, politiků a mafiánů. Sama tradice, která už navíc pokulhává za vývojem nestačí.

   odpáleno 30.1.2015 v 08:28 | HOST: Petr | reagovat
   • Jméno:

 • Ještě jedna myšlenka

  Po včerejším slohovém cvičení mě napadla ještě jedna věc. Kdy se počet golfistů u nás zvýší? Až se všeobecně zvýší životní úroveň. Zatím pořád za sebou vlečeme skutečnost, že sice máme všechno za srovnatelné ceny, jako zbytek Evropy (nebo v něčem i vyšší), ale pořád nejsou platy stejně velké. A o tom by se zase dalo mluvit nebo psát dlouho a dokud se tohle nezlepší, tak podle mě počet hrajících golfistů moc narůstat nebude, jen se bude zhruba udržovat na stejné výši

  odpáleno 27.1.2015 v 11:41 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
  • Jméno:

 • Když už se naťuklo ČGF ...

  Je otázkou, kvůli komu a proč vlastně ČGF existuje. Aby zastřešoval golf (nebo golfisty) v ČR? Aby zastřešil amatérskou reprezentaci? Aby zastřešil profíky? Aby zastupoval majitele hřišť? Aby zastupoval amatérské hráče (členskou základnu)?

  Je reprezentaci vůbec vhodné/potřebné rozdělovat na amatéry a profíky -asi ano, protože každý řeší jiné problémy, viz kauza podpory juniorů při jejich zájezdech na mezinárodní turnaje a soustředění, kdy se dostávají do sporu s amatérským statusem.

  Mám pocit, že vlastně nikdo neví pořádně, co je účelem a cílem ČGF. Z mnoha vyjádření cítím, že to neví ani samo vedení ČGF a mnoha dalších organizací, co se kolem golfu v ČR motají (PGAC, svaz(y) majitelů hřišť, svaz greenkeeperů, teetime, ...). Nedávno tu byl článek o Golf Activity Teamu - v souvislosti s ním se nikdo o vztahu k ČGF nezmínil, na stránkách ČGF ani zmínka, je to tedy projekt bez spolupráce s ČGF?

  Za co vlastně platí kluby příspěvky ČGF za své členy? Za vedení handicapů? Nebo za něco jiného?

  Nevím, asi mi to může být v podstatě jedno. Nebo že bychom založili "Svaz českých golfistů, kteří chtějí hrát jen tak pro radost"?

  odpáleno 26.1.2015 v 12:46 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
  • Jméno:

  • RE: Když už se naťuklo ČGF ...

   Ahoj Martine, článek měl řešit jen medializaci golfu na veřejnosti, mimo golfovou komunitu, která je ze strany federace opravdu minimální. Toto jsou otázky, na které zatím nedokážu odpovědět, ale v podstatě federace zastupuje golf jako takový. Je to zemská autorita stejně, jako je to v jiných sportech. Nelze dělit na amatérský a profesionální. Golf je jen jeden. PGAC je vlastně jen spolek profesionálních hráčů, který má hájit jejich zájmy, nikoliv řídit profesionální golf a je podřízen federaci. To, že se federace zabývá pouze amatérským golfem tedy není úplně v pořádku, ale je těžké se k tomu vyjádřit. GAT je čistě soukromý projekt na podporu mladých hráčů, není podřízen federaci, ale funguje s jejich vědomím. Paradoxně 1. ledna vznikl samostatný projekt ČGF, který řeší stejnou problematiku. Je to spousta otázkek, na které by bylo dobré znát odpovědi. Pokusím se je zjistit a postupně uveřejnit. Sám v tom mám zmatek.

   odpáleno 26.1.2015 v 16:16 | robin drahoňovský | reagovat
   • Jméno:

   • RE: Když už se naťuklo ČGF ...

    Ahoj Robine. Já jen nadhazuju témata, mojí šťouravost a rýpavost už znáš, nečekám že mi na všechno odpovíš :-)

    Co se popularizace golfu týká - když je nějaký průšvih s politikou nebo tunelováním, vždycky se uvede, že dotyčný hraje golf, že se někde na golfu dohadovaly nějaké špinavosti, nebo je u článku ilustrativní fotka z golfového hřiště. Že je mnohem větší žumpa třeba fotbal, kde se výsledky kupují od nejnižších soutěží za sud piva a přesto podle počtu členů je to nejpopulárnější sport u nás, o tom asi není pochyb. Ale pro řadu lidí je golf pořád ještě výsada bohatých lidí a skoro sprosté slovo. Často slyším "já nemám BMW ani Mercedes, to bych ani nemohl na parkoviště". Že tam stojí někde většinou i řada oktávií nebo fabií, to si nikdo nevšimne.

