Masters ovládl nečekaně Willett, a jeho angličtí kamarádi

Jestliže Angličan Danny Willet jen pár týdnů před Masters prohlásil, že Masters bude ještě hodně, ale narození prvního dítěte se už nikdy opakovat nebude, patrně asi ani netušil, jak velkou měl pravdu. Pokud by chtěl napodobit jen Bernharda Langera, čeká ho ještě minimálně třicet výletů do Augusty National.

Více o: Danny Willett , Jordan Spieth , Lee Westwood , The Masters

profimedia-0281098968.jpg
Danny Willett - The Masters 2016
Foto: © Profimedia

Bernhardu Langerovi bylo v době jeho poslední účasti 58 let, a po třetím kole měl ještě obrovskou šanci stát se nejstarším držitelem zeleného saka. Danny Willett, který se do Augusty přihlásil jako poslední 89. hráč, je proti němu ještě mladý 28letý zelenáč.

Právě Willettovi se jeho výlet na Masters málem nečekaně zkomplikoval. A důvodem nebylo nic menšího, než očekávané narození prvního potomka, které vycházelo právě na týden, kdy měl být v Augustě National.

Možná to tak mělo být a vše se nakonec o týden urychlilo a Willett mohl do dějiště Masetrs nakonec v klidu odcestovat. Manželka byla také první, komu hned po zisku titulu z klubovny telefonoval.

Vlastně měl ještě dva týdny před turnajem pravdu. S ohledem na jeho současnou formu by ho mohlo čekat ještě mnoho pozvánek na Masters. Teď si ale už může být více než jistý. Pozvánku najde ve své schránce každý rok.

Jako vítěz a držitel jednoho ze zelených sak ji získal doživotně. Pokud by chtěl napodobit jiné legendy, má před sebou

ještě minimálně 30 účastí, než se s golfem definitivně rozloučí.


VŠE SE NEVYVÍJELO TAK SNADNO

Od prvního kola o sobě dával vědět obhájce titulu Jordan Spieth.

I když jeho výkony z posledních týdnů z něj největšího favorita nedělaly, šest ran pod par po prvních osmnácti jamkách dávaly tušit, že po obhajobě opravdu touží.

Willett zahrál o čtyři více a při své druhé účasti se s hřištěm stále seznamoval.

Navíc po loňském ročníku, kdy Spieth hřiště s osmnácti ranami pod par takřka rozstřílel, se dalo očekávat, že tento rok se bude Augusta National bránit.

Nepřišel slibovaný déšť, který by greeny trochu umravnil, zato přišel vítr, a ze hry mohla být velká loterie.

Druhé kolo zahráli Willett i Spieth shodně za 74 ran. Rozdíl mezi nimi tak stále zůstával na čtyřech.

Na tři rány rozdílu se Willett dokázal dotáhnout po sobotním kole, kdy Spieth připsal další dvě rány nad par, zatímco Angličan jen jednu. Přesto se o něm stále jako o favoritu nemluvilo, ostatně mezi favority ještě v sobotu večer nepatřil z Angličanů vůbec nikdo.


MEZI FAVORITY WILLET NEBYL

Ještě před startem finálového kola se mluvilo o jiných jménech. Rory McIlroy ohlásil, že si titul nenechá ujít. O zeleném saku určitě snil i Hideki Matsuyama, který už nejednou dokázal, že Augustu National umí.

Byli zde i Dustin Johnson nebo Jason Day a v neposlední řadě i nováček Smylie Kaufman, který měl dokonce tu čest jít až v posledním flightu společně se Spiethem.

Neděle ale byla zaslíbena Angličanům, a nebýt kolapsu Andyho Sullivana, byla by právě Anglie zemí s druhým největším počtem hráčů ve finálovém kole. Přesto jich z osmi sedm prošlo cutem a pět se umístilo v top 10.

Minimálně pět jich také automaticky do Augusty National 2017 opět přijede.


