Český Krumlov po šesti letech a pořád mezi mými favority

Na hřišti ve Svachově Lhotce jsem se kdysi učil golf. Dokonce jsem zde získal zelenou kartu a zkoušel první kroky po velkém golfovém hřišti. Už tehdy mi nějak tohle hřiště přirostlo k srdci a vždy jsem si říkal, že se sem musím vrátit. A podařilo se, bohužel, nebo možná bohudík, až po šesti letech. Změnilo se hodně, ale nezměnilo se, že Svachovka pořád patří a bude patřit mezi mé oblíbence.

Více o: Česká hřiště , Český Krumlov , Recenze

20150624_124951.jpg
Golf Club Český Krumlov
Foto: © GOLFee.cz
Prohlédnout další fotky
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov
 • Golf Club Český Krumlov

Také máte hřiště, na která se rádi vracíte nebo hřiště, na která byste se rádi jednou vrátili? U mě to byl dlouho Český Krumlov. To hřiště jsem si před šesti lety zamiloval a stálo za mými prvními golfovými krůčky a zelenou kartou.

Pak jsem nějak o cestě na Svachovku jen přemýšlel. Dokonce jsem jednou na Botanice na turnaji vyhrál hrací fee a stále ho u sebe nosil a říkal, snad zase jednou...

I když nám počasí zrovna nepřálo, na nebi se honily těžké mraky a občas sprchlo, hned jak jsme vyndali bagy z auta, vyrazit na hřiště nám nezabránila ani informace o zapískovaných greenech.

Nakonec se to ukázalo, jako ta dobrá, nikoliv špatná zpráva.

První test služeb proběhl v klubovně. Trochu se studem jsem z peněženky vytáhl umolousaný papírek a zkusil ho uplatit místo platby fee. První překvapení? „Tohle je ale hodně starý voucher, ale uznáme vám ho.“ byla odpověď recepční.

Druhý test proběhl v restauraci. Měli jsme asi hodinu času a na driving se nám po cestě nechtělo, takže, oběd. Uvidíme co mají v nabídce a druhé překvapení bylo na světě. Denní menu, obalovaný kuřecí stehení řízek a brambory. Za cenu pod sto korun a vynikající.

Až pojedete na Svachovku, nechte si před hrou trochu času a oběd si určitě dejte. Vaří zde stále dobře a levně. Na hřiště nemusíte vyrazit o hladu a jak říkají odborníci, budete hrát lepší golf.


A jak je na tom po šesti letech hřiště?

Stárne a je to znát. Tehdy byla nová devítka opravdu nová a začínalo se na dnešní jedenácté jamce pětiparem přes silnici z kopce dolů. To už dávno neplatí. Na hřišti je nová klubovna a start je na velmi příjemném paru 4 na největší zdejší green.

Pokud jste jen trochu ranaři a nebojíte se jít do hry opravdu naplno, šance na zasažení greenu první ranou nebo dobrý výsledek se přímo nabízí. Parádní jamka na začátek, kde vám hrozí jen vlastní neobratnost.

Dvojka byla původně poslední jamkou, kde jste mohli hrát téměř na dvůr zdejšího statku. Z odpaliště koukáte na prostorný green a před sebou máte věžičku místního pivovaru a jen 99 metrů z prudkého kopce dolů, paráda.

Trojka je původní desátá jamka, která byla navržena tak, aby se vám start do hry povedl. Opět jamka, která vám nabízí skórovat nebo uhrát dobrý výsledek a první tři kolonky ve skór kartě nezaneřádit nesmysly.

Ono to hřiště není dlouhé, ze žlutých má jen 5, z červených 4,3 kilometru. Někdo o něm říká, že je pitomé, já že je milé a pro radost.

Nikde se nesetkáte s tím, že byste byli zbytečně potrestáni. Naopak, na mnoha jamkách hřiště pomáhá a dobrá čísla se při chytré hře v kartě hromadí.

Nenechte se ale příliš namlsat.

Druhá devítka, respektive jamky od jedenáctky se prodlužují a až do šestnáctky je to dospělý golf, kdy se budete muset do svých drivů opravdu opřít nebo si trochu zapřemýšlet, kam a jak si na greeny přihrát.

Greeny druhé devítky se začínají více vlnit a při špatné příhře si na nich občas hodně zaputtujete.

Poslední dvojice jamek je opět zdejší lahůdkou. Nejdříve přijde drivovatelný par 4, kde když se nezblázníte, můžete zapsat birdie.

A osmnáctka?

To vždy byla a je kapitola sama pro sebe.

Co je na tom zahrát třípar, kdy je vlajka jen 110 metrů od vás. Jenže. To by mezi odpalištěm a greenem nesměla být rokle, biozona a green zaseknutý do svahu.

Zde se ukáže, co jste se na hřišti naučili a jak si dokážete věřit.

Ta jamka je zkrátka nádherná a není nic lepšího, než si před odchodem z hřiště dokázat, že ta čísla nebyla náhodná.

Věřte si, zahrajte na green a můžete odcházet s parem a dobrým pocitem, že to s vaším golfem není zase tak špatné.

Mapku hřiště ČESKÝ KRUMLOV naleznete ZDE


Celé hřiště Český Krumlov je pro radost

Není to zrovna sportovní golf, není to velká výzva, ale pokud máte náladu si golf užít a tak nějak se jen odpočinkově projít po krásné krajině, máte ideální příležitost.

I zde navíc platí pravidlo celodenního fee a pokud třeba i na Svachovce bydlíte, dát si 27 jamek za den není žádný problém. I tak stihnete večer ve městě, do kterého to máte autem 10 nebo na kole 25 minut.

A ta špatná/dobrá zpráva o zapískovaných greenech?

Rychlost zdejších pažitů nebývá největší. Obvykle se pohybuje na hranici osmi stop a je nastavena na jejich větší členitost a podmínky, ve kterých je hřiště umístěno.

My jsme díky zapískování a válcování měli rychlost skoro 10, prostě jezdily a četly se dobře. Ani jsme to nepoznali a tajemství pomalých greenů nám prozradili až místní hráči.

Novinek, kromě opravdu parádního a kvalitního hřiště je v areálu víc. Nová klubovna, vlastní pivovar a v nejbližší době i lihovar. Nebude to dlouho trvat a na své si přijdou i milovníci whiskey. Pálit by se mělo začít snad už na podzim.

Další důvod si cestu do Krumlova příští rok zopakovat a ochutnat.

Až budete v létě přemýšlet kam vyrazit, Český Krumlov by ve vašich plánech chybět neměl.

Pokud se ubytujete přímo na Svachovce, zahrajete si zdarma. Pokud v partnerském hotelu v centru města, pak dáte za hru ve všední den 500 korun.

Návštěvu můžete spojit s dalšími aktivitami a třeba ráno začít golfem, přes den jet na raft nebo si dát pár kilometrů na kole a večer, to už zase může být o příjemném golfu nebo návštěvě tohoto výjimečného jihočeského města.

Nenechte si od kamarádů napovídat, že to je lehké hřiště o ničem. Je pěkné, kvalitní, když si zde dáte třeba oběd, vítr v peněžence vám neudělá a výlet do Krumlova stojí určitě za to.


5 / 5 (22×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.