OČIMA KLUBISTŮ: Hazlovská lázeňská kůra

Tak jako blahodárné účinky lázeňské kůry pocítíte až po absolvování několika procedur, tak i já jsem se prokousala až k 18. jamce ve Františkových Lázních až na čtvrtý pokus. Ale „ozdravný“ účinek měla určitě každá hra - procedura.

Více o: Hazlov , Klubisté cestují

IMG_5046.jpg
Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
Foto: Jana Malečková
Prohlédnout další fotky
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov
 • Golf Resort Františkovi Lázně - Hazlov

Jinak hřiště ve Františkových Lázních je kousek za městem blíže vsi Házlov a protože je oproti mému domovskému klubu v Mariánských Lázních položeno mnohem níže, jako správný golfový nadšenec, hned jak roztají sněhy a lze hrát, ujíždím směrem na Frantovky.

Musím přeci zkusit, jestli jsem nezapomněla, jak se ta hra hraje, když doma leží na hřišti místy ještě sněhové závěje. A tak první pokus byl někdy v lednu, kdy se udělaly ty krásné slunečné dny, a hřiště bylo otevřené, sice se hrálo na zimní greeny ale ten pocit, kdy hrajete venku po dlouhé době je k nezaplacení.

Bohužel se rychle stmívá, takže odpoledne musel být „turnaj“ pro tmu ukončen na 5 jamce. Další pokus asi o měsíc později. Sice jsem začala dříve, ale na 9. jamce už jsem opravdu neviděla kam hraji.

No a pak později se otevřely Mariánky, takže už golfový hlad byl pravidelně krmen, ale já v sobě pořád nosila ten pocit nedokončené „práce“ tak jsem se vypravila, že si prostě zahraji celou 18.

Krásné léto v plném proudu, hřiště poloprázdné, velmi příjemná paní v recepci a tak to pěkně začalo. Jenže na 4. jamce telefon mé dcery, že jí dojelo auto ve Stříbře a co má dělat. Nebudu Vás unavovat negolfovými detaily, prostě jsem to zabalila a jela na pomoc.

Všechno co se má stát, se stane. Takže: čtvrtý pokus – na začátku července a na ten mi přijela na pomoc má kamarádka Jana z Prahy, kdy jsme během víkendu absolvovaly skutečnou „lázeňskou kůru“. Mimo Lázní Mariánských a Lázní Kynžvart  i hřiště o kterém vám píši, v Lázních Františkových.

Tak  konečně jsem mohla vyndat z jamky praporek na 18. a slyšet  ten pro golfisty nádherný zvuk míčku v jamce s uspokojením a krásně prožitým dnem s golfem.


No a jak se mi hrálo a jak jsem to viděla já, nadšený, průměrný golfista?

Předem nutno říci, že odbavení je na jedničku. Představte si, že paní z recepce si mě pamatovala, že jsem musela nečekaně odjet, a dala mi slevu, za nedokončenou minulou hru. No a už stojíme s Janou na vyvýšeném odpališti 1. jamky.

Jamka č. 10

Tak půlku máme za sebou. Desátá jamka je chuťovka. Zase třípar. Když vypustíte pánové vodu, dámy kus plotu a silnici která vám stojí v cestě, je to snadné. Také nevím, jak to máte s diváky, u mě je to 50 na 50. Někdy předvedu neuvěřitelné výkony a někdy bych byla vděčná, kdyby na hřišti byly kanály. Přijdou se na vás na téhle jamce podívat, labutě a kachny z rybníčku. Váš golf je nezajímá, chtějí kus rohlíku co máte v bagu.

Jamka č. 16

Když jsem stála na odpališti 16ky, napadly mě slova z pohádky: „přes hory, přes doly, mé zlaté parohy, kam mě nesou“.  Možná že ani po druhé ráně neuvidíte na green. Fairway  se nejdřív do kopce stáčí doprava přes horizont, pak uvidíte kratší rovinku, mírně z kopce a další horizont. Tady za krásnou borovicí vpravo je schován na kraji fairwaye bunkr a pak to padá dolů z kopce doleva, kde je schovaný vedle vody vpravo green. Možná by měli u odpaliště dát dopravní značku – Pozor zatáčky.  Tahle cesta pohádkou má HCP 8. Ale jako v každé pohádce to musí mít přece dobrý konec. To je jasné. Pozorně čtěte birdie kartu nebo poslouchejte co říkají spoluhráči co to tu znají.

Jamka č. 18

 A konec na dohled. 18ka je čtyřpar mírně doprava. Ale co tu mají, to jsem ještě nikde neviděla. U žlutých odpališť je zabudovaný monitor, který snímá fairway za horizontem, aby bylo bezpečno i pro hráče před vámi. Kde ta kamera je nevím, a také nevím, jestli náhodou není přímý přenos pro pobavení do klubovny. Jestli se vám chce na toaletu, raději to vydržte a do lesa nechoďte. Kdo ví, co se vše do klubovny v přímém přenosu dostane. Green za horizontem dolů je chráněn z obou stran bunkry. Děkuji vám za hru, o kterou jsem se s vámi podělila.

Poznámka redakce: Z celého popisu jsme vybrali jen 3 jamky. Kompletní popis všech jamek od Stáni Málkové najdete u našich mapek hřiště. Stáňa Málková je tak již třetím klubistou, který pro vás popsal jamky hřiště a podělil se o vlastní zkušenosti jak hrát své oblíbené hřiště. Děkujeme.

Interkativní mapky s popisem od Stáni Málkové naleznete ZDE


Co říci na závěr? Že jsme si hru moc užily. Že Házlov není určitě snadné hřiště, nad hrou musíte přemýšlet a to někdy docela usilovně. Že musíte být přesní. Že je velmi citlivě zasazen do místní krajiny, stranou od ruchu a civilizace. A také musím zmínit personál hřiště, který je velmi vstřícný a příjemný. Všude pohoda a klid.

Užijte si jako my krásný den v Házlově.

Autor: Stanislava Málková


4.9 / 5 (17×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.