Na co a jak se sází na MASTERS a kdo patří mezi pětici vyvolených

Hazard je nemocí civilizovaných barbarů. Ale dobře. Proč si nezahrát s čísly nebo tipy a na základě sázek neodhadnout, kdo by mohl ovládnout letošní Masters. Je to kolikrát lepší než vhazovat mince do jednorukých banditů nebo hrát o peníze poker. Je to vlastně v případě sázek na golf jen a jen zábava. Kdo, tedy vyhraje letošní Masters a na co se sází?

Více o: The Masters

masters-tickets-2016.jpg
Foto: © Twitter

Jeden pohled je forma, kterou hráči trpí nebo netrpí. Odhadovat, kdo jede na vítězné vlně, kdo se ještě tak trochu hledá, komu jde krátká hra, kdo je jak silný v puttování na rychlých greenech nebo se stačí podívat na odhad odborníků světových sázkových kanceláří, třeba v Las Vegas.

Pokud by ovšem někdo namítal, že sázet na posvátné Masters je svatokrádež, pak vemte v potaz, že právě Calcutta, tedy sázky na hráče, patří k nejstarším zábavám mezi členy samotného klubu Augusta National.

Na co se tedy a jak sází:


SÁZKA NA NEBO PODLE VĚKU

V podstatě jednoduché, Jordan Spieth 22 let, Rory McIlroy 26, Jason Day 28 a Rickie Fowler 27, to jsou lídři tipování podle nabídky, ale jsou to také tipy pro všechny, kteří si myslí, že jsou chytřejší než ti ostatní, nebo nemají vlastní názor a nechají se zlákat vypsanými kurzy.

Větší šance se dává starším hráčům, mezi které patří Bubba Watson, Adam Scott, Justin Rose, Louis Oosthuizen, Dustin Johnson, Phil Mickelson, Charl Schwartzel nebo Henrik Stenson. Proč? To jsou zkušenosti, vyzrálost a hlad po zeleném saku.

Sází se tedy na to, zda vítěz bude mladší nebo starší 30 let.


KDO PRVNÍ POLÍBÍ VÍTĚZE (kedíky nepočítaje)

Tohle musel vymyslet nějaký blázen, ale budiž. Vsadit se dá i na to, kdo první políbí vítěze, tedy pokud do sázek nezahrneme kedíky hráčů.

A sázky jsou: dítě 450:1, rodiče 1000:1, manželka nebo přítelkyně 125:1, žena držící dítě 165:1, případně jen objetí 1200:1. Ale to snad ne, tak bezcitná blízká osoba by se snad na posledním greenu ani objevit nemohla. I když…

Nepamatujete si jak oslavy vítězů probíhají. Prohlédněte si youtube a osvěžte si paměť. Pokud vsadíte na Daye nebo Mickelsona, pak všechno vhoďte na děti.


KDO VYHRAJE NEDĚLNÍ DRUHOU DEVÍTKU

Druhá devítka Augusty National vždy přinese nějaké překvapení. Ne nadarmo se říká, že o vítězství se hraje právě na posledních devíti jamkách. A pokud jste už zapomněli, pak Spieth v loňském roce zahrál 35 a Bubba Watson v roce 2014 dokonce jen 36 ran. Přesto zelené sako dokázali získat.

O co tedy v sázce jde? Kdo zahraje více nebo méně než 33 ran. A bookmakeři opět vědí, o čem mluví. Před rokem 2014 zahráli pozdější vítězi na druhé devítce 33, 33 a dokonce 32 ran.

Je pravda, že Masters nekončí, dokud není dohrána právě ta záludná druhá devítka. Své o tom ví Spieth i Watson, kteří měli ještě před vstupem na desátou jamku pohodlný náskok, nebo McIlroy, ale to je úplně jiný příběh.


KOLIK PADNE EAGLŮ NA 13. JAMCE

V sázce je méně nebo více než 14. A to ještě před tím, než bude odkoupen pozemek a jamka bude o 20 metrů prodloužena. Tedy zpět k sázce. V roce 2015 zde padlo eaglů 20, nicméně v sedmi předchozích turnajích byl průměr pouze 9,3.

Podle dostupných informací navíc nebyli členové zrovna počtem eaglů na třináctce zrovna nadšeni a dlouho se o tom na terase White Housu rokovalo. Nejen tedy, že by rádi jamku prodloužili, ale ani nečekejte, že by se jamka dala na tři rány letos tak snadno pokořit.


SÁZKA NA VÍTĚZNÝ ROZDÍL

Bude to o jednu (9:4), o dvě (3:1), o tři (5:1) nebo o čtyři a více (9:2). To jsou sázky na vítězný rozdíl v počtu ran.

Za posledních deset turnajů to byl jen Spieth, který dokázal vyhrát s rozdílem vyšším než 4 rány. Obvyklý rozdíl je nicméně, v pohledu posledních let, o tři nebo méně.


