OČIMA KLUBISTŮ: Xtreme golf v Harrachově aneb najdi green

Krkonoše jsou nádherné kopečky. Když přijíždíte do Harrachova, těžko byste tušili, že vysoké hory vlevo od hlavní komunikace skrývají golfové hřiště. Jednu červencovou tropickou sobotu jsem dostal bláznivý nápad, zúčastnit se zde turnaje. Blankytně modrá obloha, úmorné vedro již v devět ráno a místní hřiště, připomínající spíše alpský skipark, to vše slibovalo opravdu adrenalinový zážitek.

Více o: Harrachov , Recenze , Zážitky klubistů

Titulni__-foto.jpg
Jamka č. 4
Foto: Archiv autora
Prohlédnout další fotky
 • Xtreme Golf Harrachov
 • Xtreme Golf Harrachov
 • Xtreme Golf Harrachov
 • Xtreme Golf Harrachov
 • Xtreme Golf Harrachov
 • Xtreme Golf Harrachov
 • Xtreme Golf Harrachov

Na tomto hřišti není driving, máte možnost pouze odpálit pár míčků proti vysoké síti. První, co mne zaujalo, byl cca 80-letý horal, který sem dojel na kole. Z krosny vyndal dvě hole, rozcvičil se a šel odpalovat. "Na turnaj dnes nejdu," povídal. "Byl jsem v týdnu už párkrát hrát …."

Asi zde navíc mají místní pravidla... Pár borců si před turnajem vyzkoušelo několik jamek, potrénovali odpaly a patování na devítce. Copak nám asi říkají pravidla o trénování na hřišti v den turnaje???

Turnaje se zúčastnilo také pár chlapíků z nedalekého Polska. Když jsem je pozoroval, jak si před turnajem zkoušejí odpaly na první jamce, říkal jsem si: "Každý někdy začíná.“ Když jsem pak ve výsledkové listině viděl jejich snižování HCP, říkal jsem si: "V Polsku se asi počítá jinak..."

Hřiště bylo velice dobře upraveno. V těchto podmínkách opravdu klobouk dolů. Jedinou kaňkou na mé účasti bylo to, že při odjezdu z turnaje mi chlapíci z prý „Pomáhat a chránit“ zákeřně zašití na konci cca 300metrové rovinky těsně před koncem obce Harrachov, odebrali z mé "score karty další 2 stablefordy".


Popis hřiště 

Kdo má rád obtížná, nástrahami posetá hřiště, tomu  jednoznačně doporučuji harrachovské hřiště vyzkoušet.

Interaktivní mapku hřiště HARRACHOV naleznete ZDE

Jamka č. 1  Par 4 -  242 m (z kopce)
Po natýčkování si kladete tři zásadní otázky:
- Kde to jsem?
- Kde je green?
- Kde je fairway?

Před vámi se otevírá pohled přes silnici a pod ní, mezerou mezi stromy, někde tušíte fairway. Pokud zvolíte strategii typu první delší rány, tak všichni svatí s vámi. Fairway zde spíše připomíná sjezdovku pro začátečníky. Míček pak neúprosně běží, přebíhá green a mizí v lese hluboko pod ním. Pozoroval jsem místní borce jak hrají cca 60m nízkou ránu, která dobíhá těsně před green a brzdí ve výše střižené trávě kousíček před greenem. 

Jamka č. 2  Par 3 – 150 m (do kopce)
Na pohled lehká jamka, pokud by na středu fairwaye nebyl vzrostlý strom. 150 m se mi zdá ukrutně dlouhých. Pokud se první ranou dostanete na maličký green, máte vyhráno. Úzká fairwej, vlevo i vpravo les, nicméně jedna z jednodušších jamek.

Jamka č. 3 Par 3 – 140 m (z kopce)
Green zde pouze opět  tušíte někde dole v lese, musíte trefit úzkou mezeru mezi chalupou a vzrostlým lesem a opět volit kratší hůl. Míček po dopadu na fairwej běží a běží a běží ….

Jamka č. 4  Par 3 – 101 m (do prudkého kopce)
Stojím na odpališti a dívám se do nebe. Tam někde leží maličký green této jamky. Oproti již tak děsivému krpálu ještě vyvýšený a chráněný bunkrem s tvrdým pískem. Zadní strana greenu ohraničená kamennou zídkou.Jedinou šancí na dobrý výsledek je zde trefit přímo green.

Pokud zde dáte krátkou, byť třeba 90m ránu, míček se vám leckdy skutálí zpět k odpališti. Mně osobně se tu kdysi povedla rána, při které jsem trefil zídku za greenem. Míček se odrazil a skončil v lese vpravo za odpalištěm … Z tohoto greenu je krásný výhled na Harrachovský mamutí můstek.

Jamka č. 5  Par 3 -  130 m (do kopce)
Opět mě bolí za krkem. Když hledám někde za fairway, posetou vzrostlými stromy, maličký green. Tato jamka je relativně lehčí, pokud se vám tedy podaří první ranou prokličkovat mezi stromy a zasáhnout green.

Jamka č. 6 Par 3 – 136 m (z kopce)
Odpalte míček a doufejte, že se dobře odrazí a bude kutálet někam směrem ke greenu. Členitá svažitá fairway je dost nečitelná. Většina míčků zde přeběhne green a skončí v roughu pod ním.

Jamka č. 7 Par 4 -  239 m (do mírného kopce)
První jamka na hřišti, která se podobá jamkám na hřištích, kam obvykle chodím hrát. Lehký čtyřpar bez záludných míst, vlastně pár centimetrů za greenem zde vede místní asfaltová komunikace, out zde není, takže pokud nezvolíte pro druhou ránu správnou hůl a míček vám dopadne na cestu, čeká vás vysoký odskok míčku kdoví kam.

Jamka č. 8  3 Par -  135 m (rovně)
Tato jamka podtrhuje charakter tohoto hřiště, buď sem chodíte často a hřiště se naučíte hrát nebo zde opět hrajete na náhodu, zasáhnout přímo malé greeny není jednoduché, být v kopci na greenem také není žádná výhra.

Jamka č. 9  4 Par 224 m (rovně)
V podstatě odpočinková jamka, jako by říkala "už jste si užili dost,“, tak si ulevte. Jednoduchý čtyřpar vyžadující "pouze“ první delší rovnou ránu…

Pro GOLFee.cz: Zbyšek Zahrádka


5 / 5 (32×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.