Ladies European Tour pokračuje na sestupné dráze II

Pokud se kvalifikuje, vstoupí nejlepší česká hráčka Klára Spilková do tohoto ročníku LET tento týden na turnaji ISPS Handa Women’s Australian Open. Jaký je ale reálný kalendář Ladies European Tour pro rok 2016?

Více o: Klára Spilková , Ladies European Tour

spilkova-evian-5.jpg
Klára Spilková - Evian Championship 2015
Foto: © LET / Tristan Jones

Kalendář LET v roce 2016

V polovině prosince 2015 vyhlásil v tiskové zprávě ředitel LET Ivan Khodabakhsh kalendář série na rok 2016 a opět nikoho z golfových příznivců nepotěšil.

V kalendáři této sezóny totiž nepřibyl ani jeden turnaj, naopak byla zaznamenána další ztráta v podobě zrušení tradičního turnaje v Nizozemsku.

V současné době je tak letos na LET naplánováno pouze 18 individuálních turnajů.

Z tohoto počtu jsou navíc 3 turnaje hrané na druhé straně zeměkoule, jenž patří především do kalandáře australské ALPG Tour, zatímco LET je pouze spolusponzoruje.

Navíc dva turnaje jsou majory (Ricoh Women's British Open a Evian Championships) a další dva jsou spolusponzorovány asijským okruhem LAGT.

V kalendáři LET zbylo v současné době pouhých 11 “běžných” turnajů, což už je docela ostuda.

V této souvislosti je třeba vyjádřit obdiv pořadatelům českého turnaje Golf Masters z promotérské společnosti Goram, že na rozdíl od golfově vyspělejších zemí v Evropě tento turnaj až do loňska v kalendáři LET udrželi.

Podle všech informací navíc plánují jeho konání také v letošním roce, a to ve dnech 17. - 19. června, opět na hřišti v Golf Park Plzeň na Dýšině.

Ivan Khodabakhsh sice na zmíněné tiskové konferenci “hrozil”, že v lednu oznámí nové “velké turnajové ryby”, nicméně máme polovinu února a ze slibu není opět nic.


A co Klára Spilková?

Pro Kláru Spilkovou byla v posledních 5 letech účast na okruhu LET velice dobrou zkušeností na získání herní praxe a zvyšování své výkonnostní konkurenceschopnosti na mezinárodní úrovni.

V posledních dvou letech se již pohybuje kolem 200. místa na světového ženského profesionálního golfového žebříčku Women's World Golf Rankings (Rolex Rankings).

Začíná se výkonostně blížit úrovni, kdy už pro ní působení na LET nebude přínosné ani z pohledu jejího dalšího sportovního vývoje, ani z pohledu nedostatečných finančních příjmů.

Racionální cesta Spilkové v její další kariéře tak vede na kvalifikační turnaj na okruh LPGA, a to nejlépe již v letošním roce.    

Hrát pouhých 15 turnajů na nejvyšší úrovni ročně jako v posledních letech, především poté, co před minulou sezónou dokončila studium na střední škole a plně se věnuje golfu, pro ní nedává na této úrovni již příliš smysl.

V letošním roce ale Spilková bude v každém případě hrát především na sérii LET a “pěkně” se nacestuje po celém světě.

V kalendáři evropské ženské série totiž v letošním roce zůstalo pouhých 7 turnajů na evropském kontinentu, z toho po 2 v Anglii a Francii, a po jednom ve Skotsku, Švédsku a Česku.

V tomto krátkém seznamu jsou ale obsaženy 2 majory, na které se Spilková musí nejdříve kvalifikovat.

Sezónu Klára Spilková zahájí tento týden na turnaji ISPS Handa Women's Australian Open (pokud se kvalifikuje) a týden poté na turnaji RACV Ladies Masters v Austrálii.

V polovině března by pak Spilková měla startovat na turnaji World Ladies Championship v Číně.

Přestože to ve své nedávné zprávě neoznámila, logicky by pak dávalo smysl, aby si nesmyslně dlouhou přestávku do dalšího turnaje LET zkrátila na nižší evropské sérii.

>> Turnajový kalendář KLÁRY SPILKOVÉ naleznete ZDE

Dalším turnajem LET je až v květnu Lalla Meryem Cup v Maroku a nabízí se příležitost odehrát dva turnaje na LETAS, které se hrají v dubnu ve Francii (Terre Blanche Ladies Open) a ve Švýcarsku (ASGI Ladies Open).

Poté už se “mašina” turnajů LET přece jen poněkud rozjede, nicméně pravděpodobně vrcholem sezóny bude pro Spilkovou účast na olympijských hrách v Rio de Janeiro.

Ty by nakonec mohly přinést tolik potřebnou popularizaci golfu a alespoň trochu lepší než dnešní otřesné vnímání golfu ze strany české negolfové veřejnosti.


Co říci závěrem

Cílem tohoto článku není v žádném případě dehonestovat sérii LET ani poukázat na to, že by Klára Spilková hrála na nějaké podřadné sérii.

Konkurence na LET je na velice slušné úrovni a dosavadní výkony Kláry Spilkové jsou obdivuhodné.  

Nicméně je třeba si nalít čistého vína, že vrcholový světový ženský profigolf se hraje někde jinde.

PRVNÍ ČÁST ČLÁNKU o mezinárodním kontextu Ladies European Tour a jejím porovnání s LPGA, naleznete ZDE

4.9 / 5 (18×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.