Start Spilkové do sezony 2016? Zatím jen velké otazníky

Nejlepší česká profesionální hráčka Klára Spilková má za sebou ostrý start do roku 2016. Poprvé se odhodlala k odletu do Austrálie, kde se pokusila kvalifikovat na turnaj LPGA. Poté už to byly dva standardní turnaje LET a hlavně, dva měsíce na cestách, které se mohly na celém vystoupení podepsat. Kalendář letošní Ladies European Tour ale takový letos bohužel je.

Více o: Klára Spilková , Ladies European Tour

klara-olazabal-1.jpg
Klára Spilková - World Ladies Championship - Mission Hills - Olazabal Course 2016
Foto: © klaraspilkova.eu
Prohlédnout další fotky
 • Klára Spilková
 • Klára Spilková
 • Klára Spilková
 • Klára Spilková
 • Klára Spilková - driver
 • Klára Spilková
 • Klára Spilková

Nezdá se to, ale program Spilkové začal už zkraje ledna odletem a tréninkem v Dubaji, poté přesunem do Thajska, který zasvětila odpočinku a opět tréninku na historicky první start v Austrálii.

Kvalifikace na turnaj, který je součástí LPGA, ISPS HANDA Women´s Australian Open se bohužel nezdařil, stejně jako její první turnaj na LET RACV Ladies Masters, kde za pomoci místního kedíka po kolech 77-82 (129. místo) neprošla cutem.

Následoval přesun zpět do Thajska a trénink za účasti vyzkoušeného kedíka Evy Koželuhové, která za ní přiletěla z Plzně. Časový posun, přelety a teplotní rozdíly si bohužel svou daň nakonec vybraly i v Číně.

Turnaj World Ladies Championship v Mission Hills na novém hřišti Olazabal Course nebyl tím zrovna nejšťastnějším.

Po čtyřech kolech za 72 (par), 73 (+1), 78 (+6) a 77 (+5) prošla cutem, ale její umístění bylo 62. a poslední místo v turnaji mezi hráčkami, které odehrály všechna čtyři kola.

Zisk dvouměsíční mise? Pouhých 1841 eur.


Co se v Číně stalo?

Druhý turnaj proběhl od 10. do 13. března v resortu Mission Hills na, pro hráčky novém, hřišti Olazabal Course. A navíc, počasí turnaji zrovna nepřálo.

Ještě před prvním přerušením turnaje pro bouřku byla dokonce Spilková se skóre -2 na prvním místě a objevila se i historicky poprvé na titulní stránce webu Ladies European Tour. Pak se počasí jen zhoršovalo a tím se zhoršovala i hra české hráčky.

„Už průběh prvního kola byl narušen bouřkou, a tak se dohrávalo ještě v pátek ráno. Klára Spilková měla odložený start do druhé kola na 16:40 hodin místního času. Než přišla tma, stačila uhrát pouze pět jamek,“

„Druhé kolo tak dohrávala v sobotu ráno v 7.30 hodin místního času. Do třetího kola, po hladkém průchodu cutem, nastoupila ještě ten samý den a znovu přišlo přerušení. V neděli tak opět dohrávala rest ze soboty. Podnebí nepřálo hráčkám celé čtyři dny, bouřky se střídaly s přívaly deště a velmi nízkými stupni celsia,“ bylo vysvětlení přímo na stránkách hráčky.

Pochopitelné a nezáviděníhodné. Štěstí zatím Spilkové z kraje roku nepřeje a čeká jí téměř dvouměsíční přestávka, ve které může nejen nabrat síly, ale pokusit se najít recept na chyby, které díky své východní misi objevila.

Celou sezonu a hlavně vrchol v Brazílii na konci srpna má stále ještě před sebou.

„V Číně, jsme si prožily náročné čtyři dny. První kolo jsem dohrála celé i s přerušením kvůli bouřce, ale ostatní dny už jsme takové štěstí neměly. Během druhého kola v pátek jsme hrály jen pět jamek, v sobotu 25 jamek a poslední den v neděli 23 jamek,“

„Každý den jsme vstávaly v pět hodin ráno a bylo to jak fyzicky, tak psychicky velice náročné. Každý den jsme bojovaly s deštivým a chladným počasím, což po týdnech strávených v Dubaji, Thajsku a Austrálii byla celkem prudká teplotní změna,“

„I přesto jsme to zvládly a jsem ráda, že jsem prošla cutem. Určitě mě mrzí poslední dvě kola a vím, že pro všechny byly podmínky stejné. V posledních dvou kolech mě znovu trápilo puttování. Vezmu si z těchto kol hlavně to pozitivní a zapracuji na některých aspektech hry, kde cítím ještě mezery,“ napsala ještě z Číny Spilková.

V dalším programu Spilkové je přesun do Hong Kongu, kde stráví den a poté se po skoro dvou měsících vydá na cestu zpátky domů.

Dalším turnajem by měl být až Lalla Meryem Cup v Maroku, který se hraje od 5. do 8. května na hřišti Royal Golf Dar Es Salam. V loňském roce zde prošla cutem a v Agadiru obsadila konečné 44. místo, získala 2520 eur.

O programu, který ji bude čekat v téměř dvouměsíční přestávce Ladies European Tour zatím není rozhodnuto.


5 / 5 (17×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
 • Home
 • GOLFee
 • GOLF42
 • GOLFfantasy
 • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.