WGC-DELL MATCH PLAY: Možné scénáře postupu pro 16 mejlepších

Až páteční souboje rozhodnou o šestnáctce nejlepších, kteří se probojují do víkendových eliminačních bojů o titul z turnaje WGC-Dell Match Play v texaském Austinu. Jaké jsou tedy možné scénáře postupu a kdo má největší šanci.

Více o: Jason Day , Jordan Spieth , Rory McIlroy , WGC

profimedia-0255502475.jpg
Jordan Spieth, Rory McIlroy - US PGA Championship 2015
Foto: © PROFIMEDIA

Do víkendových bojů postoupí pouze 16 hráčů s nejvyšším bodovým ziskem. Stejně jako v prvních dvou kolech mohou páteční souboje skončit remizou.

Pokud by se tedy stalo, že ve skupině budou dva nebo více hráčů na stejném bodovém zisku, o postupu rozhodne play-off, které se hraje na rány po jednotlivých jamkách, a které určí vítěze skupiny.

O postavení v tabulce také nerozhodují vzájemné souboje, ale pouze počet získaných bodů.

Žádný z hráčů zatím nemá zajištěn přímý postup mezi 16 nejlepších, ale pět již teď ví, že se dočká minimálně rozstřelu: Jordan Spieth, Jason Day, Zach Johnson, Brooks Koepka a Rafa Cabrera Bello.


SKUPINA 1

Jordan Spieth vs. Justin Thomas
Victor Dubuisson vs. Jamie Donaldson

TABULKA:
Spieth 2-0
Dubuisson 1-1
Donaldson 1-1
Thomas 0-2

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Spieth má svůj osud pevně v rukou, pokud vyhraje, postupuje. Pokud prohraje, Dubuisson nebo Donaldson si mohou vynutit play-off. Thomas už je definitivně mimo hru.


SKUPINA 2

Jason Day vs. Paul Casey
Thongchai Jaidee vs. Graeme McDowell

TABULKA:
Day 2-0-0
Jaidee 1-1-0
Casey 0-1-1
McDowell 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Také Day může o postupu sám rozhodnout. Pokud vyhraje, postupuje. Když prohraje, play-off si může vynutit Jaidee. Casey a McDowell jsou již definitivně mimo hru.


SKUPINA 3

Rory McIlroy vs. Kevin Na
Smylie Kaufman vs. Thorbjorn Olesen

TABULKA:
McIlroy 2-0
Na 2-0
Kaufman 0-2
Olesen 0-2

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: O postupu rozhodne souboj mezi McIlroyem a Kevinem Na. Vítěz postoupí. V případě shody rozhodne play-off. Kaufman a Olesen jsou mimo hru.


SKUPINA 4

Bubba Watson vs. J. B. Holmese
Emiliano Grillo vs. Patton Kizzire

TABULKA:
Watson 1-0-1
Grillo 1-1-0
Kizzire 0-0-2
Holmes 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Watson hraje o přímý postup, pokud vyhraje nad Holmesem. Pokud prohraje, pak může postoupit Grillo nebo Kizzire. Když Watson remizuje, pak si Grillo nebo Kizzire mohou vynutil play-off. Existuje i možnost čtyřčlenného rozstřelu. Pokud Holmes porazí Watsona a Grillo a Kizzire remizují. Každý by pak měl 1,5 bodu.


SKUPINA 5

Rickie Fowler vs. Byeong-Hun An
Scott Piercy vs. Jason Dufner

TABULKA:
An 1-0-1
Dufner 1-1-0
Piercy 0-0-2
Fowler 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: An může postoupit, pokud vyhraje. Když remizuje, play-off si mohou vynutit Dufner nebo Piercy. Pokud vyhraje Fowler a Dufner s Piercym remizují, budeme tu mít čtyřčlenné play-off.


SKUPINA 6

Adam Scott vs. Bill Haas
Chris Wood vs. Thomas Pieters

TABULKA:
Haas 2-0-0
Scott 1-0-1
Pieters 0-1-1
Wood 0-0-2

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Haas postupuje, pokud vyhraje nebo remizuje. Scott musí porazit Haase. Pieters a Wood jsou mimo hru.


SKUPINA 7

Justin Rose vs. Matt Kuchar
Anirban Lahiri vs. Fabian Gomez

TABULKA:
Rose 1-0-1
Kuchar 1-0-1
Lahiri 0-1-1
Gomez 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Postup si zajistí vítěz duelu Rose vs Kuchar. Lahiri a Gomez jsou mimo hru.


