BLOG: A prázdniny pokračují, jak jinak, golfem každý týden

Po prvním prázdninovém bloku, který začal Jamkovkou a pokračoval na turnaji Faldo Series v Telči, přes kvalifikaci „18“, reprezentaci a extraligu je tu druhá část ze tří. Mezinárodní mistrovství juniorů, Mistrovství Evropy mužů v St Andrews a Mezinárodní mistrovství ČR na rány. To jsem ještě netušil, že přijde European Tour na Albatrossu a Jacques Leglise Trophy, ale o tom zase až příště.

Více o: Blogy osobností , Vítek Novák

BLOG-vitka-novaka.jpg

Mezinárodní mistrovství ČR Juniorů na rány

Karlovy Vary

Hráli jsme v Karlových Varech, v mém domácím klubu. Před turnajem jsem měl ty nejvyšší cíle. Chtěl jsem dokázat to, co se mi bohužel loni nepovedlo. Vyhrát "doma“! Věřil jsem si, měl jsem natrénováno, všechno bylo naladěno podle plánu.

První den jsem ale asi vstal levou nohou. Od rána jsem měl divné pocity a musím přiznat, že jsem byl nervózní. Začal jsem se ráno rozehrávat a úplně jsem necítil záda, spíš podlopatkové svaly a měl jsem trochu strach, že by mohl být problém.

Bohužel, čím dál jsem šel, tím víc to bolelo. Pichlavá bolest pod lopatkami v nápřahu i došvihu. Ke konci to byla spíš síla vůle. Dohrál jsem v paru (72).

Okamžitě po hře jsem rychle jel za svou masérkou Vandou, která mě zase zachránila. Přestože jsem si na stole pod smrští baněk a elektrických kuliček probrečel hodinu a půl, nakonec mi namožené podlopatkové svaly povolily.

Další den jsem hrál -4 (68) a to mě trochu mrzí. Měl jsem na to hrát mnohem líp, dokonce si myslím, že jsem měl na to zahrát další rekord hřiště. Po jedenácti jamkách jsem byl průběžně -6 a na dvanáctce minul metrový putt do birdie.  

Na třináctce jsem z hrany bunkru par nezachránil, na další jamce birdie. Na patnáctce jsem nepochopitelně zahrál z 90 metrů ze středu ferweye ránu, kterou trénuju snad každý den, pocitově dobře trefenou, ale jamku jsem přestřelil o 20 metrů pod stromy, takže..., bogey.

Pak jsem bohužel na sedmnáctce zahrál další bogey, a na mojí nejoblíbenější poslední jamce par. Zase minutý metrový putt. Z druhého dne jsem ale nakonec měl dobrý pocit a vytáhl jsem se na 1. místo s náskokem jedné rány.

Poslední den jsem byl od rána přesvědčený, že vyhraju. Věřil jsem si natolik, že jsem prostě šel vyhrát. Začal jsem dobře, akorát jsem neproměňoval putty. Věděl jsem, že to později přijde.

Na šesté jamce, paru pět, jsem zahrál z 254 metrů eagle. Skvěle zahraná a klidná jamka. Tři dřevo do doglegu, driver z ferveje na metr a putt. To mě dostalo na koně ještě víc. Na osmičce proměněný putt do birdie.

Kdo zná karlovarské hřiště, na jamce číslo 9 jsem zahrál „flyer“ při ráně do greenu, byl jsem metr od občerstvovací budky, zachránil jsem "jen" par. Středovou část hřiště jsem hrál standardně, 15, 16 birdie a už jsem věděl, že to dohraju v klidu.

Sedmnáctka par, osmnáctka ze 190 metrů do greenu, lay up na cílený par a užíval jsem si poslední putt před celou karlovarskou klubovnou. Vyhrál jsem o pět ran a díky tomuto vítězství už mám jistou účast na Mistrovství světa v Japonsku, které se hraje letos v září.

Splnil jsem si cíl a obhájil jsem titul Mezinárodního juniorského mistra. Měl jsem velkou radost. V tu chvíli jsem si vybavoval, co mě asi nejvíc pobavilo. První den jsem totiž zahrál birdie z cvičného putting greenu na poslední jamce.

Chtěl bych poděkovat lidem, kteří mi pomohli na cestě k titulu. Začnu od psycholožky Ivy Moravcové. Trenérům Keithovi Williamsovi, Jirkovi Němečkovi a Láďovi Trubačovi. Lidem, kteří mi pomáhali. Caddiemu, který mě podporoval přes telefon až z Itálie a hlavně mojí rodině.

Lidem, kteří se přišli na hřiště podívat. Bylo jich hodně a moc si toho vážím.

