Federer trpí za Woodse. Je těžké to sledovat, přiznává

Mají k sobě hodně blízko. Dva někdejší dlouhodobí nejlepší představitelé svých sportů. Tenista Roger Federer a golfista Tiger Woods. A přestože už ani jeden svému sportu nekraluje, Woodsovo trápení v posledních dvou letech je mnohem výraznější. Švýcarského tenistu to více než netěší.

Více o: Show-biz , Tiger Woods

F201005260635701.jpg
Roger Federer se trápí kvůli Tigeru Woodsovi.
Foto: © ČTK/imago sportfotodienst

Woods už dva roky nevyhrál turnaj. Během té doby se mu kvůli sexuálnímu skandálu rozpadlo manželství a on klesl z prvního místa ve světovém žebříčku na aktuální čtyřiačtyřicáté.

Cesta zpátky na vrchol je a bude pro Woodse hodně složitá. Možným impulsem může být přislíbená nominace amerického kapitána pro listopadový Prezidentský pohár, ale i tak je dílem spíše Woodsova jména, než jeho aktuální formy. Z celé aktuální situace je špatný i Federer.

"Je těžké to sledovat, protože moc dobře vím, co sportovci potřebují. Každý chce pořád soupeřit, což on v poslední době kvůli svým zraněním nemohl," prohlásil Federer během US Open, kde právě bojuje o další major titul. A přiznal, že si s Woodsem koncem srpna telefonoval.

Možná se spolu bavili i o sázce, kterou spolu v minulosti uzavřeli. Týkala se toho, kdo dříve překoná rekord v počtu grandslamových vítězství ve svém sportu. Vítězem se přitom už stal Federer.

Ten na French Open 2009 vyrovnal zápis Peta Samprase v počtu čtrnácti major titulů a o dva měsíce později ho překonal na Wimbledonu. Aktuálně jich má šestnáct, ten poslední získal v minulém roce na Australian Open.

Woodsův stroj na triumfy z majorů se zasekl ještě dříve, když svůj čtrnáctý a zatím poslední získal už před třemi roky na US Open. Na Jacka Nickaluse tak stále ztrácí čtyři. "On toho stihl strašně moc během velmi krátké doby a na vrcholu byl hodně dlouho. Velice mě to inspirovalo," přiznal Federer.

Švýcarský tenisový fenomén pozval Woodse jako čestného hosta na finále US Open před pěti lety, po kterém si oba užívali šampaňského. Oba byli v té době na vrcholu a stávaly se z nich žijící legendy. Oba se ale velmi brzy museli začít vyrovnávat s koncem svého panování.

Federera zastavil španělský toreador Rafael Nadal a Woodse již známé důvody. "Poslední rok byl pro něho velmi těžký. Nebylo příjemné to sledovat, přeji mu jenom to nejlepší," vzkázal z New Yorku rodák z Basileje.


4.9 / 5 (8×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.