ETIKETA: Stačí se podívat a víte, kdo je a kdo není golfista

Třetí setkání se Stevem Bradleyem o golfové etiketě je o připravenosti na hru. Nemáme na mysli domácí studium hřiště, plánování hry nebo jakoukoliv jinou psychologickou alchymii. Opět se vracíme jen k chování na hřišti, selskému rozumu a k tomu, co nám ten čas na hřišti vlastně bere. Blíží se golfová sezóna, tak proč si pár pravidel nezopakovat.

Více o: Golfová pravidla , Steve Bradley

157577759.jpg
Foto: © gettyimages

Jak je to tedy s vlastní připraveností na hru?
Stejně jako v jakémkoliv jiném sportu. Musíte být rozcvičen a připraven. Dříve než vyrazíte k prvnímu týčku, mějte připravenu hrací kartu, tužku, v kapse označený míček, markovátko, vypichovátko a náhradní míčky v bagu. Vše, na co nejste připraven, vám krade čas. A na hřišti je to znát. Udělejte si prostě na golf čas ještě před tím, než začnete hrát. Přijeďte o hodinu dříve, dejte si kávu, setřeste ze sebe stres z cesty. Připravte se na golf mentálně. Budete hrát klidněji a lépe.

Na odpaliště by tedy měl člověk přijít plně připraven?
Jednoznačně. A nejen na první odpaliště. Na každé. Měli byste dopředu vědět, jak vypadá jamka, v jakém pořadí hrajete, kam hrajete, kam následně půjdete a mít za sebou pár cvičných švihů. Začít myslet na tyto detaily nebo začít hledat míček na odpališti je pozdě. Nejen, že zdržujete ostatní, ale nedokážete se na ránu plně soustředit. Přípravu musíte mít za sebou dřív, než zapíchnete týčko do země.

Na fairwayi to asi bude podobné, až na to týčkování?
Naprosto to samé. Jděte nejbližší cestou ke svému míčku, ale pozor, abyste tím nerušili ostatní. Snažte se být mimo zorné pole a hlavně mimo směr rány ostatních hráčů. Promyslete si dopředu svou ránu, vyberte hůl, dejte si pár cvičných švihů. Pak už jen počkejte, až na vás přijde řada. Hrajte rychle, ne zbrkle. Při odpalu už myslete jen na odpal, a ne na to, na co jste zapomněli.

Poslední je green, jak na něj?
Opět stejně. Jděte na green, označte míček, můžete ho pak zvednout, očistit, políbit, cokoliv. Nestůjte v cestě puttu jiného hráče, počkejte, až na vás přijde řada. Vždy máte dostatek času na přípravu. Takhle jednoduché to je. Všechno je jen a jen selský rozum. Nejdůležitějším bodem je vzdělání, golfové znalosti, které vycházejí ze zkušeností. Všem je to potřeba stále opakovat, ukazovat a učit. Kdykoliv jdete na hřiště, stačí se jen dívat, a na první pohled vidíte, kdo je a kdo není golfista. Jen podle toho, jak se chová.


"Birdie karty jsou pro amatérského hráče k ničemu, flight se pak mění z golfistů na skupinku matematiků. Jen minuta ztracená čtením karty na každé jamce vám ukradne půl hodiny celkového času stráveného na hřišti." nejen o tom, ale také o plánování hry a course managemnetu zase se Stevem Bradleyem v příštím pokračování našich schůzek.


5 / 5 (31×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.