OČIMA KLUBISTŮ: Golfový víkend ve Waidhofenu II.

A pak jsme konečně natěšení vyrazili pokořit zdejší mistrovské hřiště a desetijamkovou akademii Fun Course. Dost nás překvapilo že před námi i po nás jeli golfosté v autíčkách. Proč je tomu tak, nám došlo o trochu později.

Více o: Klubisté cestují , Waidhofen

06_jamka1_600.jpg
Foto: © Pavel Tichý
Prohlédnout další fotky
 • Jamka č. 1
 • Hotel
 • Hotel
 • Jamka č. 12
 • Letecký snímek
 • Green
 • Rough
 • Barel na vodu
 • Čistič bot

Hřistě je zasazeno v lehce kopcovitém terénu a je obklopeno většinou poli, loukami a lesy. Sem tam na vás čeká i voda v podobě jezírek nebo podmáčených luk.

Na polích sousedících s hřištěm je podle místních pravidel přísný zákaz vstupu, protože se jedná o soukromé pozemky.

Hřiště je navíc dost dlouhé. Ze žlutých odpališť 5970 m a z bílých dokonce 6339 m. Hlavně je na něm poměrně dost dlouhých přechodů (např. mezi jamkami 11/12 a 5/6).

Ve velkém vedru, které panovalo při naší návštěvě, je značně fyzicky náročné. Proto si většina místních bere na hřiště autíčka.

Musím zároveň pochválit resort, že na hřišti  jsou umístěny altánky, kde se dá schovat před sluncem, deštěm. A v uvnitř je v chlazených barelech voda na napití pro golfisty zdarma.

Kvalita hřiště je srovnatelná s českými hřišti. Opravdu krásné byli všude odpaliště s hustou trávou a ani fervejím nelze nic vytknout. Pravda “rafy” byli trochu vyschlejší, ale to bylo díky suššímu obdobím léta.

Je potřeba být na hřišti přesný, zdejší “heavy raoughy” vám jinak ukradnou pár míčků a jejich výška byla přibližně pod stehna, někde i vyšší a hrát z nich lze velice těžko.

Jediný problém a zklamání pro mě byli greeny, které byli čerstvě prořezané a takovým zvláštním způsobem (vroubkaté rýhy), že míček pak po jamkovišti poskakoval a měnil směr.

Hřiště má 5 tříparů, 5 pětiparů a 8 čtyřparů.

Pětipary jsou celkem dobře hratelné, většina z nich se hraje z kopce. Takže např na jamce č 13. (487 m), jsem byl druhou ranou 50 m od greenu.

Třípary jsou naopak poměrně dlouhé 161, 172, 189, 188 m (kromě jamky č.17, která má pouze 109 m).

Některé čtyřpary jsou poměrně dlouhé, například jamka č. 12, která je 396 m dlouhá, navíc na vás po celé pravé straně číhá out a vedle greenu dva velké bunkery.

Pohled z prvního odpaliště a na mapku jamky nahání trochu hrůzu. Vpravo out a vlevo voda. Zdání klame, rozhodně to není nejtěžší jamka na hřišti a dalo se tu zahrát i birdie.

Nejvíc se mi líbila jamka číslo 14, což je 330 m dlouhý pravý dogleg s vodou po pravé straně. Dal se hrát konzervativním způsobem rovně na fervej nebo riskatně přes ohyb a vodu, čímž si jamku vydatně zkrátíte.

Pěkná je i jamka číslo 10 par 5, kde jsou uprostřed ferveje 2 vzrostlé stromy.

Trošku mě mrzelo že v recepci nemají birdie kartu hřiště. Na jamkovištích používají systém tří vlajek pro různé navrtání vzdálenosti (červená vepředu, bílá uprostřed a modrá vzadu).

To mě úplně nevyhovuje, podrobnější znalost vzdáleností a mapka greenu by se hodila.

Připravte se také, že hřiště půjdete za plného provozu a bez elektrického vozíku min. 4,5 hodiny. Vzhledem k tomu, že jsme pouštěli ještě před sebe rychlejší golfisty s elektrickými vozíky, tak jsme hřiště šli skoro 5 hodin.

Možná i proto najdete na téměř každém odpališti lavičku a někde i dříve zmiňovaný altánek s vodou.

Pozitivní je i to, že na každé jamce najdete i zařízení na čištění míčků s ručníkem, odpadkový koš (někde i 2 koše kvůli recyklaci), což nebývá na českých hřištích zvykem.

Z některých částí hřiště je krásně vidět kus města Waidhofen s dominantou barokního kostela.

Pohled na obrovský hotel nemusí pro někoho znamenat právě architektonický zážitek, ale zajímavé je, že budova resortu je vidět z různých míst hřišť a pokaždé jinak.

Pokud bydlíte v resortu, nemusíte ani řešit kam složit bag a vozík. Prostě zajedete do obrovské šatny, která je vám k dispozici. Druhý den ráno jen sjedete výtahem do suterénu a vyjedete rovnou na hřiště.

V hotelu nejdete i některé zajímavé vychytávky, např elektrický čistič (leštič) na boty.

Druhý den jsme vyzkoušeli i místní Fun Course (jak místní nazývají zdejší 10 jamkovou 3 parovou akademii.

Je to série jamek s délkou 64-135 m. Výborné pro začátečníky a děti. Ale dokáže proškolit i zkušenější golfisty, jak jsme se sami přesvědčili.

Kvalita jamkovišť a travnatých ploch kolem byla srovnatelná s 18 jamkovým hřištěm, jenom je to téměř bez fervejí a zavlažovaných rafů.

Celý článek o resortu Waidhofen naleznete ZDE


4.8 / 5 (15×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.