Marek Nový: Je cítit, že mě soupeři chtějí dohnat a předhonit

Poslední turnaj EPD Tour v Augsburgu byl hodně vybojovaný. Nejdřív cut a potom i finálové kolo. Páté místo v celkovém pořadí jsem udržel, ale potřeboval bych něco víc, než jen procházet cutem. To je sice fajn, ale moc to nepomůže. Potřeboval bych nějaký dobrý výsledek.

Více o: Blogy osobností , Marek Nový

BLOG-marek-novy-new.jpg

To, že se blíží závěr a každý výsledek a vydělané euro může rozhodnout, je znát. Je trochu cítit, že mě soupeři chtějí dohnat a předhonit. Přece jen jde o kartu na Challenge Tour. Takže je to teď docela napjatý, atmosféra je o trochu dusnější než na začátku.

Na posledním turnaji jsem nehrál špatně, i když výsledkově to tak nevypadalo. Především jsem hrozně puttoval. Moje hra není špatná, ale problém je na greenu. Pozitivní ale bylo, že pod tlakem jsem dokázal zahrát dobře. Nejdřív jsem zachránil cut a poté vylepšil v závěru finálové kolo.

Samozřejmě se sem tam podívám, jak hrají ostatní a jak jsou na tom. Ale snažím se hlavně soustředit sám na sebe. Zahrát co nejlépe. A zlepšit svou hru na greenu. Tam jsem ztrácel nejvíc.

Co s tím? Jediné, co můžu dělat, je jít na putting a trénovat a trénovat. Nejsem ten typ, který by si dal dva dny pauzu a potom doufal, že to půjde samo. Prostě musím trénovat a snad se to zlepší. Teď jsem ve stavu, že o moc horší už to snad ani být nemůže.

Recept na to, jak udržet páté místo, které ještě znamená kartu na Challenge Tour, nebo ho ještě vylepšit, je jediný. Hrát co nejlépe, spolehnout se na věci, které znám, které vždycky fungovaly, a nevymýšlet nic nového. Rozhodně ne v tomhle okamžiku. No a pak už jen doufat, že to vyjde.

I proto jsem se z Augsburgu vracel domů, přestože se další turnaj EPD Tour hraje už v neděli. Musel bych v Německu někde dva dny čekat, sám, a to se mi nechtělo. Doma jsem si chvíli odpočinul, zatrénoval si. Jak jinak, hlavně puttování. A pak zase zpátky do Německa. Do Northeimu. Hřiště znám, docela se mi líbí. Tak uvidíme.

Marek Nový pro GOLFee.cz


4.9 / 5 (16×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.