BLOG: Od Czech PGA Tour přes Kuňku až na European Tour

Poslední měsíc byl docela hektický. Strávil jsem ho na turnajích, jezdil jsem doslova z turnaje na turnaj. Byl to hodně náročný měsíc, ale mám na něj skvělé vzpomínky a přinesl mi spoustu zkušeností. Začalo to na Czech PGA Tour na Kunětické Hoře, což pro mě byla zároveň příprava na Challenge Tour o dva týdny později.

Více o: Blogy osobností , Lukáš Tintěra

BLOG-lukas-tintera-2013.jpg

První kolo se mi nepovedlo, a tak jsem vyrazil do kina, abych se odreagoval. A další kolo bylo famózní. Zahrál jsem sedm pod a z nějaké dvacáté příčky jsem se katapultoval na 4. místo.

Hned poté jsem cestoval do Haugschlagu na své oblíbené hřiště na Pro Golf Tour. Ani jsem nestihl jediné tréninkové kolo a měl jsem dost problémy s rychlými greeny. Za tři kola jsem napočítal devět trojputtů, což je vlastně devět ztracených ran. A to mě stálo lepší umístění, i když jsem prošel cutem.

Dalším turnajem v mé šňůře byl Adamstal. Stihl jsem jedno tréninkové kolo a už se hrálo naostro. Adamstal je kouzelné hřiště uprostřed hor. Každá jamka je úchvatná a vzdávám hold člověku, který tak kouzelné hřiště postavil. Hřiště je ale také hodně náročné. Převýšení, těžké výšlapy. Chyby tady můžou udělat ze hry peklo. Přes všechnu chválu nebudu mít dobré vzpomínky.

První kolo jsem zahrál skvělý výsledek -1 a byl jsem průběžné třetí. Ještě jsem potrénoval, ale když jsem šel večer spát, potkal jsem Holanďany, a jestli vím o tom, že kolo bylo zrušené. Prý pořadatelé udělali chybu, a tak kolo zrušili. Nejdřív jsem se smál, ale pak jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou.

Co se stalo? Jeden z hráčů poslal po odpalu míček do biotopu, a protože nečetl místní pravidla, kde bylo zdůrazněno, že se má postupovat jako v případě vodní překážky, on si všiml drop zóny a odehrál z ní. Byl za to rozhodčím penalizován. Jenže on si to nenechal líbit a stěžoval. Pak ale jednoho z rozhodčích napadlo, aby místní oblast drop zony upravili. Když se stalo, tak onen hráč okamžitě reagoval, že se změnily podmínky pro ostatní hráče a kolo by se mělo anulovat. A to se také stalo.

Nemohl jsem se zbavit pocitu křivdy. Možná i proto se mi druhé kolo nepovedlo. Po výsledku +5 jsem raději v klidu zamířil zpět na Kunětickou Horu na Challenge Tour. První den nepřálo počasí. Vítr, déšť, teplota 10 stupňů. Nic co byste si na golf přáli. První kolo mi nevyšlo, a když se mě novináři ptali, zda nezopakuji taktiku, kterou jsem použil před dvěma týdny, řekl jsem si, proč ne. A zašel zase do kina.

A hrál jsem vynikající golf. Navíc při mně stál snad i pánbůh. To když jsem na 8. Jamce trefil ránu, která se vám může povést i jednou za život. Ze 180 metrů pětkou železem jsem zahrál hole-in-one a odnesl si krásné hodinky za milion korun. Měl jsem pak velké problémy se soustředit, ale povedlo se. Zahrál jsem skvělých -5 a jako jediný Čech prošel cutem. Právě za to jsem pak získal i kartu na další týden na European Tour v Rakousku.

Bylo to hodně jiné. Už při tréninku na drivingu za vámi chodí lidé z různých společností a snaží se vám pomoci s vybavením. Za zády natáčí kamery, když tam při své rutině Jimenez pokuřuje doutník. Hřiště bylo náročné, ale až tak těžké mi nepřišlo.

Nebudu popírat, že v prvním kole po boku matadorů Archera a Norreta jsem byl po dlouhé době nervózní, přitom jsem se ale přesvědčoval, že nemám co ztratit. Hrál jsem slušný golf, ale hřebíkem do rakvičky byla osmá jamka, kde mě míček v bunkeru stál dvě rány z něho, jeden chip plus dva putty. To bylo moc. Kolo nakonec bylo za +5.

Druhé kolo jsem hrál mnohem lépe, ale moc jsem si ho neužíval, protože jsem měl ve flightu hráče přecitlivělého na každý pohyb. Vyčinil nejen mně, ale i divákům a kolem poletujícím ptákům.

Cutem jsem neprošel, což mě mrzí o to víc, že jsem přesně věděl, kde jsem o postup přišel. Na druhou stranu je to skvělá zkušenost a navíc zjištění, že moje hra je srovnatelná s hráči European Tour. Jen si musím zvyknout na prostředí a ještě víc dřít, abych to, co umím, dokázal prodat.

Díky všem za podporu a zdravím všechny golfové fanoušky.

Lukáš Tintěra pro GOLFee.cz


5 / 5 (24×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.