Jak se zbavit stresu po zkažené ráně? Přestaňte se topit, dýchejte

Kolaps na hřišti občas potká každého. Někdo může mít i pocit, že se topí. Jediná rada, která funguje, je, držte hlavu nad vodou a dýchejte zhluboka. Snažte se stresu zbavit třeba vzpomínkou na šťastnou myšlenku nebo použijte tyto čtyři rady a netopte se ve vlastním selhání.

Více o: Golfová akademie , Jordan Spieth

profimedia-0281098931.jpg
Jordan Spieth - The Masters 2016
Foto: © Profimedia

DÝCHEJTE ZHLUBOKA

Od zkažené rány k nepovedenému švihu. Kolaps může potkat každého a vždy přijde v tu nejméně očekávanou chvíli. Jakoby vás někdo chytil za ramena a nechtěl pustit. První co musíte udělat, je vypořádat se s šokem. Dýchejte zhluboka. Jeden nádech, druhý a pak třetí. Hluboké dýchání zklidňuje frustraci a pomáhá připravit krizový plán.

UKLIDNĚTE SE, VYPUSŤTE TLAK

Obvykle vám také stoupne tlak, což je normální a je to způsobeno stresem. Zpomalte. Pokuste se udržet rychlost švihu v normálu, jako když se vám daří. Přidáním rychlosti vše jen zhoršíte. Zaměřte se na činnost mezi jednotlivými ranami, nikoliv na samotné rány. Vezměte si delší čas na cestu k míčku, čtěte déle green. Počítejte před každou ránou do pěti. I tady pomáhá dýchání.

HRAJTE JEN SVOU SILOU

Vaším cílem je získat ztracenou důvěru a najít pozitivní impuls. Hrajte jen to, co umíte nebo co jste už někdy zahráli, prostě to, nad čím nemusíte přemýšlet a máte pod kontrolou (ne třeba flopy jako hraje Mickelson!). Nesnažte se hrát heroické rány nebo rány na hranici vašich možností. Nesnažte se vše řešit větší silou, hrajte jen to, na co opravdu fyzicky máte. Teď není čas experimentovat a hrát třeba nízké draw.

MYSLETE NA ÚSPĚCH, NE NA PŘEŽITÍ

Asi nezahrajete žádné super nízké skóre, to už jste pravděpodobně vyhodili oknem, ale nikdy se nesnažte zatratit sama sebe. Nikdy si třeba neříkejte: Už se nemohu dočkat, až bude konec!“ Podívejte se na nepřízeň osudu jako na výzvu a představte si odměnu, kterou si dopřejete, pokud tuto výzvu zvládnete. Nejlepší hráči umí čerpat z pocitu úspěchu, který už jednou zažili. Vždy se snaží bojovat až do konce.

To dokázal i Jordan Spieth poté, co se rozsypal na dvanácté jamce posledního kola Masters 2016, a přišel o zelené sako. Rval se s jamkami až do té poslední.


4.9 / 5 (17×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.