Westwood odrazil útok a jasně v Thajsku vyhrál

Lee Westwood zakončil rok 2011 vítězstvím na turnaji Thailand Golf Championship. Jednoznačným vítězstvím. Osmatřicetiletý Angličan zahrál poslední kolo tři rány pod par hřiště Amata Spring a s celkovým skóre 266 (-22) triumfoval s náskokem sedmi ran před vítězem letošního Masters Jihoafričanem Charlem Schwartzelem.

Více o: Asian Tour , Asijská hřiště , Lee Westwood

P201011060113001.jpg
Lee Westwood
Foto: ČTK/AP/Andy Wong

Konečné pořadí: zde

Westwood po svém galapředstavení v úvodních dvou kolech za 60 a 64 ran ve třetím dějství zaváhal, a tak do finálového kola vstupoval jen s náskokem čtyř ran. Vedení ale s přehledem kontroloval.

Snad jen s jedinou výjimkou. To když Schwartzel na jedenácté jamce zahrál eagle a hned na další si připsal birdie. V tu chvíli se Westwoodovo vedení scvrklo na pouhé dvě rány. Jenže třetí hráč světa odpověděl ještě na dvanácté jamce, když si také připsal birdie.

"To bylo hodně důležité, když jsem na dvanáctce okamžitě odpověděl," přiznal Westwood. "Jinak bych byl pod mnohem větším tlakem," dodal.

Na dalších jamkách už Schwartzel ztrácel a Westwood s přehledem svůj náskok ještě navýšil na konečných sedm ran. "Jsem nadšený, jak se mi tady dařilo. Jak se všechno sešlo dohromady," pochvaloval si Westwood, který vyhrál dva z posledních třech turnajů, na nichž startoval.

V Thajsku si připsal už svůj sedmatřicátý turnajový titul v kariéře. Jen ten nejcennější mu zatím v jeho sbírce chybí – titul z majoru. I proto bude v příštím roce hrát na PGA Tour. "Končím sezonu s větším sebevědomím a budu se příští rok snažit hrát stejně jako tento víkend. Někdy jsem ani sám nevěřil, jak mi všechno vycházelo," řekl Westwood.

Jasno má i v tom, jak bude vypadat jeho příprava i nejbližší dny. "Budu dál pokračovat na zlepšování své kondice a všech aspektů mé hry. Už teď vidím zlepšení a jsem nadšený, jak se mi povedl závěr roku. Vyhrál jsem dva ze tří posledních turnajů. Teď si ale užiju volno a Vánoce doma s rodinou," dodal Westwood.

Spokojený mohl být v Thajsku i Alex Čejka. Rodák z Mariánských Lázní s německým pasem předvedl ve čtvrtém kole svůj nejlepší výkon na hřišti Amata Spring. Obešel hřiště pět ran pod par a s celkovým skóre -8 skončil na 8. místě.


4.9 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.