Olympiáda v Riu už přišla o tři velká jména, kdo bude další?

Tento týden ohlásili svou neúčast v Riu Adam Scott a Vijay Singh, teď se k nim přidal i další major šampion Louis Ooosthuizen. Jako důvody uvedl rodinu a svůj turnajový plán pro rok 2016, do kterého se mu už olympijské hry nevejdou. Pokud bude tento trend pokračovat, je otázkou, koho na prvních hrách po 112 letech vůbec uvidíme.

Více o: Adam Scott , Louis Oosthuizen , Olympijské hry , Vijay Singh

profimedia-0257634832.jpg
Louis Oosthuizen - ISPS HANDA Perth International 2016
Foto: © Profimedia

Je to již třetí velké jméno v jednom týdnu. Adam Scott, Vijay Sing a teď i Louis Ooshuizen vzdali svou účast na olympijských hrách. Oosthuizen jako důvod uvedl rodinu a problémy s vlastním turnajovým kalendářem.

Ve startovním poli olympijských her v Riu de Janeiru 2016 bude jeho jméno tedy s definitivní platností chybět.

Původním plánem organizátorů a Mezinárodní golfové federace bylo mít v Riu největší golfové hvězdy. Existuje zde však možnost, že světová elita si nakonec na hrách nezahraje.

Podle samotného Jacka Nicklause to může být špatný signál nejen pro golf, ale také pro další sporty.

„Čeho se obávám, je fakt, že by golf mohl propásnout velký okamžik a šanci, který mu právě olympijské hry v Riu nabízejí,“ uvedl Nickalus.

„Pokud se hráči vzdají šance na účast, golf už na příštích hrách být nemusí. Teď jde i o další roky, nejen o Rio, a volba sportů se odehraje v roce 2017. Pokud se golf na olympiádě udrží, bude to skvělé. Pokud ne, ztratíme tu největší šanci na celosvětové propagaci a možnost jeho dalšího růstu.“

„Scottovo rozhodnutí je smutné, nevím, co ho k tomu vedlo a nemohu ani jeho rozhodnutí nijak komentovat. Očividně si byl jistý, že by nebyl schopen hrát o medaile a pak se to dá snad i pochopit. Není to ale pro golf dobrá zpráva,“ řekl dále Nickalus.

Do olympijských her nezbývají ani čtyři měsíce, otázkou je, kolik dalších hráčů svou účast odmítne a jak bude konečné startovní pole vypadat.

V nejbližší době se tak může na stole objevit otázka účasti nejlepších amatérů, kterou má stále IGF v záloze, ale to by asi nebylo to, o co se všichni od začátku, a po dlouhé době pro hry, snažili zajistit.


4.9 / 5 (17×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.