Stejný cíl, odlišné smýšlení. Jak to vidí kapitáni Ryder Cupu

Není to tak dávno, co oba kapitání rydercupových týmů dostali stejnou otázku. Prozradit svůj plán přípravy před utkáním roku, které se odehraje v září v Hazeltine. Američané již velice dlouho čekají na úspěch, přesto Evropa může hodně ztratit. Nicméně u evropského kapitána je stále vidět smysl pro humor a přístup, o kterém by se dalo říct, že je více nad věcí.

Více o: Darren Clarke , Davis Love III , Ryder Cup

profimedia-0260610536.jpg
Darren Clarke, Davis Love III
Foto: © Profimedia

CO ODPOVĚDĚL DAVIS LOVE III

Nelze srovnávat situaci před čtyřmi roky a dnes. Zatímco v roce 2012 jsem byl na začátku svého procesu učení, dnes už vím, jaká rozhodnutí mě očekávají. Proto jsem se také rozhodl své asistenty zvolit s tak velkým předstihem.

Tom Lehman, Steve Stricker, Tiger Woods i Jim Furyk jsou správní muži na svém místě a každý z nich už teď má své specifické úkoly. Další přijdou na řadu i v dalších měsících.

Jsem z jejich práce nadšený stejně, jako jsou oni nadšeni ze své práce. Ať je to Tom Lehman a jeho práce na denním rozvrhu nebo Tiger Woods, který mě nepřestává zasypávat přívalem SMS zpráv s nápady nebo zpětnou vazbou na moje úvahy.

V Hazeltine už budeme všichni přesně vědět, kde je naše místo, co má kdo na starosti a jak si rozdělíme jednotlivé skupiny hráčů. Hodně mluvíme i s Paulem Azingerem a snažíme se z jeho systému pro Valhalu vybrat jen to nejlepší.

Je tu i jeden velký rozdíl: Jordan Spieth a jeho jasná pozice v týmu. Mohu s ním pracovat již teď. Zkoušet na něm, jak budu mluvit i s ostatními v průběhu roku. Už teď musím přiznat, že jsem z něj nadšený.

V roce 2012 jsme prohráli i kvůli mé naivitě. Nebyl jsem připraven na všechny možné eventuality a neměli jsme připraven dobrý plán. Vlastně jsem nevěděl, co hráčům říct v situaci, kdy povedeme o 4 body. Nikdy jsem si nepředstavoval, že by k této situaci mohlo dojít.

Co jsem se naučil je fakt, že celý týden potřebuji po svém boku Boba Rotellu a hned jsem si jeho čas pro Hazeltine rezervoval.

Jednou z věcí, co mi řekl Woods, bylo, že jsme na jednu večeři měli v kuchyni příliš mnoho kuchařů. Měla to být jen malá skupina s rozhodovacími pravomocemi. Jsou okamžiky, kdy demokracie musí jít stranou. Po zkušenostech z Medinah mi nezbývá, než s tím souhlasit.

První setkání s asi třiceti hráči nás čeká u Jacka Nicklause při turnaji Honda Classic. Samozřejmě všichni se do týmu nemohou dostat, ale chceme, aby se všichni do naší společné práce zapojili už teď.

Momentálně jsem z práce vybudovat ten správný tým pro Ryder Cup 2016 nadšený.


CO ODPOVĚDĚL DARREN CLARKE

Popravdě, trochu mě ten dotazník zaskočil, skoro mi připoměl fráze Johna McEnroea z knihy jeho citátů a nemohl jsem než se smíchem reagovat „To nemůžete myslet vážně.“

To, že jsem byl požádán, abych prozradil svou strategii pro Ryder Cup? Opravdu? Věc, která by měla zůstat až do oznámení konečné sestavy utajena... až do doby, než budeme pro boj se svými rivaly co nejlépe připraveni.

Velice rád dám svému velkému kamarádovi Davisovi cokoliv, a on to dobře ví, ale ani on ode mne nemůže očekávat, že bych mu snad chtěl pomoci se získáním Ryder Cupu.

Davis to moc dobře, i přes svou bezmeznou touhu pohár pro svou zemi opět získat, ví. Stejně dobře jako já jsem rozhodnutý zachovat trofej pro Evropu.

Můj vítězný plán se bude dále vyvíjet a měnit tak, aby vzešel z několikaměsíční přípravy a vedl k tomu nejdůležitějšímu, na co všichni netrpělivě čekáme. A věřte mi, až to přijde, budeme dobře připraveni.

Co mohu prozradit je, že se v průběhu příštích měsíců pokusím promyslet všechny varianty, které by mohly nastat a než hráči poprvé odpálí své míčky z prvního týčka, budu si jistý, že povedou k úspěšné obhajobě vítězství v Minnesotě.

Už jsme řešili spoustu věcí, které se zápasy souvisí, ale první a největší prioritou je pro mě výběr toho nejlepšího týmu.

To je můj hlavní cíl. Mít pod dohledem všechny potenciální kandidáty, hrát s nimi, mluvit s nimi a snažit se o nich zjistit co nejvíce. Vše, co může našemu týmu pomoci.

Všechno to je jen a jen o týmu. To není jen moje práce, je to o Evropě. Nikoliv o jednotlivcích, ale o společné a kolektivní práci.

Už teď vím, že nejtěžší volbou budou divoké karty, nebojím se toho, moc dobře vím, že ať už bude vybrán kdokoliv, nechá na hřišti pro tým vše. Budu samozřejmě naslouchat názoru svých asistentů, ale vím, že rozhodnutí za mě nikdo nikdy neudělá.

A na téma volby asistentů, proč jsem je ještě nejmenoval? Je to jednoduché, zatím nechci nikoho přivést do rozpaků a jmenovat až v době, kdy bude jisté, kdo bude hrát. Až to bude zřejmé, všichni se své pozice dozvědí.

Jedno je ale jisté už teď. Ať už to v Hazeltine dopadne jakkoliv, vím, že já i Davis budeme hřiště opouštět tak, jak na něj přijedeme, jako nejlepší přátelé.

ZDROJ: GOLFWEEK.com


4.9 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.