DeChambeau je profesionál, upsal se společnosti Cobra Puma Golf

Na Masters se objevil ještě jako amatér. Musel. Jako vítěz US Amateur nemohl jinak a jako profesionál by o pozvánku na první major sezony přišel. Teď už je profesionál a po úspěchu v Augustě se dalo očekávat, že po něm sáhnou velké světové firmy. Kontrakt je na světě a Bryson DeChambeau se upsal spojení Cobra Puma Golf.

Více o: Bryson Dechambeau

profimedia-0280942551.jpg
Bryson Dechambeau - The Masters 2016
Foto: © Profimedia

Dalo se to tušit již v posledních týdnech. Skvělý golf stačil k tomu, aby Bryson DeChambeau po dvou letech na univerzitě přestoupil k profesionálům. Jako amatér si ještě zahrál Masters. Ukázal, že o golfu něco málo ví a jen dva dny po jeho skončení se upsal profesionálům.

„Bryson splňuje naši představu o moderním hráči, který si umí hru užívat, ale neztrácí touhu se zlepšovat. Jeho hra je zábavná a mohla by oslovit hráče všech kategorií,“ komentoval podpis smlouvy CEO společnosti Cobra Puma Golf Robert Philion.

DeChambeau je aktuální vítěz US Amateur a vítěz univerzitní ligy NCAA. Navíc byl nejlepším amatérem v Augustě National, kde nejen prošel cutem, ale skončil na skvělém 21. děleném místě.

Právě před Masters se psalo, že má na míru vyrobenu sadou želez Cobra King Forged MB.

Velké pozdvižení způsobila i jména, která svým miláčkům dal. Pojmenoval je podle vítězů Masters nebo několika jamkách.

Překvapením byla také informace o stejné délce shaftů na všech holích, 37,5 palce a stejné hmotnosti hlav, která je 280 gramů.

Nicméně, s touto sadou se DeChambeau do Augusty ještě nevydal.

Na Masters hrál se svými starými holemi značky Edel, se kterými vyhrál jak univerzitní ligu, tak US Amateur.

Teď už je ale členem elitního týmu, ve kterém jsou z golfistů Rickie Fowler a Lexi Thompson nebo světová sprinterská hvězda Usain Bolt, případně zpěvačka Rihanna.

Podle zákulisních informací podepsal Rickie Fowler jen na rok 2015 smlouvu v hodnotě 9 milionů dolarů, Bolt tříletý kontrakt za 10 a Rihanna, jako ambasador značky, dostala milion jeden.

Hodnota smlouvy, kterou podepsal DeChambeau, není zatím známa. Podle všech informací se ale jedná o víceletý kontrakt, který nezahrnuje jen hole, ale kompletní oblečení a další výhody spojené s propagací značky.

Stejně tak zatím není v nabídce set holí, který používá, ale podle informací společnosti se velmi brzy na trhu objeví.

Jeho novým partnerem pro golfové míčky a rukavice bude nově společnost Bridgestone, pro kterou bude natáčet i set reklamních spotů.

DeChambeau tak bude hrát zcela novými míčky Bridgestone B330-S s „nezničitelným“ obalem SlipRes, který využívá nano technologie.

Stejné míčky už od ledna používají také další dva hráči značky Matt Kuchar a Brandt Snedeker.

Prvním turnajem, do kterého DeChambeau nastoupí jako profesionál, bude RBC Heritage na hřišti Harbour Town GL v Hilton Head v Jižní Karolíne.


5 / 5 (13×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.