OČIMA KLUBISTŮ: Jak jsem okusil, co čeká profíky na Kuňce

Zažil jsem to už mnohokrát. Na otázku, jak bude připraveno hřiště pro špičkový profesionální turnaj, dostanete nejčastěji odpověď, že se zúží fairwaye, nechají narůst roughy a zrychlí greeny. Nějak jsem si ale nedovedl přesně představit, jak se tím hřiště promění. Až do minulé neděle…

Více o: Challenge Tour , Kunětická Hora , Zážitky klubistů

217595_m16.jpg
Kunětická Hora - 13. jamka.
Foto: © www.europeantour.com

Měl jsem možnost zahrát si turnaj, který byl jakousi ouverturou třetího ročníku podniku Challenge Tour na Kunětické Hoře. "Druhá evropská golfová liga" startuje už zítra prvním kolem. My jsme se ocitli možná tak trochu v roli testovacích králíků…

Vzhledem k tomu, že jsem si na "Kuňce" zahrál už v dubnu, měl jsem dobrou příležitost srovnávat. Na konci dubna bylo hřiště hodně přívětivé. Skvěle připravené fairwaye a prakticky neexistující roughy vybízely k tomu, aby si každý golf užil naplno.

Otevřeně přiznávám, že když jsem se postavil v neděli, jen měsíc poté, na odpaliště desáté jamky, ze které náš flight začínal, jen jsem nevěřícně zíral. Stál jsem na jiném hřišti…

Fairway zúžená na každé straně zhruba o čtyři metry vypadala z odpaliště jako úzká nudlička. To by ještě nebylo to nejhorší. Už semirough měl docela slušnou schopnost polykat míčky a co teprve rough. Ten neomylně pohltil každou nepřesnou ránu.

Najít míček bylo téměř nemožné, a když ano, tak vyhrát ho z pasti vytvořené vysokou a hustou travou bylo výkonem téměř mimo lidské schopnosti. Několikrát jsme v našem flightu hledali, přiznávám dobrovolně. Ale nebyli jsme sami - postav bloumajících vysokým porostem bylo k vidění v neděli vícero. A to nepadla ještě řeč o bunkerech, kterých je na hřišti téměř stovka.

V okamžiku, kdy se podařilo úspěšně překonat všechny už jmenované nástrahy, čekaly na nás greeny. Ne vždy bylo snadné na nich míček zastavit tam, kde si člověk přál. Pro nás rekreační hráče po nich míčky "frčely" hodně slušnou rychlostí. Dostalo se nám informace, že pro turnaj D+D Real Czech Challenge "pofrčí" ještě výrazně rychleji.

I proto se na turnaj těším. Na to, jak se s hřištěm, které se z "Jasoně" proměnilo v "Drsoně", popasují profesionálové, kteří se řadí do druhého sledu, za těmi nejlepšími. A také na to, jak si s ním poradí šestnáctka českých golfistů - jedenácti profesionálů a pěti amatérů.

Interaktivní mapku hřiště Kunětická Hora naleznete ZDE


Více informací o turnaji D+D Real Czech Challenge na Kunětické Hoře, který se hraje 29. května až 1. června, najdete ZDE


5 / 5 (30×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.