BLOG: Žádné prázdninové lenošení, ale měsíc nabitý turnaji

Jak vypadá běžný letní měsíc jednoho z nejlepších českých amatérských hráčů Vítka Nováka? Prázdniny v podobě, které mají daleko do letního lenošení. Turnaj za turnajem, sbírání zkušeností doma i venku a reprezentační povinnosti. A to vše směřuje k vrcholu sezony, kterým bude Mezinárodní mistrovství amatérů na rány v Mladé Boleslavi. Jen týden před European Tour na Albatrossu.

Více o: Blogy osobností , Vítek Novák

BLOG-vitka-novaka.jpg

Jamkovka

Telč

Turnajový blok mi začal v Telči, národním mistrovstvím na jamky. Přijel jsem tam s nejvyššími cíly, ale nic mi nebylo přáno. Byla to z mé strany trochu bezmoc, trápení a bohužel se k tomu všemu přidala i smůla. Na deváté jamce druhého kola jsem hrál ránu z pravého lesa. Bohužel jsem však trefil pařez v zemi a ohnul, skoro zlomil hůl o pařez v zemi a pochroumal si pravé zápěstí.

Blesklo mi hlavou i to, že odstoupím, protože jsem měl strach švihat. Bolelo to. Nakonec jsem to ale dohrál, protože bych si zpětně býval vyčítal, kdybych odstoupil. Dohrál jsem tedy zbylých 9 jamek prakticky jednou rukou a neprošel cutem do jamkové části.


Faldo

Telč

Další turnaj mě čekal opět v Telči, kde se již tradičně koná Faldo Series Czech Republic. Od jamkovky jsem se věnoval hlavně rehabilitaci a odpočinku. Až dva dny před samotným turnajem jsem začal lehce trénovat.

Co vlastně bylo s mojí rukou? Naštěstí nic vážného. Natáhl a pohmoždil jsem si úpon na levém zápěstí. Když mi to bylo řečeno, spadl mi velký kámen ze srdce, protože kdyby to bylo vážné, měl bych po sezoně, která letos bude zpestřená jedním velkým turnajem, a to mistrovstvím Evropy mužů.

V Telči mě čekal nejprve turnaj Am-Am, na kterém jsme se svým týmem obsadili 2. místo. Musím říct, že to byl fajn den. Hodně srandy, dobré atmosféry a dobrého golfu. Mám rád tyto dny, kdy si mohu trochu odpočinout od napětí soutěžního kola.

Hned potom mě čekal samotný turnaj. Na stejném hřišti, ze stejných odpališť a prakticky se stejnými lidmi jako na "jamkovce". Najednou jsem předváděl úplně jiný golf. Hrál jsem dobře a výsledky? 68,71 a 73.

Bohužel mi to úplně nevyšlo poslední den. Začátek byl sice dobrý, ale pak na 13. jamce mi rough zavřel hůl a míček odskákal 10 cm do autu. Škoda. Tam jsem svoje pracně budované vedení doslova daroval chybou, která by se opravdu neměla stávat. Nakonec jsem obsadil 2. místo.


Kvalifikace "18"

Beřovice

Další turnaj proběhl dva dny nato v Beřovicích, kde se hrála kvalifikace družstev chlapců do 18ti let. Hrál jsem 72 ran, přičemž mě neznalost hřiště stála tři ztracené míčky. Možná jsem udělal chybu, když jsem nehrál cvičné kolo a místo toho raději odpočíval.

Každopádně jsem si rád splnil klubové povinnosti a s mým skvělým klubem Karlovy Vary, jsme postoupili do finálové části z druhého místa. Bohužel se do finálové části nepodívám. Čeká mě již zmiňovaný vrchol sezony, a to mistrovství Evropy mužů v St Andrews na brutálně těžkém hřišti The Dukes.


Reprezentace

Oslo, Norsko

Další byla reprezentační povinnost v Norsku. Mistrovství Evropy družstev chlapců do 18ti let. Hráli jsme v Oslu. Turnaj probíhá následovně: každý národ, který je kvalifikovaný do této finálové akce vyšle 6ti členný tým, který hraje  první dva dny na rány. V této části se počítá pět nejlepších výsledků.

Podle součtu ran se rozdělí pořadí flightů. Nejlepších osm týmů hraje v prvním koši a zbytek ve druhém. My jsme postoupili z 11. místa do druhého. První zápas jsme hráli proti Němcům. Myslel jsem, že rozhodující bod bude na mně. Hrál jsem proti Johanesovi Libichovi.