Jelikož jsem pověrčivý, tak i Klárce za náramek, ve kterém jsem hrál poslední den, a taky nechci zapomenout na moji krásnou, úžasnou scorerku z 15. jamky, Týnku Rédlovou, od které jsem každý den dostal „facku“ pro štěstí.

Nemohu zapomenout ani na domácí klub a Golf Resort Karlovy Vary za všechno, co pro mě dělají. Takže ještě jednou všem moc děkuju!!


Mistrovství Evropy mužů na rány

The Duke’s, St. Andrews , Skotsko

Na turnaj jsem už odletěl s mým kedíkem Martinem Mňahončákem, se kterým hraji od letošní sezony a naši spolupráci si nemohu vynachválit.

Do Skotska jsme přiletěli dva dny před turnajem. Když jsme ale ve čtyři odpoledne přijeli na hřiště, bylo uzavřené. Chtěli jsme si domluvit čas na cvičné kolo, ale bylo nám řečeno, že Češi teetime zarezervovaný nemají.

Bohužel je plno, a na hřiště se nejspíš nedostaneme.

Měli jsme štěstí, v tu chvíli přišel můj srbský kamarád, Čedomir Ilič, a řekl, že dva jeho spoluhráči, kteří s ním měli další den hrát, nepřijedou. Se štěstím jsme se s Michalem Pospíšilem na cvičné kolo nakonec dostali.

Musím podotknout, že je to první rok, kdy jsme na Mistrovství Evropy startovali dva. Je to velký úspěch, a myslím, že je to velký pokrok českého golfu.

Hřiště bylo dlouhé, úzké a hodně těžké. Byl to trochu jiný golf, než na jaký jsme v Evropě zvyklí. Bohužel, postupem času jsem navíc zjistil, že jedno cvičné kolo na tak záludné hřiště bylo málo.

Začal jsem výsledkem 73! Byl jsem na 23. příčce a živil vidinu svého cíle, projít v konkurenci 144 nejlepších evropských amatérů cutem.

Další kolo jsem hrál 80. Ztratil par ran z teečka a nehrál úplně podle představ. Hřiště mě prostě trápilo.

Poslední den jsem hrál 83, a nešlo mi doslova nic. Bylo to cele smutné, odskoky z ferveje do heavy roughu, ztracený míč, rány létající pod hrany bunkerů, nepadaly putty, prostě nebyl to den D a asi mi to nebylo souzeno.

Rozhodně ale na tuto zkušenost nechci zapomenout! Podle žebříčku nasazení jsem skončil plus minus tak, jak jsem měl, takže jsem nezahrál bombu, ale zhruba tak, jak se dalo dle amatérského žebříčku očekávat.

Skončil jsem okolo 100. místa a neprošel cutem. Byla to moje první zkušenost z ME a nechci na tyto zkušenosti zapomenout, pomohou mi hodně v dalším vývoji.


Mezinárodní Mistrovství ČR Amatérů na rány

Mladá Boleslav

Jasný cíl, zahrát všechny čtyři dny pod 70 ran, a to se povedlo!

Mám obrovskou radost. Hrál jsem kola 69, 68, 66 a 69. Hrál jsem konzistentní golf. Celkově jsem zahrál -16 a vyhrál o 7 ran! Musím přiznat, že jsem hrál natolik dobře, až mě trošku mrzí, že to bylo „jen“ -16.

V nižším skóre mi zabránily greeny, které letos nemají nejlepší sezónu. I když se pravidelně zlepšovaly, jsem si vědom toho, že mě každý den stály 2-3 rány. To se pak za čtyři kola nasčítá.

Občas se prostě stalo, že i dobře zahraný metrový putt tam kvůli rozdupanosti, měkkosti a pomalosti greenů nespadl.  

Ale co, všichni to měli stejné a chtěl bych poděkovat Mladé Boleslavi, za všechno co udělala, je to perfektní resort se vším, co si může golfista přát!

Bylo se na nás podívat docela dost diváků. Udělalo mi to velkou radost. Bylo mi ctí hrát před tolika lidmi a troufnu si říct, že viděli hezký golf!

Také bych chtěl dodat, že to musíme brát sportovně. Rád bych použil hlášku, kterou jsem slyšel od prezidenta ČGF Zděňka Kodejše "Když mi řeknou, tak musím hrát dobře, a klidně i na parkovišti. Takže se nemůžeme na greeny vymlouvat!“.

Tím, že jsem vyhrál, tak jsem dostal divokou kartu na D+D Real Czech Masters, turnaj Evropské tour, kde se budu snažit jako první český amatér projít cutem! A jedu jako první Čech na Jacques Leglise Trophy, ale o tom zase až příště.

Pro GOLFee.cz Vítek Novák


BLOG: Žádné prázdninové lenošení, ale měsíc nabitý turnaji - první díl letního seriálu naleznete ZDE


4.7 / 5 (15×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.