V AUGUSTĚ PLATÍ PRAVIDLO DRUHÉ DEVÍTKY

V neděli se potvrdilo staré pravidlo, že po odehraných prvních devíti jamkách turnaj ani zdaleka nekončí.

Ještě před vstupem na odpaliště desáté jamky měl ve své kartě Spieth zapsáno jediné bogey a pět birdie, průběžný výsledek -7 a jasné vedení.

Willet zahrál birdie jen dvě a byl mezi mnoha, kteří na Spiethe pohlíže z uctivé vzdálenosti pěti ran.

Zatímco Angličan prošel obávanou kombinací jamek Amen Corner se skóre -1, Američanova série chyb začala již o jamku dříve, na desítce, kde zahrál bogey. Na jedenáctce přidal další a na nejkratší jamce na hřišti přišel zlom.

O prostřední jamce Amen Corner kdysi sám Jack Nicklaus prohlásil: „Míček na green, dva putty a rychle pryč,“ A moc dobře věděl, o čem hovoří.

Jedna z ikonických jamek, která se hraje před říčku Rae´s Creek, nevypadá složitě. A právě zde udělal Spieth dvě fatální chyby.

Nejprve nezvládl ránu z odpaliště a svůj míček utopil. Do vody poslal i třetí ránu a po dalším dropu a páté ráně na green se navíc ocitl v bunkeru.

Na třináctku tak odcházel s výsledkem sedm, quadruple bogey a vidinou, že o zelené sako pravděpodobně přišel.

I když na třináctém jamce zahrál birdie, jejich vzájemné skóre Amen Corner bylo Willett 11 ran (-1), Spieth 16 ran (+4).

Pět ran rozdílu během necelé jedné hodiny turnaje.

Willett přidal po třináctce další dvě birdie na čtrnácté a šestnácté jamce a se skóre -5 byl jasně v čele. Dlouho pak musel čekat, zda ještě Spieth nebo jiní hráči nezaútočí a nebude se rozhodovat až v play-off.

I když se Američan dokázal neuvěřitelně zkoncentrovat a po patnácté jamce byl rozdíl jen dvou ran, na posledních jamkách už připsal jen další bogey na sedmnácté jamce a bylo rozhodnuto.


VZPOURA ANGLIČANŮ

Willett však nebyl jediný, chvíli o zelené sako velmi nenápadně hrál i Lee Westwood, který dokázal na patnácté jamce zahrát eagle a na svého krajana ztrácel jedinou ránu. Jeho bogey na šestnáctce proti birdie Willetta, se kterým šel ve flightu, rozhodlo i o tomto přímém souboji.

Westwood si nicméně připsal své nejlepší letošní umístění a společně se Spiethem skončil na druhém místě.

Zlobili ale i jiní. Paul Casey, který se o víkendu snažil stáhnout kolaps z pátečních 77 ran nebo Matthew Fitzpatrick, který si cestu za titulem zkomplikoval také v pátek, když zahrál 76. A stejně Justin Rose, také po pátečních 77 ranách.

Nakonec z toho bylo pět Angličanů v top 10. Willett -5 (1.), Westwood -2 (T2), Casey -1 (T4), Fitzpatrick E (T7) a Rose +1 (T10).


AMERIČANÉ

Museli prožít velké zklamání. Spieth fatálně chyboval a sám sebe o titul připravil. Dustin Johnson se stále pere s puttování a v Augustě mu nepomohla ani jeho pověstná délka a přesnost, skončil čtvrtý. Stejně jako J.B.Holmes, který jako jeden z mála odehrál čtyři konzistentní kola.

V top 10 nakonec skončili už jen Brandt Snedeker a Daniel Berger. Největším zklamáním musely být výkony potenciálních členů Ryder Cupu Bubby Watsona, Jasona Duffnera a Patricka Reeda. A samozřejmě Phila Mickelsona, Rickie Fowlera a Zacha Johnsona, kteří v Augustě nedokázali ani projít cutem.

Američané mají určitě před zářijovým soubojem Hazeltine stále o čem přemýšlet.


5 / 5 (9×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.