MICKELSON: Tigerovi se nikdo desítky let ani nepřiblíží

K věčným dohadům a srovnávání jednotlivých hráčů se teď před turnajem Honda Classic na Floridě vyjádřil Phil Mickelson. Reagoval tak na mediální spekulace a stálé přirovnávání Jordana Spiethe, Jasona Daye nebo Roryho McIlroye k Tigeru Woodsovi. Podle něj nikdo ze současných hráčů nemá ani minimální šanci se mu byť jen vzdáleně přiblížit.

Více o: Phil Mickelson , Tiger Woods

profimedia-0016523011.jpg
Tiger Woods, Phil Mickelson - The Masters 2005
Foto: © Profimedia

Přesto, že se Woods na turnaji neobjevil od srpna 2015, podrobil se druhé a třetí operaci zad a v poslední době se na sociálních sítích objevili informace o jeho zdravotních problémech, myslí si Phil Mickelson, že žádný ze současných hráčů se 14násobnému major vítězi ani vzdáleně nepřiblíží.

„Dnes není v golfovém světě jediný hráč, který by se byť vzdáleně dokázal Tigerovi vyrovnat v době, kdy byl v nejlepší formě,“ sdělil Mickelson redaktorům Golf.com před turnajem Honda Classic na Floridě.

„Mentálně, v krátké hře nebo v tom, jak dokázal trefovat míče, nemyslím si, že by zde dnes byl někdo, kdo by ho dokázal jen napodobit. Tiger to dokázal vše spojit v jeden celek a vybudovat si kariéru, která je ohromující.“

Nejlepším obdobím Woodse byly roky 1999 až 2000, kdy dokázal získat 27 vítězství na PGA Tour a sedm titulů major, a to včetně čtyř vítězství na major turnajích v řadě (2000 – 2001).

I přesto, že se stále více hovoří o „velké trojce“, kterou dnes tvoří Jordan Spieth, Jason Day a Rory McIlroy, Mickelson je přesvědčen, že nikdy už to nebude na tour tak, jako v dobách Woodsovi dominance.

„Je to pro mě trochu složité, vidět jak se na tour vrací období, které bylo v době jeho prvotního rozkvětu, a to aniž bychom měli na obzoru někoho, jako byl právě Woods,“

„A tak, jak jsou sice ti mladí hráči dobří, je úroveň golfu podstatně horší, Dlouho se nevrátí doby z roku 2000 a atmosféry US Open a Woodsovo vystoupení, kdy získal čtyři major tituly najednou. Od dominance jednoho hráče, jako byl Woods, jsme vzdáleni desítky let,“ dodal Mickelson.

ZDROJ: GOLF.com


5 / 5 (14×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.