Odchod číslo dvě dvojnásobného vítěze Masters Toma Watsona

Velmi emotivní bylo loučení dvojnásobného šampiona Masters Toma Watsona. Před zraky svých přátel a fanoušků málem své poslední 134. kolo v Augustě National zakončil birdie, přesto par a 78 ran vyvrcholilo bouřlivými ovacemi.

Více o: The Masters , Tom Watson

profimedia-0280949808.jpg
Tom Watson - The Masters 2016
Foto: © Profimedia

V minulém roce loučení Toma Watsona zažilo St Andrews. V červenci si naposledy zahrál The Open Championship a loučil se před zraky televizních kamer společně s Nickem Faldem na Swilcan Bridge, následně pak na greenu osmnácté jamky.

Tentokrát stejný scénář zažila Augusta National. Osminásobný vítěz turnajů major a dvojnásobný držitel zeleného saka odehrál dvě kvalitní kola a poslední soutěžní kolo v životě málem zakončil birdie.

Míčku do jamky chybělo jen pár centimetrů.

Watson v Augustě National odehrál 134 kol a ve věku 66 let pak na posledním greenu sklidil bouřlivé ovace.

„Loučit se s aktivním golfem na greenech Augusty National, před zraky rodiny a přátel je způsob, jak by měl člověk odcházet,“ řekl poté Watson. „Fanoušci byli skvělí a nešetřili potleskem na každé jamce. Hrát před nimi pro mě bylo velkým potěšením.“

„Věřím, že za svou dlouhou kariéru jsem byl schopen ukázat fanoušků alespoň kousek opravdu dobrého golfu,“ dodal poté Watson.

Watson dokázal na Masters zvítězit v letech 1977 a 1981 a vyjádřil lítost nad tím, že se mu nepodařilo vyhrát major turnajů více.

„Vím, že jsem možná vyhrál víc, než jsem si zasloužil, ale na druhé straně, je několik turnajů, kdy mi vítězství uniklo jen o jedinou ránu. Nakonec se ale ukázalo, že golf dokáže být spravedlivý.“

I přes své loučení v St Andrews Watson považuje právě Masters jako to správné loučení s kariérou a sám jen chůzi po Augustě National jako něco neopakovatelného.

„Je to pro mě konečná stanice a při procházce po hřišti si to uvědomuji stále více. Ty děti dnes dokážou odpalovat míčky neskutečně daleko. Právě toto hřiště nejvíce ukazuje rozdíly, jak přesně a jak daleko musíte míček trefit.“

5 / 5 (11×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.