    Potkávám lidi, kteří říkají, že by si golf rádi zkusili, ale když slyšeli ceny za trenéra v Praze, tak to zase pustili z hlavy. Nebo is koupí golfový časopis, kde jsou v reklamní části inzeráty na jachty, hodinky za stovky tisíc a super nezbytné golfové oblečení za desítky tisíc. Dočtou se, že je možné koupit skvělou sadu míčků za tisícovku tucet a že jich potřebují mít dost do zásoby. A spadne jim čelist, že to si opravdu nemůžou dovolit.

    Když známým nabídnu, že to není problém, že se můžeme domluvit a zajít na nějakou akademii nebo hřiště, kam nás bez problémů pustí (kolem Prahy třeba Předboj, Benátky, Zbraslav, Beřovice, Slapy), že to budou mít za 500 na celý den, tak jásají. Když jim řeknu, že opravdu musejí počítat s tím, že ztratí na začátku hodně míčků, ale že se dají koupit za pár korun ohrané a že sám používám běžně míčky koupené za 5-20 korun, tak se rozzáří. Mezi negolfisty se tyhle informace moc nedostávají. A je otázka, kdo všechno za to může a kdo by to měl změnit. Třeba tady na webu se ty informace dočtu, ale ani hromada golfistů ho nezná, natož "náhodný kolemjdoucí".

    Ano, pokud se člověk trochu začne zajímat, tak zjistí, že stačí jet autem někam kousek dál, nakoupit hrané věci, že opravdu nemusí mít nejnovější golfové oblečení. Ale kolik začátečníků to zjistí? Kolik bude k vyzkoušení hry ochotno jezdit někam hodinu tam a další zpátky? A že to zabere nějaký čas, než člověk dokáže zahrát pár jamek s jednocifernými čísly, to je asi holá skutečnost (čest výjimkám). Tak si radši vezmou kolo koupené za pár tisíc, zajedou někam na pohodovou projížďku do hospůdky na pivko a za hodinku-dvě jsou vysportovaní.

    Samostatnou kapitolou golfu je totiž jeho časová náročnost. Když si jdu zaběhat, mám toho za hodinu dost. Když si jdu zahrát fotbálek/tenis/volejbal/..., je to max na dvě hodiny (a to jsem pak dva dny grogy). Když jedu s kamarádem půl hodiny na golf a stejně zpátky, oběhneme ve dvou rychle devítku a nikde se nezdržujeme, tak je to na 2,5 - 3 hodiny (včetně nakládání a vykládání, odbavení na recepci, krátkého protažení před hrou). Když hrajeme osmnáctku, tak se dostáváme s cestou na 5-6 hodin. Když je hřiště plné (turnaj), tak to zabere aspoň 7-8 hodin. A to je hrozně moc.

    Řešením pro začátečníky je podle mě možnost častějšího, ale kratšího hraní za rozumnou cenu - a k tomu je potřeba mít dostupné hřiště, které to umožní. Bydlím kousek od Mstětic, znám Starou Boleslav nebo Černý Most a během sezóny každý večer až do tmy chodí po hřišti spousty lidí, kteří si přišli zahrát aspoň pár jamek. Mají zaplacené členství, tak to využívají. Jenže kdo nemá hřiště cestou z práce nebo kousek od domova, ten se těžko sebere a pojede po práci hodinu na svoje levné hřiště. A co mám zkušenosti, kousek dál od Prahy se po hřištích navečer zase tolik lidí nepohybuje. A navíc - začátečníkovi, který by chtěl hrát každý den pár jamek těžko vysvětlím, že těch 20.000 za členství vlastně není moc, když si to přepočítá na peníze za hru (20.000 / 8 měsíců / 10 her za měsíc = 250Kč). Kdybych bydlel u Slap, měl bych to za půlku, já vím, ale jsem vázaný na hřiště v mém okolí. Věřím, že kdyby kolem Prahy bylo dalších 5 levných hřišť (klidně šestky jako Předboj), tak by se hráči postupně našli.

    Ale je tady několik věcí, kterým nerozumím. Co je platné, že třeba Slapy se snaží tlačit cenu pro hráče na co nejpříznivější podmínky, když pak za snídani (2x párek + kafe) dáme u nich v restauraci 250 Kč (stalo se nám letos v létě). Když si u nich sedneme po hře a dáme si kafe + zmrzlinu nebo zákusek, je to za 150 (ano, jen jsem se zeptal, jestli mají nějakou zmrzlinu a neptal jsem se za kolik, moje blbost - už jsem poučenější). Mně to přijde skoro dost, je hrozně lidí, kteří si nedovolí ani takhle drahý oběd. Takže do restaurace na hřišti nechodí ani lidi, kteří hodně hrajou a kafe by si dali, natož takovýhle náhodní hráči. A já s klidným srdcem nemůžu pozvat kamaráda začátečníka po hře na takhle drahé kafe a dortík, protože bych v něm zase probudil obavu, že je golf obecně drahý. Přitom když jsme hráli v Pyšelích, po hře stálo jídlo (polévka + výběr ze tří hotovek) + kafe také 150 - a to nemám pocit, že by se jednalo o horší kvalitu restaurace/klubovny. Pokud chci něco lepšího, stačí si vybrat v lístku, ale v nabídce jsou i levnější jídla. To je přístup, který se mi líbí - můžu se najíst za cenu podle svých možností. (Jen perlička k Pyšelům - když jsme během cesty mezi 7 a 8 jamkou skočili do restaurace, jestli mají nějakou bagetu, tak hned poznamenali, že i kdyby neměli, tak než odehrajeme jamky 8 a 9 tak jí budeme mít připravenou podle vlastního výběru. A cena? 50Kč.)

