GREENTOUR 2014: Ideální golfová Líšnice a tropická Botanika

Víkendový dvouturnaj na Líšnici a Botanice měl být podle předpovědi deštivý. Nakonec se ukázalo, že pro golf byly více než ideální podmínky a ti, kteří se nenechali strašením meteorologů odradit nelitovali. A na Botanice nakonec panovalo na rozdíl od loňského roku téměř tropické vedro.

Více o: Botanika , Greentour , Líšnice

5--GREENTOUR-2014_Botanika-25-05-_0_.jpg
Botanika 25. května 2014
Foto: © Greentour

LÍŠNICE

Předpověď počasí a samotná realita den před turnajem (vichr, déšť, kroupy) lehce zamávala s odhodláním některých hráčů vyjet si v sobotu na turnájek, ale zdravé jádro udrželo nervy na uzdě a odměnou jim bylo ideální golfové počasí.

Bohužel se hodně a leckdy i marně hledalo, míčky se nekutálely tak rychle/pomalu/daleko/akorát, jak měly a výsledkem bylo zlepšení HCP jen u 7 hráčů. Radost to však nikomu příliš nekazilo, neboť den se opravdu vydařil a krom cen za umístění na bedně, byly k mání i ceny za vložené soutěže a za losování ze skore karet.

Své kategorie na Líšnici ovládli Miroslav HRDLIČKA, Tomáš VLASÁK a Jan MICHOVSKÝ. Vložené soutěže pak Miroslav HRDLIČKA za Nearest (3,56 m na jamce č.2) a v Longestu Michaela ZÁHUMENSKÁ a David FOUS.


BOTANIKA

V minulém roce nás právě na Botanice spláchla velká voda v podobě několikahodinového urputného deště, kdy se golf změnil v aqua golf. Letos jsme se pro změnu dočkali téměř tropických veder, které zejména v odpoledních hodinách byly již značně vyčerpávající.

Ale abychom jen nebrblali, hráčům den zpříjemnil výjimečný doprovodný program: ráno u registrace již tradiční rozdávání birdie karet, na drivingu rozcvičení s Golfyzio.cz, na jamce č. 1 celodenní občerstvení (káva, víno) s Nonsolonero a po turnaji opět strečink s Golfyzio.cz + ceny pro vítěze a závěrečné losování ze skorekaret.

Tak jako na Líšnici převládli na stupních nejvyšších muži, resp. žádná žena se mezi ně neprorvala, na Botanice už ano. Na stupních nejvyšších stáli: Radek SLÍVKO, Ivana JANYŠOVÁ a Václav HODEK.

V žebříčku tour došlo k malé změně, na 1. místě v HCP 0 – 36 vystřídal Míšu ZÁHUMENSKOU Radek SLÍVKO, zatímco v žebříčku HCP 37 – 54 stále vede Peter BABČÁK.

Na svůj 1. turnaj ve své golfové kariéře zavítala také celá řada nových hráčů, a i když rekordy v počtech stableford. bodů nestrhaly, prostředí se jim natolik zalíbilo, že se již přihlásili na další z turnajů naší tour, což nás (pořadatele) velmi těší.

Zvláštní poděkování opět Láďovi Cvrkalovi za „dozor“ při turnaji, resp. jeho roli rozhodčího a poradce s golfovými pravidly v jedné osobě.


GREENTOUR si za posledních pár let vytvořila zdravé jádro hráčů, kterým se tato tour stala skvělou příležitostí k pravidelnému potkávání se, vzájemnému soutěžení a hecování se či hovorům, co nového nejen na golfu.

Mezi ně pak zavítají kamarádi kamarádů, úplní nováčci či hráči místního klubu a tak se lehce stane, že kapacita turnaje nestačí pojmout už žádné opozdilce, kteří své rozhodnutí o hře nechávají na poslední chvíli.


HORKÁ NOVINKA

Od prvního turnaje na Staré Boleslavi se k tour připojil nový partner WILSON STAFF, od kterého každý hráč obdrží mapku jednotlivých jamek. GREENTOUR 2014 tak bude první série turnajů, kdy hráči na každý turnaj získají birdie kartu do hry na bázi mapek serveru GOLFee.cz.


POZVÁNKA NA DALŠÍ TURNAJE

KOTLINA - TEREZÍN - sobota 8.6.2014
FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - HAZLOV - sobota 21.6.2014
SOKOLOV - neděle 22.6.2014
PODĚBRADY - neděle 13.7.2014

Kompletní kalendář GREENTOUR 2014 naleznete ZDE


 


5 / 5 (10×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.