TIM CLARK vyměnil koště za trochu nezvyklý putter BioMech

Ještě v závěru loňského roku se spekulovalo, zda hráči se zdravotním handicapem dostanou výjimku, a budou moci i nadále používat belly puttery. Jedním z nich byl také Jihoafričan Tim Clark. Nakonec všechny překvapil nikoliv prosazením svého požadavku, ale volbou nové technologie, která někomu může připadat, řekněme zvláštní.

Více o: Golfové vybavení , PGA Tour , Tim Clark

bio-mech-putter.jpg
BioMech Acculock Ace putter 2016
Foto: © BioMech

Tim Clark vždy patřil k dobrým hráčům, které nebylo překvapením vidět na čele mnoha turnajů. Na svém kontě má od roku 1998, kdy přestoupil k profesionálům, 14 vítězství. Z toho dvě na PGA a 3 na European Tour.

Ani jeho umístění na turnajích kategorie major nepatřily k nejhorším. Druhý na Masters v roce 2006, třetí na US Open o rok dříve nebo třetí na US PGA Championship v roce 2003.

K tomu navíc dvakrát prohrál až v play-off. V roce 2009 na Crowne Plaza Invitational a před dvěma lety na WGC-HSBC Champions, kde ve velmi dobře obsazeném startovním poli prohrál až s Bubbou Watsonem.

Teď po příjezdu na Havaj na Sony Open pro mnoho hráčů a fanoušků mohl vypadat trochu jako blázen. Z bagu vytáhl nový, nikoliv krátký, putter BioMech, který trochu připomíná sci-fi.

Clark se ve svých 40ti letech rozhodl vsadit na novou technologii a po zákazu kotvení putterů používá nový BioMech Acculock Ace putter, který je zvláštní nejen barvou, ale také konstrukcí.

Před změnou otestoval desítky různých holí a nakonec se rozhodl pro toto netradiční řešení, o kterém prohlásil, že je jeho starému koštěti to nejbližší.

„Osobně jsem nepoužil krátký putter snad 19 let, takže byste mi klidně mohli dát do ruky lopatu a cítil bych se v pohodě,“ zažertoval si ještě v roce 2010 Clark poté, co se dozvěděl o připravované změně.

„Buď to bude, nebo nebude fungovat. Já jdu na hřiště s tím, o čem si myslím, že pro mě bude to nejlepší.“

Jihoafričan byl jedním z nejhorlivějších zastánců belly putterů a se svým starým náčiním se nerozloučil ani po celou sezonu 2015, i když věděl, že se změně stejně nakonec neubrání.

„Nemůžete jen tak vyhodit 18 let zkušeností,“ řekl Clark. „V některých ohledech tak teď mám pocit, jako bych byl úplný začátečník.“

Acculock Ace, který mimochodem používají také Bo Van Pelt nebo Heath Slocum je specifický umístěním shaftu, které najdete v jeho zadní části.

Výrobce tvrdí, že to právě pomáhá hráči udržet postavení hole vůči tělu během úderu podobně, jako v případě techniky Matta Kuchara a jeho nového putteru Bettinardi Arm Lock.

Clarkův zdravotní problém je vrozená vada, která mu zamezuje pohyb a rotaci zápěstí.

V nové sezoně tak bude nadále používat původní délku putteru, nicméně změněným stylem uzamčení gripu proti předloktí, což pravidla i nadále umožňují.

>> Více se o změně pravidla dočtete ZDE

Bez ohledu na změnu však dobře ví, že žádná záruka úspěchu při využití jakéhokoliv typu putteru neexistuje.

„Sečteno a podtrženo, pořád to je otázka hry nervů a vlastního sebevědomí,“ dodal Clark.

Svá slova potvrdil výsledkem, kterého dosáhl právě na Havaji.

I po změně hole dokázal kola odehrát za 66-69-65-68 a s výsledkem -12 obsadil konečné 13. dělené místo.

ZDROJ: GolfMagic.com, BioMechSports.com


5 / 5 (14×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.