Vrchol European Tour je tady. Ve hře je i golfový trůn

Tenhle turnaj je vlajkovou lodí, výkladní skříní European Tour: BMW PGA Championship ve Wentworthu s dotací 4,5 milionu eur. Letošní ročník ozdobí svou účastí tři aktuálně nejlepší hráči světa: Rory McIlroy, Luke Donald a Lee Westwood. A ve hře je i pozice světové jedničky.

Více o: European Tour , Luke Donald , Rory McIlroy

140931010.jpg
První tři hráči světa: Luke Donald, Lee Westwood a Rory McIlroy.
Foto: © GettyImages/Scott Halleran

Právě před rokem po svém triumfu na BMW PGA Championship usedl Donald poté, co v play-off porazil Westwooda, na světový trůn. Poprvé v kariéře. Teď se vrací do Wentworth Clubu v podobné situaci - opět se může stát světovou jedničkou.

"Po roce jsem zpátky v tak trochu podobné pozici. Opět se můžu stát prvním hráčem světa. Teď jsem ale dvojkou za Rorym a mám před sebou výzvu, abych se pokusil dostat opět před něj," přiznal čtyřiatřicetiletý Angličan, který před rokem právě ve Wentworthu nastartoval svůj výjimečný rok.

"Je vždycky příjemné vracet se na turnaj v roli obhájce titulu. Vracíte se pokaždé s úžasnými vzpomínkami. Loňský rok patří k těm nejpovedenějším v mé kariéře. A tohle vítězství také. Výjimečný turnaj, play-off s Leem a postup na pozici světové jedničky," vypočítal Donald všechny největší zážitky z loňska.

Letos může přidat nové. Opět se totiž může stát světovou jedničkou. Už poněkolikáté od okamžiku, kdy ho z první příčky na začátku března sesadil severoirský mladík Rory McIlroy. Od té doby začala jejich přetahovaná o golfovou vládu. Vyměnili se už čtyřikrát.

Pokud obhájí Donald své loňské prvenství, může přijít pátá výměna. Na golfový trůn ale může vystoupit i za jiných okolností. Pokud McIlroy neprojde cutem, což se mu naposledy stalo před dvěma týdny na The Players, bude Donaldovi stačit umístění do 8. příčky.

Vrchol sezony na European Tour ale nejsou jen dostihy o pozici světové jedničky, na West Course ve Wentworthu se představí čtrnáct vítězů majorů a 29 hráčů se zkušenostmi z Ryder Cupu. To vše dohromady proměnilo startovní pole v nejsilnější a nejnabitější v celé historii turnaje.

BMW PGA Championship v číslech:

3 - první hráči světového žebříčku (Rory McIlroy, Luke Donald, Lee Westwood)
9 - počet bývalých evropských jedniček na startu
14 - počet vítězů majorů na startu. Nejvíc v historii turnaje
20 - počet major titulů, které získali
10 - bývalých vítězů PGA Championship v poli
108 - vítězů některého z turnajů European Tour mezi 150 hráči na turnaji
22 - hráčů, kteří hrají na PGA Championship poprvé


5 / 5 (14×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.