Kunětická Hora: Změny golfisty vítané, přesto diskutované

Není to ani měsíc, co se na Kunětické Hoře rozhodli pro malou rošádu se žlutými a modrými kameny na odpalištích. Prostě prohodili krále a věž a dali tak golfistům větší šanci si užít golf. Pověst o super dlouhém sportovním hřišti tak definitivně padla.

Více o: Kunětická Hora , Recenze

20130908_115402.jpg
Kunětická Hora 11.9.2013
Foto: GOLFee.cz
Prohlédnout další fotky
 • Golf & Spa Resort Kunětická Hora
 • Golf & Spa Resort Kunětická Hora
 • Golf & Spa Resort Kunětická Hora
 • Golf & Spa Resort Kunětická Hora
 • Golf & Spa Resort Kunětická Hora
 • Golf & Spa Resort Kunětická Hora
 • Golf & Spa Resort Kunětická Hora

Měsíc po velké změně jsme se také na Kunětickou Horu vydali. Zajímaly nás zkušenosti a ohlasy, které malá rošáda na velkém hřišti přinesla a co na to golfisté. Stejným tématem jsme se zabývali i my a tady jsme si naše úvahy mohli vyzkoušet v praxi bez toho, že bychom se museli červenat pro hru z modrých.

TEE IT FORWARD - zbořte mýty a hrajte podle nálady, naleznete ZDE.

Zeptali jsme se jednoho z nejpovolanější, totiž Pavla Krejčíka manažera resortu. A jak to vidí on?  „Po měsíci máme jen kladné ohlasy, více jak 80 % golfistů tuto změnu vítá. V jejich očích jsme přestali být těžkým hřištěm. Samozřejmě, najdete těch 20 % golfistů, kteří nad změnou kroutí hlavou,

Většinou je to o hledání kompromisů, nejdříve jsme zkrátili roughy, teď jsme zkrátili hřiště. Dnes už není trendem, aby hřiště hráčům přidávalo rány, hendikepy se stabilizovaly a nových hráčů nepřibývá. Momentálně je zájem si více hru užívat,“ dodává Krejčík.

Vycházeli jsme i ze zkušeností z návštěv cizinců. Když přijede třeba Američan, prohlédne si kartu hřiště a automaticky jde na červená odpaliště. Zvláště když je na hřišti poprvé. Jejich styl je hřiště si vychutnat a ne se na něm trápit,“ vysvětluje Krejčík.

Když zde po roce provozu byl Graham Marsh, architekt hřiště, první co se nás před hrou zeptal bylo, z jakých odpališť budeme hrát. Automaticky jsme zamířili na bílá. Jen zakroutil hlavou a zeptal se, kdo z nás dokáže odpálit míček na 300 metrů,“  směje se Krejčík.

Interaktivní mapky hřiště Kunětická Hora naleznete ZDE.

Jak to vidíme my?

Pozitivně. Z našeho pohledu je to krok správným směrem. Kunětická Hora byla opravdu super dlouhým, sportovním a těžkým hřištěm. Dnes je stále sportovní, těžké, ale ne zbytečně dlouhé. Pro většinu hráčů je teď hratelné v rozumných číslech.

V čem se změna nejvíce projevila? Hned na jedničce dostanete šanci na příjemný začátek. Hrajete par 4 s délkou 307 metrů. Co víc si přát. Už nemusíte první ránu rvát co to dá, ale spíš se můžete soustředit na přesnost a dohrát třeba v paru.

Dvojka je totéž, Místo původních 527 metrů hrajete jen 496. Najednou máte pocit, že by to šlo. Při našem testu dokonce padlo birdie, ale s notnou dávkou štěstí, i když, příště by i par bez štěstí mohl být na dosah.

Takhle můžeme pokračovat v podstatě po celém hřišti. Když se nemusíte trápit s první dlouhou ranou a spíše hrajete své, míčky vám více zůstávají na fairwayi a roughy už si tolik nezahrají. Jako například na druhé devítce, jedenáctka byla vždy výzva. Pořád je dlouhá, ale ubere vám 33 metrů, a to už je znát. Stejně vám zbývá 532, ale mnohem lepší než původních 565.

Asi největší rozdíl pocítíte na jamkách šestnáct a sedmnáct. Síly ubývají a každý metr je znát. Na šestnáctce se hřiště zkrátilo jen o 8 metrů. Přesto najednou hrajete z úplně jiné pozice. Méně přes vodu a s větší šancí umístit míček na fairway před druhou ranou.

Sedmnáctka je kapitola sama pro sebe. Vždycky golfistu už dopředu odzbrojila svou délkou přes vodu. Přeci jenom 182 metrů je dost pro mnoho z nás. Teď jdete o schůdek níže, máte před sebou 169 metrů a voda už najednou není tak dlouhá.

Opravdu jsme si to tentokrát užili. Ano, foukal vítr, ten je na Kuňce skoro pořád. O to víc změna délky naší hře pomohla a měli jsme pocit z dobře odvedené a ne upachtěné hry a nekonečných jamek. Navíc jsme hráli ze žlutých a tak ani naše ješitnost tentokrát neutrpěla.

Kvalita hřiště se stále zlepšuje, hřiště má už podzimní střih a roughy opravdu nejsou tak vysoké. Pokud máte namířeno směrem na Pardubice nebo Hradec Králové, tak si udělejte čas a na hřiště vyražte. Určitě si hru užijete, jamky budou pro vás dosažitelnější a těch asi 108 bunkrů si s vámi více pohraje.

Máte už také své zkušenosti z nové hry na Kunětické Hoře? Napište nám své poznatky do diskuse. Za vaše názory předem děkujeme.


4.4 / 5 (25×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.