Tebowmánie také v golfu, dotkne se i Tigera Woodse?

Tim Tebow. S trochou nadsázky nový Superman Spojených států. Rozehrávač týmu amerického fotbalu Denver Broncos je zámořským hitem posledních týdnů a mánie kolem něho se nejspíše dotkne i PGA Tour. Tebow se možná představí na turnaji, kde bude hrát také Tiger Woods.

Více o: PGA Tour , Show-biz

tebow.jpg
Tim Tebow.
Foto: © youtube

Americký fotbal je v Americe náboženstvím. A když se v něm objeví silně věřící hráč, který je navíc hvězdou, i když lehce kontroverzní, mají se Spojené Státy čím bavit. Nyní mají Tima Tebowa.

Quarterback Denveru se o uplynulém víkendu podepsal pod senzační vyřazení favorizovaného Pittsburghu v play-off NFL a o nadcházejícím víkendu ho čeká práce možná ještě těžší. Do cesty se Broncos postaví jeden z hlavních favoritů na zisk Super Bowlu, tým New England Patriots.

Už nyní je ale Tebow miláčkem Ameriky. Přestože rozhodně nepatří k elitě mezi rozehrávači v celé soutěži, jeho příběh baví všechny. Svou víru, která je podle mnohých jediným důvodem, že sen Denveru o Super Bowlu ještě žije, neskrývá.

Právě naopak.

Jeho typický postoj, kdy se modlí v pokleku na jednom koleni, se stal hitem. Napodobují ho všichni. Fanoušci, známé osobnosti, sportovci... A populární Tebowing, jak se pozici začalo přezdívat, bude možná ve velké míře k vidění v únoru na Pebble Beach během tradičního AT&T National Pro-Am.

"Bavíme se o tom už asi měsíc. Určitě zde je zájem," prozradil Ollie Nutt z nadace, které za turnajem stojí.

A nebyla by to Amerika, která by celou situaci nechtěla dohnat do extrému. Podle zdrojů Global Golf Post by Tebow na turnaji mohl spojit síly s Tigerem Woodsem, který nedávno prohlásil, že právě v Pebble Beach zahájí svou letošní sezonu na zámořském okruhu.

Pro bývalého nejlepšího golfistu světa by se přitom nejednalo o nic nového. Na jiném turnaji s podobným názvem AT&T National v roce 2009 absolvoval předturnajový Pro-Am s jinou hvězdou amerického fotbalu, quarterbackem Dallasu Tonym Romem.

A také Tebow už za sebou má svou premiéru v rámci PGA Tour, když si v loňském roce zahrál na Pro-Am během FedEx St. Jude Classic. Jak se mu dařilo, se můžete podívat na následujícím videu.


5 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.