MASTERS: Tam kde je voda modrá, azalky rozkvetlé a zvuky ptáků umělé

Je několik tajemství, o kterých se v kuloárech Augusty National nemluví a média o nich raději neinformují. Přesto není žádným tajemstvím, proč je voda v jezírkách tak modrá, azalky vždy rozkvetlé, jak se stát členem klubu nebo proč jsou zvuky ptactva tak líbezné. Jediné, na co se ještě odpověď dostat nepodařilo je, jaká je rychlost vytápěných greenů.

Více o: The Masters

augusta-13.jpg
Foto: © Golf.com

Proč je voda v jezírkách tak neuvěřitelné modrá a odráží siluety hráčů jdoucích po fairwayích?
V tomto případě nehledejte žádná kouzla, ale vsaďte na chemii. Již v roce 1996 se redaktoru magazínu Golf Digest podařilo prokázat, že do vody je přimíchávána potravinářská modř, která se používá pro dobarvování dortů.

Proč je vždy slyšet zvukovou kulisu ptáků, zpěv a správná hlasitost, která nikoho na hřišti neruší?
Ani tady není žádným tajemstvím, že zvuky ptactva jsou do přímého přenosu mixovány ze záznamu. Již před lety to potvrdila sama televizní stanice CBS, která má přenosy Masters dlouhodobě na starosti. A navíc, žádní ptáci na hřišti nejsou.

Proč jsou azalky na hřišti vždy v plném květu a proč rozkvétají vždy v termínu prvního majoru sezony?
Podle zlých jazyků jsou podchlazovány a uměle udržovány v zimním spánku až do chvíle, kdy má proběhnout Masters. Snad jediným rokem, kdy tomu tak nebylo, byl rok 2012 a azalky byly dávno odkvetlé. Asi někdo někde udělal chybu.

Proč nikdo neví, jak je hřiště těžké, jaké má normu, kolik ran a z jakých odpališť přidává?
Hřiště Augusta National nebylo nikdy znormováno. Nemá tak ani SR, ani CR. Má par 72 a proměnlivou délku přes 7200 yardů. Pravdou je, že Augusta používá vlastní normu a hodnotící systém, který navrhl už jeho tvůrce Cliff Roberts před 90 roky.

Proč nikdy nikdo neřekl, kdo je členem Augusty National a kolik všech členů vlastně je?
Možná zhruba 300 a poznáte je pouze v týdnu, kdy se hraje Masters. Mají na sobě zelené sako. Jejich jména však klub nikdy nezveřejňuje a informace o nich si striktně hlídá. Jedinou šanci tak máte pouze v případě, že se některý z nich odhalí sám.

Jak se stát členem Augusty National, jaké jsou podmínky a kritéria a co proto musíte udělat?
Stačí se zeptat jak, ale v tomto případě narazíte na pravidlo číslo 1, které zní „NE“. Kritéria a podmínky nejsou známy, a pokud vůbec jsou, jsou pečlivě utajovány. Patrně musíte mít silný politický vliv, v obchodním světě něco znamenat nebo vás musí potřebovat jako sponzora.

ZDROJ: GolfDigest – Alex Myers


5 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.