Cihelny: Gary Player a jeho dvě hřiště v jednom

Golfové hřiště na Cihelnách píše svou historii již od roku 2001 a má ji opravdu bohatou. Nejen podpisem Garyho Playera pod plánem hřiště, ale řadou turnajů a změn, které se zde za již více jak 12 let odehrály. Dnes tu najdete na jednom místě hned osmnáctky dvě, a každou s jiným parem. Na své si tak přijde opravdu každý.

Více o: Česká hřiště , Cihelny , Recenze

ASTORIA-p493802-hires.jpg
Foto: © Golf Resort Cihelny
Prohlédnout další fotky
 • Golf Resort Cihelny
 • Golf Resort Cihelny
 • Golf Resort Cihelny
 • Golf Resort Cihelny
 • Golf Resort Cihelny
 • Golf Resort Cihelny
 • Golf Resort Cihelny

O hřišti na Cihelnách toho bylo napsáno opravdu hodně. Má za sebou 12 let provozu, které už jeho kvalitu několikrát prověřilo. Těžko budete hledat hráče, který by si zde hru neužil. Najdete ale hodně hráčů, kteří po prvních osmnácti jamkách prohlásili „Pěkné, příjemné, ale jsou tu jamky, se kterými se ještě jednou budu muset přijet vyrovnat účty.“. 

A přesně takové hřiště Golf Resortu Cihelny je. Společnost Garyho Playera odvedla velmi dobrou práci a podařilo se jim hřiště zakomponovat do krajiny tak, že nebudete mít pocit, že by zde nebylo odjakživa. Navíc se asi jedná o jediný areál v Čechách, kterým projíždí vlak a má vlastní stálou vlakovou zastávku. Budete-li zde hrát, nenechte se houkáním vlaku vyvést z míry, ale dávejte dobrý pozor, jestli nejede ve směru vaší rány nebo když trať budete několikrát přecházet.

Prvotní plán vybudovat osmnáctku s parem 70 a roztomilé zahradní chip & putt hřišťátko s také osmnácti jamkami byl správný. Vývoj golfu šel ale dál. Nejdříve se změnilo cvičné hřiště a došlo k jeho zkrácení na devět jamek. Poté s nárůstem nových hráčů a turnajovým požadavkům došlo ke změnám i na osmnáctce velké.

Od 1. července 2013 si můžete na hřišti zahrát varianty dvě. Standardní, delší a obtížnější s parem 70 nebo novou, kratší a vlídnější s parem 72. Změna se projevila v počtu odpališť a celkovém přenormování. Nejdelší odpaliště na paru 70 mají barvu bílou, na paru 72 pak černou. Žlutá, modrá a červená odpaliště se prolínají, ale nemějte obavu, na hřišti se v počtu barevných značek neztratíte, vše je přehledně značeno.

Interaktivní mapku hřiště Cihelny PAR 72 naleznete ZDE

Ke změnám byla opět přizvána společnost Gary Player Signature Desin, která novou variantu umístění hřiště do hřiště navrhla a na změny dohlížela. Co k této změně vedlo, co bylo hlavním motivem?

K této myšlence nás přivedl trend, který v poslední době v českém golfu je. Jednak to byly požadavky promotérů na zjednodušení nebo zkrácení hřiště a také situace, kdy si hráči chtějí svou hru více užít. Změnami a novým znormováním jsme dostali sice delší, ale pro hráče kratší variantu s parem 72, která se více blíží herní kvalitě většiny amatérských hráčů. Pro výkonnostní golf jsme původní variantu zachovali a pro par 72 jsme naopak získali hřiště, které je opravdovou výzvou.“ říká ke změně manažerka hřiště Ing. Věra Šímová.

Jaké to hřiště tedy je?

Podle slov skikrosaře Tomáše Krause, který na zdejším hřišti začínal a za svou golfovou kariéru něco odehrál, patří hřiště k těm příjemnějším, kam si jedete zahrát pro radost. Už první jamku hodnotí jako jednu z nejkrásnějších v Čechách.

A mohli bychom pokračovat dál. Najdete zde jamky, se kterými se napoprvé jen tak nepoperete, stejně jako jamky, které budete hrát na pohodu a opravdu si je užijete. U varianty s parem 72 navíc dostanete bonus v podobě dvou jamek, které ke skórování přímo vybízejí.

Šestá jamka s parem 5 a délkou 376 metrů ze žlutých odpališť vás nadchne a odnést si birdie nebo dokonce eagle na skór kartě musí potěšit každého. Stejně tak tomu je u jamky 14, opět par 5 a délka ze žlutých odpališť 400 metrů. Výzva a hra pro radost.

Změnou prošla i vyhlášená patnáctá jamka hraná za roh okolo vzrostlých stromů. Původní možnost hrát dvakrát přes říčku Teplou a zkrátit si tak cestu na green zde už není a musíte hrát okolo, tak jak bylo původně v plánu. Nejste-li dostatečně dlouzí, pak si hřiště vezme ušetřené rány zpět nebo vás donutí riskovat a hrát přes stromy naslepo na green, ale o tom přeci golf ve své podstatě je.

Celkově by se dalo o hřišti říct, že je příjemnou a fyzicky ne příliš náročnou kombinací lehce kopcovitých a rovinatých jamek ztížených řadou vodních překážek. Budete-li si hru na Cihelnách dobře plánovat, pak vám dává volbu, podle nálady, počasí nebo vlastních nároků.

Za jednu cenu tak můžete dostat dvě hřiště v jednom a hra vás zde určitě neomrzí. Hrát můžete pro radost nebo si vytvářet vlastní plánované výzvy, je to jen na vás, na Cihelnách si určitě vyberete a cena hracích fee je za zdejší kvalitu více než příznivá.

Možnosti pro hráče

 • pro sezonu 2013 došlo k celkovému snížení cen hracích fee, hřiště si zahrajete již od 1200 korun
 • až do konce letošní sezony platí nabídka Sun set fee po 16., resp. 15. hodině v ceně 1000 korun
 • hřiště nabízí dvě varianty obtížnosti s pary 70 a 72 s designem Garyho Playera

4.9 / 5 (20×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.