OČIMA KLUBISTŮ: Golfový víkend ve Waidhofenu I.

Na začátku listopadu 2013 jsem obdržel email od GOLFee.cz, že jsem stal klubistou roku a že získávám opravdu krásnou výhru. Víkend v rakouském resortu Waidhofen s neomezeným golfem, ubytováním a polopenzí pro dvě osoby. Nezbývalo než vymyslet termín a celý výlet zrealizovat.

Více o: Klubisté cestují , Waidhofen

13_hotel03_600_1.jpg
Foto: © Pavel Tichý
Prohlédnout další fotky
 • Pavel a Pavel
 • Hotel
 • Driving range
 • Čistič bot
 • Kontakt
 • Snídaně
 • Snídaně
 • Řízek
 • Pokoj
 • Hotel

Měl jsem samozřejmě obrovskou radost, ale musím přiznat že v tom čase zrovna myšlenky úplně jinde. S manželkou jsem očekávali narození našeho prvního potomka.

Omluvil jsem se Robinovi Drahoňovskému, že výhru přijdu převzít někdy později.

V půlce listopadu se narodil syn Jakub a já pak někdy v prosinci přišel do redakce GOLFee.cz převzít výherní voucher. Už při převzetí výhry jsem věděl, že pojedu se svým otcem.

Oba jsme začínali s golfem zhruba ve stejnou dobu. Chodíme spolu občas hrát, ale na golfovém pobytu jsem spolu nikdy nebyli. Navíc se blížili vánoce a já měl pro tátu jeden pěkný dárek.

Celá akce začala někdy měsíc dopředu, kdy jsem kontaktoval resort, aby mi pomohl vybrat vhodný termín ze dvou víkendů, kdy jsme oba měli volno. První víkend probíhali v sobotu i v neděli na hřišti turnaje.

Jeden z turnajů byl sice velice lákavý, protože se hrálo o masné výrobky (šunka, salámy) jedné nejmenované španělské firmy. Zvolili jsme přesto raději druhý termín, kdy v resortu probíhal den otevřených, ale provoz na hřišti nebyl nijak omezen.

Pak už stačilo jen týden před naší návštěvou rezervovat startovní časy na všechny 3 dny a mohli jsme se těšit.

Cesta z Prahy trvá cca dvě a půl hodiny a od hranic s Rakouskem je to cca 20-30 minut podle toho, kde přejíždíte hranice. Hřiště se nachází poblíž města, které se jmenuje Waidhofen An Der Thaya (česky Bejdov nad Dyjí).

Hřiště je na obchvatu města směrem na Horn a odbočky jsou dobře značené. Cestou na obchvatu budete míjet i místní zajímavost - tzv. Velkou baziliku (něm.: „Große Basilika“). Kruhový oblouk, jenž se táhne až k waidhofenskému farnímu kostelu, spojuje 97 dioritových bludných kamenů.

Celý týden jsme s obavami sledovali předpověď počasí, hlášeny byly přívalové déště a bouřky. Ve Waidhofenu nás v pátek kolem poledne nakonec očekávalo sluníčko a opravdové horké letní počasí, které panovalo po celé tři dny.

Na recepci nás přivítal přímo manažer resortu pan Bohdan Sezemský a vyřídili jsme vše pro pobyt v hotelu a hru na hřišti.

Zázemí resortu je vlastně v jedné obrovské budově, kde najdete hotel, restauraci, bar,  společnou hotelovou a golfovou recepci, konferenční místnost a v suterénu saunu a golfové šatny a sprchy pro členy klubu.

Ubytování je pěkné a odpovídá ubytování ve 4* hotelu (telefon, rádio, satelitní televize, minibar, pokojový trezor, vysoušeč vlasů a internet) Wifi je v celém hotelu zdarma.

Po ubytování a vybalení bagů a vozíků, jsme vyrazili obhlídnout místní trénikové plochy. Driving range je umístěn poměrně daleko od recepce a jamky č.1. Navíc je to z celkem prudkého kopce a následně opět do kopce.

Dodatečně jsme se dozvěděli, že vám na cestu na driving a zpět zdarma půjčí elektrický golfový vozík, což se opravdu hodí. Vydýcháte prudké stoupání a už na vás čeká přibližně 15 odpališť z toho 8 krytých.

Většinou se ale odpaluje z trávy 20 m před krytými odpališti. Hned vedle je pěkně velká plocha na chipování (je i dost prostoru na přihrávky kolem 50 m) a putting green (další putting green je hned vedle hotelu poblíž jamky č.1).

O něco dále cestou kolem drivingu je i místní 10 jamková akademie, kterou nazývají “Fun Course”. Poslední 10 jamku akademie míříte k hotelu. Je mimochodem moc pěkná, hraje se 135 m přes údolí, takže určitě někdo neodolá a zkusí si jí cestou z treningu zahrát.

Samostatný popis hřiště naleznete ZDE

Co musím velice pochválit, jsou služby restaurace.

Tak skvělou, pestrou a chutnou snídani už jsem dlouho nikde neměl - párečky, slanina, vajíčka, salámy, sýry, saláty,  zelenina, ovoce, několik druhů jogurtů, několik druhů cerálních a kukuřičných lupínků včetně několika druhů semínek na dochucení, 100% džusy.

Nechyběl čerstvě upečený koláč či moučník a o rakouském čerstvém pečivu se mi zdá ještě teď.

Večeře měla vždy tři chody, velmi dobré a velké porce. Určitě doporučuji ochutnat vyhlášený vídeňský řízek a samozřejmě místní pivo (weissbier).

Příjemným bonusem pro všechny české návštěvníky je česky mluvící obsluha v restauraci.

Resort také nemá o české návštěvníky nouzi, jednak patří do skupiny CZ Golfu a jejich členové zde mohou hrát v rámci členství a Waidhofen je také partnerem některých jihočeských klubů.

Potkali jsme zde českou dvojici z Hluboké nad Vltavou, která má díky partnerství s místním resortem dvě hry ročně zdarma.

Hráli jsme 3 dny - v pátek 18 jamek, v sobotu 18 + 9 jamek akademie  a neděli pouze 9 jamek.

V pátek odpoledne bylo hřiště překvapivě nejvíc obsazené a bylo podle mě i nejvíce hráčů z Čech, v sobotu pak již bylo na hřišti volněji.

Ubytování, restauraci a služby poskytuje areál na vysoké úrovni. Hřiště bych hodnotil průměrně (3 hvězdičky z pěti), hlavně kvůli špatné kvalitě greenů během naší návštěvy.

Pro méně fyzicky zdatné golfisty bych doporučil na hřiště vyrazit spíše v jarním či podzimním období, kdy není takové vedro nebo si raději půjčit elektrický golfový vozík.

Celkově jsme byly z pobytu nadšení a s otcem jsem prožil opravdu pěkný golfový víkend se vším všudy. A pro velký úspěch možná něco takového podnikneme společně i příští rok.

Chtěli bych také na závěr poděkovat CZ Golfu a Golfee za krásnou golfovou výhru.


5 / 5 (24×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.