BUDE SE HRÁT PLAY-OFF

Je pravda, že nastavení jamek pro závěrečný rozstřel není nejšťastnější: hraje se jamka č. 15, pak jamka č. 16, pak se hráči vrací na jamku č. 12 a pak 13. Je to trochu zmatené, ale patrně se to ani nikdy nestane, přesto.

Play-off se hrálo ve třech z posledních sedmi Masters a pětkrát za posledních třináct let. Vsadit si můžete v kurzu 3:1, což je poměrně zajímavá investice.

Pouze jednou v poslední době se hrálo mezi třeni hráči, v roce 2009 šli do rozstřelu Angel Cabrera, Kenny Perry a Chad Campbell. Předtím to bylo naposledy v roce 1987. Sázka na více jak dvoučlenné nadstavbové finále je tak 8:1.


LÍDR PO PRVNÍM KOLE

Překvapení – je to Dustin Johnson s kurzem 20:1. A dokonce i na skóre, které předpovídá 64 ran.

Právě Johnson je podle bookmakerů největším favoritem letošního Masters, i když jeho nejlepším umístěním bylo dělené šesté místo z roku 2013, kdy zahrál v posledním kole 67 ran.

Jeho forma se zdá být více než dobře načasována a je hladový po prvním major titulu. Dokázal to už v Houstonu, kdy v prvním kole zahrál 65 ran nebo jeho účast ve čtvrtfinále světové jamkovky.


POČET VÍTĚZNÝCH RAN NA TURNAJI PAR 3- CONTEST

Podle sázkařů to bude méně než 22, i když, 22 ran dokázali za posledních 12 let zahrát pouze dva hráči.


NÁRODNOST VÍTĚZE MASTERS

Ano, i na to se dá vsadit. Jaké jsou tedy vyhlídky? Na Američana je to 150:1, tady se tedy nečeká žádné překvapení a titul si neodnese nikdo jiný, než domácí hráč. Na Evropany je sázka 250:1, na zbytek světa pak 350:1.

Sázky vypisují Američané, tak se není co divit. Možná to už je i lehká rydercupová horečka. Pokud byste si chtěli vsadit na McIlroye nebo Scotta, zdvojnásobte svou sázku.


VYHRAJE NĚKDO Z LEVORUKÝCH HRÁČŮ

Sázka na Bubbu Watsona je 10:1, na Phila Mickelsona 15:1. Pokud ale vsadíte na jednoho z těchto dvou hráčů, vemte v úvahu i další sázku.


VÝSLEDEK NA PRVNÍ JAMCE

Sází se na jméno hráče a jeho výsledek na první jamce. A kurzy jsou: PAR 1:225, BIRDIE nebo lepší 350:1, BOGEY a horší 400:1.

V roce 2015 byla první jamka čtvrtou nejtěžší na hřišti. Padlo zde jen 22 birdie proti 198 parům a 84 bogey nebo horším výsledkům. V roce 2014 to bylo podobné: 21-178-97 a podle výsledků třetí nejtěžší jamka.


KDO TEDY VYHRAJE

JUSTIN THOMAS – umí hrát přesně železy právě ty vzdálenosti, které jsou v Augustě National potřeba, a rád si hraje s rychlými greeny. Mohl by napodobit Fuzzy Zoellera a vyhrát při své první účasti. Velkou pomoc má v Jeffu Knoxovi, a pokud se tak stane, bude z momentální velké čtyřky najednou velká pětka.
Sázka: 80:1.

DANNY WILLET – právě se mu narodil první potomek, takže by mohl být lehce nevyspalý, ale Willett je jedním z nejkonzistentnějších hráčů na tour. Dokázal to za posledních šest měsíců a má dostatek odvahy a kreativity, aby uspěl právě v Augustě National.
Sázka: 50:1

BRYSON DeCHAMBEAU – velmi odvážný tip na hráče, který ještě před pár dny byl amatérem, ale kdo ví. Třeba právě tenhle mladík napodobí Jordana Spiethe a bude tou velkou mladou hvězdou, která si na začátku sezony ukousne největší balík z připravených marketingových rozpočtů.
Sázka: 200:1

LOUIS OOSTHUIZEN – ještě před třemi týdny na něj bookmakeři vypisovali kurz 42:1. V roce 2012 zde skončil druhý, na US Open a The Open v loňském roce také a teď se zdá, že hraje svůj nejlepší golf. Skončil druhý i na světové jamkovce a v únoru vyhrál turnaj na European Tour.
Sázka: 25:1

JUSTIN ROSE – v Augustě National má na svém kontě už tři umístění v top 10. Moc se o něm nemluví, přesto skončil v posledních osmi startech šestkrát v top 20. Je jedním z těch starších hladových, kteří touží právě Masters vyhrát a rád by z Georgie odjížděl se zeleným sakem.
Sázka: 30:1


5 / 5 (8×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.