POSTŘEHY KLUBISTŮ: Hodnocení hřišť pro rok 2012

Chtěl bych se pokusit prostřednictvím golfee zhodnotit hřiště, která jsem hrál v roce 2012. Golf hraji od roku 2009 a dosud jsem byl člověk, který se neváže na jeden klub a jedno domovské hřiště. Od letošního roku nastane změna a já sám jsem moc zvědav, jak bude vypadat moje výkonnost, když budu většinou navštěvovat pouze své domovské hřiště.

golfee-ilustration-020.jpg
Byl příliš velký na to, aby se schoval za tak malý kopec.
Foto: © getphoto/martin malý

V roce 2012 jsem hrál golf na dvaceti různých hřištích a proto si myslím, že už můžu lehce srovnávat. Bylo to 5 9.-ti a 15 18.-ti jamkových areálů a jen necelou polovinu jsem navštívil více než 1 x.

Já osobně nepreferuji luxus! Oslovuje mne především atmosféra, hratelnost a vzhled jamek. Okolí hřišť nepovažuji za rozhodující, ale i tak hrálo v mém hodnocení podstatnou roli.

Vzhledem k mému věku, zdravotnímu stavu a golfovým (ne)ambicím, mám rád hřiště, která jsou přívětivá pro rekreační hráče. To znamená spíše kratší a s rozumným počtem nástrah, tak aby každá trošku horší rána nebyla hned krutě trestána.

Považuji za velice důležitý fakt, že hřiště poskytuje i průměrným hráčům možnost skórování ve formě birdie a třeba i sem tam teoretickou šanci na eagle. Koho by bavilo chodit na hřiště, kde nezahraje pár parů a zapisuje samé sněhuláky a ještě vyšší čísla?

Navštívil jsem v průběhu své krátké, golfové kariéry celkem dvacet devět hřišť a ta, na kterých jsem loni nehrál, ve svém hodnocení vynechám.

Takže na 1. místě bych umístil severočeskou Ypsilonku a těsně za ni, jak říká klasik mezi sportovními komentátory: " o prsa vietnamské atletky", Dýšinu u Plzně. 2. místo u mě obsazují: Beroun, Zbraslav, Mladá Boleslav a Černý Most.
A třetí místo bych přiřknul Karlštejnu společně s Malevilem.

Mimo tato hřiště jsem ještě navštívil např. Slapy, Benátky, Darovanský Dvůr a 9.-ti jamková hřiště St. Boleslav, Terezín, Semily, ještěd a Grabštejn. V předchozích letech se mi na hřištích líbily hlavně tříparové jamky, ale na nejvyšší příčku bych pro rok 2012 umístil jamku č. 16 na Dýšině.

Další krasavci jsou např.: č. 11 Dýšina, 7 a 9 na Ypsilonce, č. 7, 9, 17 v Ml. Boleslavi nebo č. 9 v Liberci-Machníně.
No a ty z mého pohledu nejtěžší jamky: jsou jich mraky!!! Např.: č. 15 v Mladé Boleslavi ( jen kvůli délce ), č. 1 na Malevilu, č. 12,13,14,18 v Poděbradech nebo dvojka na Grabštejně a k těmto vyjmenovaným bych přidal všechny třípary od 150.-ti metrů délky.

Byl bych rád, kdyby se ostatní klubisté k mému hodnocení připojili a přidali své názory.


Převzato z golfových témat na webu GOLF42
Příspěvěk a diskuse k článku na Hodnocení hřišť pro rok 2012
Autor: Vít "uli" Buchberger


Pozn. V tomto případě se jedná o autorský text, do kterého redakce GOLFee.cz nijak nezasahujea nechává jej v původním znění. Diskuse je možná přímo pod článkem na webu GOLF42.cz.


5 / 5 (18×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.