Počet klubů v databázi: 167

Royal Golf Club Mariánské Lázně

klub bez domovského hřiště
Royal Golf Club Mariánské Lázně
5 / 5 (3 ×)
golfový klub
rok založení: 1905
ČGF
Karlovarský kraj
Mariánské Lázně
P. O. BOX 47
tel.: +420 354 624 300
tel.: +420 354 604 300
web

o klubu: Golfové hřiště v Mariánských Lázních bylo slavnostně otevřeno 21. srpna 1905 Jeho veličenstvem Edwardem VII., králem britským. Po přestřižení inaugurační pásky se král podepsal zlatým perem do pamětní knihy a zároveň se stal prvním zakládajícím členem klubu. Golf Club Mariánské Lázně je jediný ve střední Evropě, který se může pochlubit tak významnou minulostí. Král Edward VII. miloval Mariánské Lázně a navštívil hřiště celkem desetkrát, naposledy v roce 1909. Také proslulý generál Patton, velitel první armády USA, musel osobně hledat po hřišti důstojníky vlastního štábu, kteří v roce 1945 bez ohledu na stále ještě trvající válečnou situaci v bezprostředním okolí neodolali pokušení zahrát si golf v Mariánských Lázních. Po letech stagnace, kdy v socialistické éře golf v Mariánských Lázních s obtížemi přežíval, rok 1989 přinesl rychlé znovuzrození. Hřiště samo znovu připadlo samotným členům klubu. Historická klubovna prošla rozsáhlou renovací respektující veškeré původní romantické architektonické prvky. Přítomnost českého premiéra na prvním z profesionálních turnajů jen přispěla k rychle se obnovující prestiži klubu, stejně jako četné návštěvy dalších významných osobností. Klub se stal dějištěm nejvýznamější světové amatérské soutěže - Evropského mistrovství amatérů družstev a vskutku historickým krokem je i pořádání profesionálního turnaje v rámci Volvo Tour - rovněž poprvé v postkomunistickém světě. Nesporným vyvrcholením historie klubu je získání práva užívat titul Royal Golf Club velkorysým rozhodnutím britské královny Alžběty II. v roce 2003 a následnou návštěvou Jeho královské Výsosti prince Edwarda, hraběte z Wessexu. Golf Club Mariánské Lázně je dlouholetým členem České golfové federace (ČGF). Ve spolupráci s ČGF je pravidelně zajišťována organizace celostátních turnajů tzv. Amatérské Tour, republikových mistrovství ve hře na rány i na jamky, jednotlivců i družstev. Za velmi perspektivní aktivitu považujeme společné organizace turnajů nejmenších hráčů, tzv. Dětské Tour. Doporučujeme stránky ČGF mj. pro získání informací o turnajích v ostatních golfových klubech, aktuálním žebříčku nejlepších hráčů, popř. dalších informací o českém golfu. Golf Club Mariánské Lázně se podílí také na organizaci profesionálních turnajů tzv. Challenge Tour, zaštiťované Českou asociací profesionálních golfistů (PGAC).

členský VSTUPNÍ poplatek 220 000,- Kč
vstupní RODINNÝ poplatek 110 000,- Kč
členský HRACÍ poplatek ROČNÍ 13 000,- Kč
členský HRACÍ poplatek roční DÍTĚ 6 500,- Kč
členský HRACÍ poplatek roční JUNIOR 6 500,- Kč
členský HRACÍ poplatek roční SENIOR 6 500,- Kč
členský KLUBOVÝ poplatek roční 6 500,- Kč
JEDNOROČNÍ členství 26 000,- Kč
domovský resort: Royal Golf Club Mariánské Lázně   

Členům našeho klubu jsou poskytovány slevy v těchto golfových resortech:

Albatross Golf Resort sleva PO – NE, svátek: 10%
Bohemia Manor sleva Po – Ne, svátek: 30%
Cihelny Golf & Spa Resort Karlovy Vary sleva Po – Ne, svátek: 500 Kč
Golf Resort Františkovy Lázně sleva PO – NE, svátek: 30%
Golf Resort Monachus sleva PO – NE, svátek: 20%
Golf Sokolov sleva PO – NE, svátek: 30%
Greensgate Golf & Leisure Resort sleva Po – Ne, svátek: 30%
Ropice Golf Resort sleva Po-Ne, svátek: 20%
Ypsilon Golf Resort Liberec sleva PO – NE, svátek: 30%

Reciproční slevy jsou pouze orientační, pro přesné informace kontaktujte přímo klubové stránky.
i Doplňující informace a podmínky udělení reciproční slevy.

Stanislava Málková, HCP 16.9, 55 let
karel “karel” hacker, HCP 11, 68 let
Rudolf Nechanický PRO, bez HCP, 30 let
Marek Toman PRO, HCP Nejnižší +1.3, 32 let

Záložka nebsahuje žádné komentáře, buďte první kdo připojí svůj komentář.


© Veškeré textové a obrazové informace v této záložce jsou vkládány a upravovány golfovým klubem.

Adresa: Karlovarský kraj
Mariánské Lázně 353 01
P. O. BOX 47
Telefon: +420 354 624 300
Telefon 2: +420 354 604 300
Prezident klubu: JUDr. Milan Veselý
Manager klubu: Ing. Martin Fučík
Head PRO: Oldřich Nechanický

KLUBOVÁ HŘIŠTĚ

 • Uzavřeno

  Old Course

  Royal Golf Club Mariánské Lázně, veřejné hřiště, HCP 54
  GPS lokace 49°58'44.912"N   12°44'10.952"E

  18/72
  1 600,- Kč
  znormováno

  veřejné hřiště

  Hřiště tvoří kompaktní jasně ohraničený areál, z nějž vybočují pouze dvě jamky dostavěné v roce 1978, aby nahradily dvě příliš krátké a stěsnané jamky více

  4.8 / 5 (8×)
 • Uzavřeno

  Chip & Putt

  Royal Golf Club Mariánské Lázně, golfová akademie, bez omezení
  GPS lokace 49°58'44.912"N   12°44'10.952"E

  9/27
  350,- Kč

  golfová akademie

  9-jamkové hřiště par 3 otevřel Royal Golf Club Mariánské Lázně v roce 1998. Toto hřiště Chip & Putt je zejména vhodné pro seznámení s golfem pro celou více

  0 / 5 (0×)
 • Uzavřeno

  Driving range

  Royal Golf Club Mariánské Lázně
  GPS lokace 49°58'44.912"N   12°44'10.952"E

  20/0
  160,- Kč

  cvičná louka

  Golf Club Mariánské Lázně nabízí hru nejen zkušeným hráčům, ale i začátečníkům a negolfistům. Zvláště pro negolfisty a začátečníky bez zelené karty je více

  4 / 5 (2×)

GPS lokace: 49°58'44.912"N   12°44'10.952"E

Datum poslední aktualizace: 29. 10. 2013
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.