Hráli jsme vyrovnaný zápas a pořádně jsme se “řezali“. Byla to obrovsky vypjatá bitva, která skončila na 17. jamce, kdy jsem bohužel prohrál 2/1. Pocity jsem měl špatné, přestože jsem hrál dobře a věděl, že můžu vyhrát. Dohromady na rány jsem hrál ten den tři pod par.

Druhý den jsme hráli proti Rakousku, které jsme přejeli 4/1. Já jsem vyhrál proti Herrmanovi, zápas jsem hrál dobře, měl jsem ho pod kontrolou. Hrál jsem na číslo mínus čtyři.

Poslední den jsme hráli proti Irsku o konečné 13. místo, které je posledním umístěním, které nemusí na kvalifikaci na další rok.

Celou dobu byly všechny zápasy vyrovnané, tedy až na ten můj. Vzhledem k tomu, že to byl můj poslední hrací den za týmy do 18ti let, byl jsem odhodlán si tento den pořádně užít a svého soupeře rozdrtit. A to se mi nakonec povedlo. Po pěti jamkách jsem vedl o pět a vyhrál jednoznačně 7/6. Celkově jsme vyhráli 4/1 a radovali jsme se z automatického postupu na další rok bez kvalifikace a celkového 13. místa.


Extraliga

Monachus - Mnich

Další turnaj pro mě byla klubová extraliga, která se hrála na Mnichu. Na turnaj s karlovarským týmem se vždy moc těším, a přestože jsem dopředu věděl, že budu hrát dvě kola, hrozně jsem si to užil a cesta stála za to.

Ve Varech máme super partu lidí, snažíme se a klademe si velké cíle! První den mi to zase šlo, cítil jsem se ve své kůži. V poli jsem hrál standardně, ale perfektně jsem patoval. Moje patování s novým patrem od Scotty Camerona, bylo k nezastavení!

Hrál jsem -8 (65) a amatérský rekord hřiště překonal o 3 rány, přičemž ten profesionální z roku 2008 jsem vyrovnal, když se na Mnichu hrál turnaj ze serie Alps Tour. 

Měl jsem obrovskou radost, že jsem to konečně v sobě zlomil. Druhý den jsem sice tak dobře nehrál, jen 73. To byl zase naopak den, kdy jsem sice věděl, že to umím, ale kdy mi to prostě nešlo, trápil jsem se všude. Přesto jsem dohrál v paru, ale bylo to opravdu vydřené. Ale celkový výsledek -8 za dva dny beru jako super skóre.  


Mezinárodní mistrovství "18" Anglie na rány

Moor Park, Londýn, Anglie

Ještě ten večer jsem odlétal do Anglie na Carris Trophy (MM Anglie do 18ti let na rány). Přestože jsem dostal zase na pozdní chvíli nominaci do Německa, jel jsem do Anglie, protože to je pro mě daleko lepší a váženější turnaj. Hráli jsme na hřišti Moor Park v Londýně.

K hřišti musím říct, že to bylo opravdu, ale opravdu těžké. Nepovažuji se za krátkého hráče, když můj průměrný drive je 248 metrů a s doběhem kolem 255, ovšem tady jsem měl s délkou hřiště problém. Hřiště samotné bylo zapadlé v lese, perfektně připravené a počasí na Anglii nám docela přálo.

První tři dny bylo sluníčko, teplo, ale foukal vítr. Poslední den lehce pršelo a nakonec byl turnaj přerušen z důvodu bouřky. Bohužel pro mě, zahrál jsem pár smolných ran, čtyřikrát během turnaje jsem trefil tzv. "flyer" (rána z roughu, když míč nedostane skrz vyšší trávu spin a letí vzduchem řádově o 20 metrů dál).

Tyto rány mě stály čtyři double bogey, míček vždy odskákal buď k nehratelné pozici pod křoví, nebo i na drop. Jednotlivá kola jsem hrál 75,77,73,72 (+9) a skončil na slušné 7. příčce v konkurenci předních juniorských evropských hráčů.

Nikdo se v součtu nedostal pod par. Vítěz Haiden McCullen byl jen v paru. Hodnotím to osobně tak, že je škoda těch pár ran, které jsem mohl takticky zvládnout lépe, ušetřit tím nějaké rány a lepší umístění, ale 7. místo v této konkurenci a těchto podmínkách považuji za úspěch.

Pro GOLFee.cz Vítek Novák


BLOG: A prázdniny pokračují, jak jinak, golfem každý týden - druhý díl letního seriálu naleznete ZDE


4.9 / 5 (17×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.