Jak se plní golfové sny: Z Malevilu až na jih Afriky

Stojím na driving range, chystám se odpálit míček, když se za mnou ozve: O víkendu jedeme na Malevil. První reakce na informaci mého bratra byla sice záporná, ale nakonec jsme opravdu an Malevil jeli. A zahráli si první základní kvalifikační turnaj World Golfers Championship. V tu chvíli jsem si neuvědomovala do čeho jdu, ale začala tím moje cesta za snem.

Více o: Zážitky klubistů

1370379_3461596194541_301271183_n.jpg
Šťastná vítězka Irena Kotková v náručí svého bratra Davida.
Foto: ©

Dalším kolem bylo regionální finále v Darovanském dvoře, kam se probojovali hráči z jednotlivých kvalifikací z celého Česka. Soutěžilo se v pěti kategoriích, z každé postupovalo několik prvních hráčů do dalšího kola, do národního finále.

Jelikož bylo po dlouhé době celkem slušné počasí, řekla jsem si, že si ten den prostě užiju a nebudu se hnát za výsledkem. Tohle tvrzení jsem ale přehodnotila hned po druhé jamce, kdy jsem zahrála birdie. Celé to dopadlo tak, že ještě na osmnácté jamce před sečtením výsledků mi spoluhráči gratulovali.

Sama jsem ale ve svůj postup nevěřila. Až do chvíle, kdy jsem se na výsledkové listině objevila na prvním místě. Brácha David se ve stejné kategorii umístil na místě třetím, což také stačilo k postupu. Oba jsme se tak mohli připravit na národní finále, které se konalo hned další víkend na Kunětické Hoře.

Týden utekl jako voda. Po ránu na “Kuňce” je na fairwayích ještě stále rosa, na putting greenu jsou ještě stopy od několika míčků po cvičných puttech. Začíná krásný golfový den. Na hřiště jsem vyrazila s maminkou v roli caddie a po několika parech na úvodních jamkách bylo zřejmé, že si tohle hřiště zamiluji.

Hrozí tady sice množství bunkerů, hodně lákavé je tady na několika čtyřparech zkoušet poslat druhou ránu na green. Ale jelikož jamky tady nejsou zrovna nejkratší, nebyl to vždy dosažitelný cíl, proto jsem se snažila rozumně hrát i puttovat. To se dařilo - skončila jsem po úvodním dni první.

Den poté jsme šli ve flightu čtyři nejlepší po prvním kole a přiznávám, nevěřila jsem, že by mi mohlo přát štěstí stejně jako první den. Navíc atmosféra byla přece jen kapánek vyhrocenější. Přece jen se hrálo o českého mistra a postup na světové finále amatérů na rány se započítáním HCP do Jihoafrické republiky.

Když jsem na kraji fairwaye osmnácté jamky potkala labuť, brala jsem to jako dobré znamení. Stejně ale pak bylo čekání na výsledky nekonečné a vyčerpávající. Podařilo se. První místo jsem udržela, navíc ve smíšené kategorii s muži. Stala jsem se jedním z pěti vítězů kategorií, kteří na přelomu října a listopadu budou hrát na jihu Afriky. K mému údivu jsem se stala navíc první ženou, které se to povedlo.

Zahrajeme se na pohádkových hřištích v JAR - na Cotswold Down Golf Course, Durban Country Club, Prince’s Grant Golf Course a Umhlali Country Cub. Dík patří hlavně mému bratrovi Davidovi, který mě do turnaje přihlásil a prošel všemi kvalifikačními koly jako já. Až do národního finále, kde skončil druhý. Jak říkáme: lépe už to nešlo…

Irena Kotková, studentka, golfová trenérka Golf Club Ještěd, pro GOLFee


4.7 / 5 (32×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.