Lukáš Tintěra: Revoluce ve Francii a pak uragán

Druhý letošní start na Challenge Tour nedopadl podle mých představ. V Bretagni jsem poznal hřiště, které bylo nádherné, ale, jak mě varoval jeden ze spoluhráčů, dokáže vycenit zuby a může se změnit v monstrum. To se i stalo.

Více o: Blogy osobností , Lukáš Tintěra

BLOG-lukas-tintera-new.jpg

Cesta do dějiště turnaje byla hodně dlouhá. Příště si asi rozmyslím, jestli není lepší letět. Jel jsem těch 1400 kilometrů autem patnáct hodin. Po německých dálnicích to ještě odsejpalo, za to ve Francii… Nastavil jsem tempomat na stotřicítku a za chvíli měl chuť usnout.

Po patnácti hodinách jsem dorazil do vesničky Pleneuf val Andre v Bretagni a když jsem večer vyšel podívat se ven, všude byla spousta lidí. Všichni skandovali, radovali se. Nechápavě jsem koukal, co se děje, že by další Velká francouzská revoluce… Až na pokoji jsem zjistil, že byl právě zvolen nový francouzský prezident.

Druhý den jsem se seznamoval s hřištěm Blue Green. Bylo nádherné. Situované na pobřeží, takže k vidění byly úžasné scenérie zdejších útesů a kopcovitého hřiště. Při tréninku panovalo krásné počasí, dokonce ani vítr nefoukal.

Dobrý pocit jsem měl i ze své hry. Před turnajem jsem hodně trénoval se svým trenérem Craigem Martinem. Hodně jsem se věnoval puttování. A šlo to, což posílilo moje sebevědomí. Potvrdil to i můj trenér puttování Colin Howe i přístroje, na které mě napojil. Vyšlo z toho, že moje technika se zlepšila a že jsem konzistentní. Z toho jsem měl radost.

Jenže turnaj se vyvíjel poněkud jinak, než jsem si představoval. Hrál jsem se dvěma Angličany a zkušenější Andrew, bývalý hráč European Tour, mě varoval, že hřiště dokáže být hodně zákeřné, pokud začne foukat vítr. To se i stalo. První den jsme šli ráno z 10. jamky. A tak silný vítr jsem ve své kariéře zažil snad jen jednou. K tomu navíc prvních pět jamek déšť.

Na prvních čtyřech jamkách jsem sice udělal pár chyb, ale byly ještě přijatelné. Na 14. a na 15. jamce jsem ale nepočítal s tak silným větrem, který mi odvál míček nejdřív padesát a potom 40 metrů mimo cíl. Snažil jsem se něco změnit, ale bylo z toho skóre 80 ran, tedy hodně špatné skóre.

Další den už sice takový uragán nefoukal, ale pořád to byl dost silný vítr. Měl jsem problémy hlavně se svým driverem, míčky končily v hluboké trávě. Bylo jasné, že na cut nedosáhnu, což bylo frustrující. Ale takový je golf. Někdy vám jde všechno a na hřišti můžete být celý den, jindy si přejete, aby už hra skončila a mohli jste jít domu. To byl můj případ.

Dalším turnajem, který mě čeká v nejbližší době je EPD Tour v Haugschlagu, kam jezdím velice rád už od svých patnácti let. A taky se mi tam daří. Tak si snad spravím náladu.

Lukáš Tintěra pro GOLFee.cz4.9 / 5 (16×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.