SKUPINA 8

Dustin Johnson vs. Jimmy Walker
Kiradech Aphibarnrat vs. Robert Streb

TABULKA:
Johnson 1-1-0
Walker 1-1-0
Aphibarnrat 1-1-0
Streb 1-1-0

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Postoupit mohou všichni. Vítězi duelů mohou jít do rozstřelu. Nerozhodné zápasy pošlou do play-off všechny. Jediný scénář bez play-off je mít jednoho vítěze zápasu a druhý zápas nerozhodně.


SKUPINA 9

Patrick Reed vs. Phil Mickelson
Matthew Fitzpatrick vs. Daniel Berger

TABULKA:
Reed 2-0
Mickelson 2-0
Fitzpatrick 0-2
Berger 0-2

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Docela jednoduché – o postupu rozhodne souboj Reed vs. Mickelson. Vítěz postupuje. Pokud skončí remizou, bude play-off. Fitzpatrick a Berger jsou mimo hru.


SKUPINA 10

Danny Willett vs. Brooks Koepka
Billy Horschel vs. Jaco Van Zyl

TABULKA:
Koepka 2-0-0
Horschel 1-1-0
Willett 0-1-1
Van Zyl 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Koepka má vše ve svých rukou a má zaručeno alespoň místo v play-off. Pokud vyhraje, postupuje. Pokud remizuje a Horshel remizuje nebo prohraje, postupuje. Pokud prohraje a Horshel vyhraje, jdou do play-off. Willett a Van Zyl jsou mimo hru.


SKUPINA 11

Brandon Grace vs. Russell Knox
David Lingmerth vs. Chris Kirk

TABULKA:
Knox 1-0-1
Grace 1-1-0
Kirk 1-1-0
Lingmerth 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Knox o svém osudu rozhodne sám – vyhraje, postupuje, i kdyby remizoval, jde do play-off. Pokud vyhraje Grace a Kirk, jdou do play-off. Pokud vyhraje Kirk a Knox remizuje, setkají se v play-off. Lingmerth je už mimo hru.


SKUPINA 12

Hideki Matsuyama vs. Kevin Kisner
Soren Kjeldsen vs. Rafa Cabera Bello

TABULKA:
Cabrera Bello 2-0-0
Matsuyama 1-1-0
Kisner 1-1-0
Kjeldsen 0-2-0

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Cabrera Bello postupuje pokud vyhraje. Pokud remizuje, čeká ho play-off. Pokud vyhraje Matsuyama postupuje když Cabrera Bello prohraje. Pokud Matsuyama a Kisner remizují, jsou mimo. Kjeldsen už nemá o co hrát.


SKUPINA 13

Sergio Garcia vs. Marc Leishman
Ryan Moore vs. Lee Westwood

TABULKA:
Moore 1-0-1
Garcia 1-1-0
Westwood 1-1-0
Leishman 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Moore si zajistí postup tím, že porazí Westwooda. Postoupit by mohl i v případě, že Garcia prohraje. Westwood končí pokud pohraje nebo remizuje. Garcia pokud prohraje nebo remizuje. Pokud Westwood a Garcia vyhrají, jdou do play-off. Leishman je mimo hru.


SKUPINA 14

Zach Johnson vs. Shane Lowry
Martin Kaymer vs. Marcus Fraser

TABULKA:
Johnson 2-0-0
Kaymer 1-1-0
Lowry 0-1-1
Fraser 0-1-1

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Johnson má vše pod kontrolou nebo má minimálně zaručeno alespoň místo v play-off. Pokud Johnson vyhraje, postupuje. Play-off si zahraje, pokud prohraje a Kaymer remizuje. Pokud Kaymer vyhraje a Johnson prohraje, pak se setkají v play-off. Lowry a Fraser jsou už mimo.


SKUPINA 15

Brandt Snedeker vs. Charl Schwartzel
Danny Lee vs. Charley Hoffman

TABULKA:
Schwartzel 2-0-0
Snedeker 1-0-1
Lee 0-1-1
Hoffman 0-2-0

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: O postupu rozhodne zápas Schwartzel - Snedeker. Schwartzel může postupoupit s výhrou nebo remízou. Snedeker musí vyhrát. Lee a Hoffman jsou mimo.


SKUPINA 16

Louis Oosthuizen vs. Andy Sullivan
Bernd Wiesberger vs. Matt Jones

TABULKA:
Oosthuizen 2-0
Sullivan 2-0
Wiesberger 0-2
Jones 0-2

MOŽNÉ SCÉNÁŘE: Je to jasné, o postupu rozhodne souboj Oosthuizen vs. Sullivan. Vítěz postupuje. Pokud zápas skončí nerozhodně, pak se jde do play-off. Wiesberger a Jones jsou se dvěma porážkami už mimo hru.


4.9 / 5 (11×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.