Trápení Anthonyho Kima trvá dál, bude mimo skoro půl roku

Byl považován za obří příslib amerického golfu. Anthony Kim si svůj první titul na PGA Tour připsal už ve dvaadvaceti letech v roce 2008 a i během následujících dvou let se mu dařilo. Jenže pak přišlo loňské trápení a lepší to není ani letos. Nyní bude mimo hru 4-5 měsíců kvůli zranění předloktí.

Více o: PGA Tour

143119949.jpg
Anthony Kim.
Foto: © GettyImages/Darren Carroll

Rok 2008 pro něho byl snový. Zažíval třetí sezonu mezi profesionály a zářil. Připsal si dvě turnajová vítězství a v money listu PGA Tour skončil na šestém místě s výdělkem více jak 4,5 milionů dolarů. Byla to však až příliš vysoká laťka.

Následující dvě sezony už byly horší. Sice si ještě na zámořském okruhu připsal jedno vítězství a dalších pět umístění top 3, ale postupně ustupoval ze slávy. Vrcholem byl ročník loňský, kdy skončil jen dvakrát v elitní desítce.

Restart měl přinést rok letošní, místo toho však přišlo další trápení. Z deseti turnajů čtyřikrát neprošel cutem, jednou byl diskvalifikován a z posledních tří turnajů odstoupil. Jeho jediná dvě umístění pak nestojí za řeč - 42. a 66. místo.

A aby toho nebylo málo, nyní ho problémy s vazy v levém předloktí postaví mimo hru na dalších 4 - 5 měsíců. Kariéra Anthonyho Kima tak začíná být ohrožení už v jeho 26 letech. Kdo by to byl před pár lety řekl...

"Jsem samozřejmě zklamaný, protože jsem se snažil dostat zpátky ke své hře a fakt, že mě srazí zranění, je hodně frustrující," přiznal Kim, který věří, že nebude muset podstoupit operaci. Stačit by měla léčba a rehabilitace.

Doufá, že si letos na podzim ještě zahraje: "Už jsem se s tím jednou potýkal, takže vím, co musím udělat proto, aby byly vazy v pořádku. Na to se teď budu čtyři až pět měsíců soustředit, abych byl koncem roku naprosto v pořádku a připraven na rok 2013."

Ten pro něho bude nejspíše klíčový. Letos mu totiž vyprší karta po vítězství na Shell Houston Open 2010. Pro příští rok nejspíše obdrží zdravotní výjimku, ale pokud ji nevyužije, může se z PGA Tour pakovat na nižší okruhy.

Sám ale přiznává, že ho golf v jeho podání v posledních měsících vůbec neuspokojuje. Moc dobře ví, že se musí něco změnit: "Nechci hrát tenhle golf. Není to vůbec žádná zábava, když nebojujete o vítězství."


5 / 5 (11×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.