LORETA po zimě nabízí mnohem víc, než byste vůbec očekávali

„Ty greeny, vypadají na 15, ale naštěstí zatím jezdí jen tak 8 nebo 9,“ bylo první, co jsem o Loretě letos na jaře slyšel od kamaráda, který se na hřiště vydal hned první den, kdy se pyšelská osmnáctka po zimě otevřela pro veřejnost. Bohužel, nebo bohudík, je to pravda.

Více o: Česká hřiště , Loreta Pyšely

20160319_115340.jpg
Loreta Golf Club Pyšely 19.3.2016
Foto: © GOLFee.cz
Prohlédnout další fotky
 • Loreta Golf Club Pyšely
 • Loreta Golf Club Pyšely
 • Loreta Golf Club Pyšely
 • Loreta Golf Club Pyšely
 • Loreta Golf Club Pyšely
 • Loreta Golf Club Pyšely
 • Loreta Golf Club Pyšely
 • Loreta Golf Club Pyšely

Loretu mám skoro za barákem, autem z kraje Prahy jsem tam za necelých 15 minut, a navíc, je kousek od chaty rodičů a v kraji, kde jsem povinně dřív trávil všechny víkendy. Kdo by pak neměl radost, když se ve známé krajině objeví golfové hřiště.

Až mi to připadá, jakoby se otevíralo teprve včera, ale čas nekompromisně letí a na Loretě budou kroutit další sezonu.

Jestli při otevření to byla jen osmnáctá jamka, která vypadala, jakoby zde byla odjakživa, dnes to je už většina jamek ostatních.

Je to málo uvěřitelné, ale za tři roky hřiště neuvěřitelně zarostlo, až mám pocit, že stromky mezi fairwayemi by neměly šanci projít antidopingovou kontrolou a jsou na steroidech.

Důkazem je hned jednička. Na začátku jsem si ji zkracoval pěkně vpravo od bunkerů roughem, který na jaře moc nestraší. Vloni už to byla hra mezi keříky a letos? No, raději to už nezkoušejte.

Dovedu si představit, že za další tři roky tu bude lesík a jamka se nám všem o pár metrů prodlouží.

Na začátku mi celé hřiště, s výjimkou dvanácté fairwaye, přišlo trochu tvrdé, ale není co se divit. Všude okolo je jílovitá půda a při troše sucha to ani jinak být nemohlo.

Letos je to nějak jiné.

Možná je to ještě trochu jarní vlhká půda, ale celkově jsou fairwaye a tráva okolo nich měkčí a příjemnější.

Ony vůbec ty fairwaye, na to že je teprve březen, prokoukly a připomínaly spíš optimální letní stav.

A greeny?

Pro někoho děs, pro jiného pohádka. V porovnání s jinými hřišti, které jsem měl možnost hrát je to tak nějak trochu jiná planeta, nebo chcete-li, kvalita, která by na začátku měla být všude.

Rovné, bez fleků, hrbolků, vypadající na rychlost 15, ale jezdící někde mezi 8 – 9 stopami.

Pro ty, kteří zrovna doma přes zimu neputtovali na linu nebo na koberci, pohádka. Předvídatelné a nezáludné. Přesně ta správná rychlost pro jarní rozježdění.

Je to svým způsobem obdivuhodné.

Hřiště ještě 10. března vypadalo takto:

A ještě uzavřené 15. března ještě takto:


CO JE TEDY NA HŘIŠTI NOVÉHO

Už na zmiňované jedničce povyrostlé stromy po pravé straně fairwaye, které si s vámi pohrají mnohem více, než před rokem.

Ke dvojce povede nová cestička, zkratka k bílým odpalištím.

Od trojky až po šestku nic nového – krom stále se zlepšující kvality krátce střižených ploch – neobjevíte.

Na přechodu k sedmičce u křížení u klubovny přibyly provázky, které nám už nedovolí si zkracovat cestu a musíme si to odšlapat pěkně po chodníčku, přes křížení jamek u klubovny.

Na devítce asi každého potěší nejen nové, a obrovské odpaliště dropzony, ale i to, že se bizona trochu umírnila a posunula více doprava od fairwaye pryč. Jamka se tak více otevírá a dává větší prostor v dopadové zóně první rány.

Dostat se tak na 90 metrů od greenu už by neměl být větší problém pro většinu hráčů. I bez toho strachu z trestného dropu a ztráty míčku.

Další novinkou jsou provázky za cestou vpravo od greenu jedenáctky.

Pro ty, kteří rány trochu vyhazují doprava nebo jsou právě zde zvyklí doprava hrát, je to problém.

Kolíky se nedají odstranit, a pokud vám míček přistane u jednoho z nich, je to na uplatnění pravidla nehratelného míče nebo nepohyblivé závady?

Škoda, možná právě tady by stačilo kolíky nezatloukat tak hluboko nebo je nahradit jinými, které se dají vyndat a zase vrátit.

A dál už také nic nového nenajdete. Vše při starém, jen zase o něco víc vyzrálejší a hezčí.

V březnu ještě nevyrostly roughy a Loreta se dá odehrát ve dvou kolem tří hodin. Neztrácíte čas hledáním a je to fajn.

Uvidíme, jak to bude v létě, zda ta protivná vysoká tráva bude jen mezi jamkami 7 a 10 v biozoně, kam se stejně nesmí chodit, nebo se objeví i na jiných místech.

Podle mne to ani není potřeba. Už v loňském roce roughu ubylo a tvořil jen estetickou část hřiště.

Stejně tak si to dovedu představit třeba právě na jedničce. Až bude ze stromků lesík, a pod ním posekaná tráva nebo kůra, bude to jedno z nejhezčích míst na hřišti. A hratelné.


SNÍDANĚ V KLUBOVNĚ? PROČ NE

A ještě jedna letošní příjemnost. Snídaně v klubovně. Na Loretě ji pořídíte za velmi rozumné ceny a od 7.30 do 10.00.

Tři míchaná vejce s cibulkou za 65 korun, Ham & Eggs nebo omeletu se šunkou a sýrem za 85 korun, případně lívance s javorovým sirupem a borůvkami za 78 korun a domácí koláč za 45 korun.

Pro ty, kteří neradi chodí na hřiště s prázdným žaludkem nebo neradi doma vaří a řeší snídani třeba po cestě u McDonald´s – jako já – je to velmi zajímavá nabídka. Podobná snídaně na McDrivu stojí stejně nebo více.

Jestli tak není lepší vědět, že dobře nasnídat se můžete v klidu i na hřišti v klubovně. Někdy jen stačí přijet o něco dřív.

A jestli jste jednotlivé jamky zapomněli, najdete je ZDE


4.7 / 5 (15×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.