Kevin Na není sám. Podobných golfových "hlemýžďů" je víc

Kevin Na bojoval minulý týden se svými démony, kteří každou jeho ránu proměnili ve zkoušku trpělivosti. Především diváků a hráčů, kteří s tímhle vyhlášeným golfovým hlemýžděm šli ve flightu. Téma pomalé hry se po The Players opět stalo žhavým tématem. Nikoliv poprvé.

Více o: PGA Tour

144250332.jpg
Kevin Na.
Foto: © GettyImages/Andy Lyons

Zapojil se do něj i Tiger Woods, podle něhož by trestem za pomalou hru neměly být finanční pokuty, které se pohybují mezi pěti až deseti tisíci dolary, ale trestné rány, které mohou golfového "šneka" bolet víc než částka, která je pro špičkové profesionály spíš jen kapesným.

Pomalá hra je ale na PGA Tour často se opakujícím diskusním tématem. A jediným ostře sledovaným hříšníkem není pouze Kevin Na. Jen byl na posledním turnaji hodně vidět. I proto, že do všech kol na The Players vstupoval v roli lídra. Vedení ale neudržel a nakonec skončil dělený sedmý.

"Věděl jsem, že to nebude snadné. Hodně lidí na mě pokřikovalo, jiní mě podporovali. Za to jsem jim vděčný," konstatoval Na. Jedním dechem ale přiznal, že si je vědom toho, že jeho pomalá hra může jeho okolí znepříjemňovat život. "Potřebuji pracovat na zrychlení své hry. Bojuji s tím," dodal.

Podle pravidel pro PGA Tour se čas začíná měřit v okamžiku, kdy skupina hráčů zaujme pozice u svých míčků. Pak má každý hráč k odehrání svého úderu na fairwayi 40 vteřin, na greenu 60 vteřin. Pokud čas překročí, následují tresty.

Základní určují pravidla golfu. Pro profesionální série pak platí v jisté úpravě. Například na European Tour při pomalé hře přijde jako první slovní varování, při druhém porušení pak jedna trestná rána a 2000 liber pokuta, při třetím dvě trestné rány a 4000 liber, při čtvrtém diskvalifikace.

Kevin Na není jediným hráčem s pověstí hlemýždě. Najdou se i další...

Ben Crane v roce 2005 na turnaji Booz Allen promýšlel svou ránu z fairwaye, zatímco jeho partner ve flightu Rory Sabbatini už puttoval. Jason Day má přezdívku "All Day". Webb Simpson rád a hodně dlouho diskutuje o své ráně se svým caddiem. Protahující se předúderová rutina je součástí hry J. B. Holmese.


4.9 / 5 (16×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.