POSTŘEHY KLUBISTŮ: Červená místo žlutých

Šel jsem nedávno hrát na hřiště na Černém mostě. Bylo brzo ráno a obloha se nepříjemně mračila a i proto asi bylo hřiště úplně prázdné. Byl jsem sám a tak mě napadlo dát si pro zajímavost devítku z dámských odpališť.

Hodkovi__ky-02.jpg
Foto: © getphoto/pavel rakušan

Někdy na podzim mi to doporučoval kolega s kterým jsem šel ve flightu. Nikdy před tím jsem to nezkoušel a taky se jsem se styděl něco takového provádět před ostatními golfisty. Na prvním červeném odpališti se ještě jednou rozhlédnu, jestli mě někdo nesleduje a jdu na to.

První jamka (v zimě se tady hraje kombinace obou devítek, takže ve skutečnosti 12tka - 4par - z dámských 295 m), drivuju do fervejového bunkeru asi 80 metru od greenu. Ani jsem netušil, že tam je, protože ze žlutých je to 250m daleko.

Druhou ranou pak přehraju green, přihrávka na druhý konec greenu a 3 paty, takže double boogey. Trochu zklamaný jdu na další odpaliště, což je 5 par (v zimě 13ctka - 378m z dámských). A tady to teprve začalo, dlouhý drive doprostřed ferveje a jsem 150m od greenu. Přihrávka 30m před green, chip a krásný put do birdie.

Nebudu zdržovat podrobným líčením všech jamek, ale na devítce jsem zahrál 2 birdie, 4 pary, 2 boogey a 1 "dabláče". Celkově nádherný zážitek a to nejenom kvůli pěknému výsledku. Připadal jsem si chvílemi jako profík.

Kdy se vám povede hrát na pětiparu druhou ránu do greenu nebo kdy hrajete na 4 paru z týčka trojku dřevo a pak v klidu PW na green.

Doufám, že něco takového dokážu jednou i ze žlutých odpališť. A jestli se to nepodaří... Tak prostě jednou za čas vyměním žlutá za červená. Ten zážitek za to stojí.

Nestyďte se a zkuste si to taky z červených... třeba vás taky nikdo neuvidí :-)


 Převzato z golfových zážitků na webu GOLF42
Příspěvěk a diskuse k článku na Červená místo žlutých
Autor: Pavel “Žbrďoch” Tichý


Pozn. V tomto případě se jedná o autorský text, do kterého redakce GOLFee.cz nijak nezasahujea nechává jej v původním znění. Diskuse je možná přímo pod článkem na webu GOLF42.cz.


5 / 5 (22×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.