Poslední prověrkou před Masters je tradičně Shell v Houstonu

Pokud předešlé měsíce něco o formě hráčů naznačily, pak jamkovka to jen potvrdila a následující turnaj Shell Houston Open by to měl jen ještě více upřesnit. Tedy alespoň u těch hráčů, kteří se ve startovním poli objeví a nepřipravují se v tichosti mimo hlavní dění PGA Tour. Jako McIlroy nebo Day. A je to poslední šance, jak se ještě na Masters kvalifikovat.

Více o: Alex Čejka , Jordan Spieth , PGA Tour , Phil Mickelson

profimedia-0272506525.jpg
Phil Mickelson - Farmers Insurance Open 2016
Foto: © Profimedia

Startovní pole turnaj Shell Houston Open naleznete ZDE

Jestliže světová jamkovka WGC-Dell Match Play některé hráče o formě ještě dostatečně nepřesvědčila, vybrousit svou techniku a psychickou odolnost před Masters mají ještě teď v Houstonu.

Jen týden před prvním majorem míří světová špička na Shell Houston Open a tradičně to je i jeden z nejlepších testů před Augustou National. Nejlepší trénink na podobném hřišti, které všechny čeká v boji o zelené sako.

To co si v Houstonu vyzkoušíte, nemůžete jen tak lehce zkopírovat o týden později v Augustě, ale otestovat si herní strategie je důvod, proč většina největších favoritů před Masters neodpočívá.

Texas hostí turnaj od roku 2006 na hřišti Houston GC s parem 72 a délkou 7441 yardů, tedy něco málo přes 6,5 kilometru. Loňský vítěz J.B.Holmes zde dokázal zahrát 73,43 % greenů v regulaci, průměrné skóre je 70,855 a hřiště patří k jedněm z nejtěžších na celé tour.

Vzdáleně opravdu minimálně komplikovanými greeny s rychlostí 13 stop Augustu National připomíná. Skvělý test, který pravidelně nevynechává třeba Phil Mickelson.

Ten ale nebude ve startovní listině rozhodně sám. Vedle něj se na hřišti objeví Patrick Reed, Henrik Stenson, Louis Oosthuizen, Rickie Fowler, Jordan Spieth, Dustin Johnson, Charl Schwartzel, Brooks Koepka nebo Rafa Cabrera Bello.

A chybět nebude ani Alex Čejka. Do turnaje se tentokrát v prvních dvou kolech vydá ve společnosti K.J. Choie a Scotta Piercyho.

V nejsledovanějších flirtech uvidíme trojice: Vaugh Taylor, Phil Mickelson, Sergio Garcia – Tony Finau, Dustin Johnson, Louis Oosthuizen – Charl Schwartzel, Rickie Fowler, Henrik Stenson nebo Jordan Spieth, J.B. Holmes, Patrick Reed.

Turnaj tedy z největších hvězd vynechává světová jednička Jason Day a trojka Rory MIlroy, který touží po zeleném saku tak, že vynechá i miniturnaj PAR-3 jen den před startem Masters.

5 / 5 (10×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.