    A další pro mě nepochopitelná věc. Proč skoro žádné hřiště (opět čest výjimkám!) nedokáže na svůj web napsat, jestli mají otevřeno a v jakém stavu je hřiště? Proč mě nutí volat na recepci? Proč to nedoukážou dát ani na svůj facebook? Je pro mě jednodušší během 3 minut rozkliknout 10 stránek hřišť a podívat se, kde se dá hrát, než 5x volat a domlouvat se, jestli a od kolika je to možné, jaký je stav hřiště, jestli zrovna nebyla aerifikace, pískování, prořezávání nebo něco podobného. Nevěřím, že je to složité vyřešit ani programátorsky, ani organizačně, ani jinak (pokud tedy není cílem nutit hráče, aby zaměstnali slečnu na recepci telefonováním). Že někde dokážou napsat k tomu všemu navíc PIN pozice a rychlost grýnů a denní nabídku restaurace, že dávají týden dopředu vědět, že se chystá pískování nebo nějaká jiná údržba, to je pro mě signál, že se to postupně zlepší. Ale bude to ještě trvat ...

    odpáleno 26.1.2015 v 22:01 | Martin “Šnek” Záhumenský | reagovat
    • Jméno:

    • RE: Když už se naťuklo ČGF ...

     ahoj Martine, je to tak. Je tu spousta otázek, na které se pokusím najít odpovědi nebo je vysvětlit. Díky za reakci. Český golf je plný paradoxů, které sám nechápu. Někde je to v nastavení cen, jinde ve službách. Zatím platí obecný názor, že není potřeba něco měnit a vše je nastaveno správně. Pak ale budeme opravdu koukat, jak golf stagnuje a psát stále dokola poplašné zprávy, a to je špatně. Pojďme být trochu konstruktivní a třeba se časem něco změní. Golf není čerpací stanice, která by lákala na cenu benzínu a doprodávala další produkty za předražené ceny. Stejné to je s informacemi, ale to se stále nedaří vysvětlit. Třeba jen to, že je lepší správnou informaci napsat na web a nestresovat recepční stále drnčícími telefony. Tak díky za tipy, pokusíme se za tím jít a něco ovlivnit.

     odpáleno 27.1.2015 v 15:18 | robin drahoňovský | reagovat
     • Jméno:

    • RE: Když už se naťuklo ČGF ...

     Budu stručný - vynikající příspěvek, která má hlavu a patu, navíc výborně analyzuje reálné problémy českého golfu a navrhuje některá řešení. I pro Golfee je to výborný vstup pro další práci. Kéž by v českém golfu takto racionálně uvažovala nějaká větší masa lidí, především těch, kterých se to dotýká ...

     odpáleno 27.1.2015 v 17:19 | HOST: Daniel Trhoň | reagovat
     • Jméno:

  • RE: Když už se naťuklo ČGF ...

   Je na to na všechno velmi jednoduchá odpověď. Chci hrát turnaje, ligu nebo výkonnostní soutěž, OK, měl bych být členem federace, která mi vede HCP a dohlíží na mě jako na sportovce. Chci hrát golf, pak je mi celá federace na NIC. Nepotřebuji ji. Honit ego si mohu někde jinde. Hraji hodně po světě. Nikdy se mě nikdo nezeptal na HCP, výjimečně na klub, což je pořád prestiž, ale registrace? To nikoho nezajímá. Kdyby poplatky dostaly kluby, možná bychom tady hráli o stovku levněji nebo by ta stovka za každého šla do přímé propagace klubu, tedy golfu. Nacpat peníze úředníkům jen za to, že jsem proti své vůli registrovaný je nesmysl. Oddělme sportovní a rekreační golf a nechme se starat federaci jen o sport, ne o všechno. Třeba potom budou mít na golf více času. I to je jeden z důvodů proč nejsem a zatím nikde nebudu registrovaným golfistou.

   odpáleno 26.1.2015 v 20:58 | Karel “Fofr” Formánek | reagovat
   • Jméno:

  • RE: Když už se naťuklo ČGF ...

   Promiň, ale tohle jsou hodně divné názory, se kterými zásadně nesouhlasím. Tenhle typ lidí, kteří ve všem vidí něco špatně nemám rád.

   odpáleno 2.2.2015 v 16:14 | Petr “Steve” Matoušek | reagovat
   • Jméno:


 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.