OČIMA KLUBISTŮ: Jak jsem přežil premiéru mezi midy

Na začátku možná bylo i trochu hecování, ale mnohem víc zvědavost. Vyzkoušet si opravdový turnaj, v tomto případě jeden ze seriálu Czech Mid Amateur Tour, určený pro hráče nad 25 let a s handicapem nižším než 15. A protože první podmínku jsem splnil bohatě, druhou jen těsně, mohl jsem jít do akce.

Více o: Czech Mid-Am Tour , Loreta Pyšely

_RDP6949s.jpg
Alois Žatkuliak. Czech Mid-Amateur Tour 11. června 2014 Loreta Pyšely.
Foto: © Robin Drahoňovský
Prohlédnout další fotky
  • Czech Mid-Amateur Tour 2014
  • Czech Mid-Amateur Tour 2014
  • Czech Mid-Amateur Tour 2014
  • Czech Mid-Amateur Tour 2014

Reportáž z turnaje, který si zahrál i Roman Šebrle naleznete ZDE

Den D přišel ve středu na hřišti Loreta Golf Pyšely a nutno říct, že podmínky byly docela drsné. Po ránu bylo teplo ještě snesitelné, ale během dne "ten nahoře" pořádně přikládal pod kotel a už jen dojít bylo po pěti hodinách v úmorném vedru docela slušný výkon.

Chvíli po desáté hodině jsem se postavil a poprvé ve své krátké golfové kariéře hrál z bílých odpališť. Premiéra nezačala nijak slavně. A ani bych to snad nepřičítal nervozitě, nebo trémě. Prostě první rána byla bídná a ještě bídnější byl její výsledek. Míček skončil v roughu a jeho hledání bylo marné.

Zkrátka jsem si nevzal k srdci upozornění a následnou radu, jak v Pyšelech hrát. To upozornění z úst manažera klubu Jirky Novosada se týkalo právě roughů. Nechali je narůst do nepříjemné výšky i hustoty. A když mi to sděloval, měl přitom takový lehce poťouchlý výraz v tváři. Možná mě to mělo víc varovat…

Tu radu, v podstatě velice jednoduchou, jsem dostal od kolegy z flightu, že to chce hrát jen po fairwayích. Rada jistě dobře míněná, leč realita zcela jiná. Vysněná strategie selhala hned na úvodní jamce. Svůj míček jsem nenašel, tři jiné ano, což byla chabá útěcha.

Ztráta hned v úvodu, to nebylo nic radostného. Zvlášť, když z týčka to byla bída i na dalších dvou jamkách. Až poté se nějak podařilo seřídit mířidla, ruce i hlavu do funkčního a fungujícího soustrojí. Z týčka už to šlo, ale ani potom se člověk neubránil tomu, aby neskončil čas od času ve vysoké trávě.

A v duchu i nahlas spílal lidem z Pyšel, co je vedlo k pěstování travin v takovém rozsahu. Že by někde jako přidruženou výrobu chovali nějakou domácí zvířenu… Podle množství bych tipoval slušně početné stádo skotu.

Ale zpět ke golfu. Hrát z bílých a přiznávám, že to byla moje premiéra, je úplně něco jiného než ze žlutých. A nejde jen o délku ran. Je to jiný golf, jiný pohled na hřiště. Leckdy hodně stresující. To, když máte výhled do úzkého prostoru a víte, že s přesností si zrovna netykáte.

Ale ta úleva, když se rána podaří. Nebo když na některých jamkách zahrajete ránu ještě delší, než při předchozích hrách v Pyšelech ze žlutých. To se srdéčko zatetelí blahem. Jen pak nesmí přijít rána do roughu, do vody, prostě někam, kam jste vůbec, ale vůbec nemířili, a přesto si tam míček, mrcha jeden, cestu našel.

Zkrátka a dobře, do cíle jsme s kolegy dorazili, notně rozpálení a vysátí středečním sluncem. Ale vlastně všichni spokojeni. Nakonec to nebylo tak hrozné. Dokonce za mnou skončilo i pár majitelů singl handicapu. Zkrátka neskončil jsem úplně poslední.

Na druhou stranu, na hony vzdálený dvojici nejlepších, kterými v Pyšelech byli vítěz Petr Vošvrda a druhý bývalý desetibojař a olympijský vítěz Roman Šebrle, oba se skóre 74 ran, tedy pouhé dvě nad par.

O tom, že mám ve své hře hodně co zlepšovat, mě přesvědčil i kolega a kamarád Michal Beránek, který začal s golfem stejně jako já před pár roky. Dnes už je na handicapu 5,3, na který se dostal právě po turnaj Czech Mid Amateur Tour v Pyšelích. Zahrál 77 ran a dělil 4. místo. Klobouk dolů…


Více o Czech Mid Amateur Tour najdete ZDE


4.9 / 5 (25×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.