OČIMA KLUBISTŮ: Moje první hra na golfovém simulátoru

Golf nehraji moc dlouho, ale vždy v zimě jsem přemýšlela, že bych zkusila golfový simulátor. Je pravda, byly tam i obavy, že to bude složité na ovládaní a nudné. Mám ale ráda některé počítačové hry a říkala jsem si, že by to mohla být dobrá zábava.

Více o: GICP , Zážitky klubistů

_RDP9479.jpg
Každý ze šesti simulátorů ProTee má své zázemí a velkoryse pojatý prostor pro hru.
Foto: © GOLFee.cz

Konečně jsem měla tedy možnost ho vyzkoušet, a to přímo v nově otevřeném centru GICP v Horních Měcholupech, které ještě voní novotou. Výhodou simulátoru je, že si člověk zahraje virtuálně na hřištích, kam se třeba nikdy v životě nedostane.

Jsem celkem vysoká, takže jsem uvítala poměrně velkorysý prostor v boxech, nebála jsem se pořádně rozmáchnout aniž bych měla pocit, že zavadím o strop či zeď. Líbilo se mi, že se dá napřed rozšvihat na virtuálním drivingu, myslím, že i podle toho se pak kalibrují hole, takže je určitě dobré si tím projít.

Ovládání je také velice intuitivní, na panelu si musíte vždy zvolit hůl jakou budete hrát, to je důležité, jinak vám počítač nedá reálný výsledek. Dále si musíte vždy nastavit směr odpalu.Trvalo mi asi tak jamku až dvě, než jsem se do hry dostala a získala cit.

Líbilo se mi, že tak jako si na odpališti dávám míček na týčko, to samé se dělá i tady. Velká výhoda je puttování, které je mimo rohožku, tudíž se dle mého přibližuje hodně reálu. Puttování pro mě bylo asi jediný problém. Na plátně se sice skvěle zobrazuje sklon greenu, ale jakmile puttujete putt delší než 5 metrů, dá se velice těžce odhadnout síla úderu.

Myslím, že i tady přichází na řadu zkušenost a cit pro simulaci puttu, takže to chce trénink. Jakmile se míček přiblíží méně jak metr k jamce, nemusí se dohrávat, což je fajn. Sice vám počítač připočítá ránu navíc, ale obejdete tak zbytečné trápení s dohráváním míčku až do jamky.

Vtipné je, že si myslíte, že každá vaše rána musí být na simulátoru dobrá, ale tady se mi potvrdilo, že přesně ty chyby, co dělám občas na hřišti, jsem dělala i na simulátoru. Voda byla někdy přímo magnetická. Vyhrát se z bunkru je jednodušší a člověk není tak nervózní, ale jakmile skončíte v hlubokého bunkru, i tady je těžké se dostat ven.

Celkově se mi hra na simulátoru moc líbila a ráda si jí zopakuji, nejenže se nemusíte strachovat o ztracené míče, když dáte špatnou ránu, můžete jí dle libosti opakovat. Taky se dá dobře riskovat, což si na hřišti ne vždy dovolíte. Je to skvělý trénink, soutěž a zábava nejen pro jednotlivce, ale i pro partu lidí.

Jana Malečková pro GOLFee.cz


4.5 / 5 (32×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.