Day vyhrál jamkovku, je světová jednička, bude ale zářit na Masters?

Skoro to svádí k pokušení odepisovat další velká jména, jako jsou Spieth, McIlroy, Fowler, Watson nebo Scott. Podlehnout závěru, že Day je teď momentálně in, je světová jednička, všem v Austinu ukázal odolnost, je ze všech nejsilnější a světový trůn opanuje na dlouhou dobu. Je to ale opravdu tak jednoduché?

Více o: Jason Day , The Masters , WGC

profimedia-0279544474.jpg
Jason Day - WGC-Dell Match Play 2016
Foto: © Profimedia

Australan Day mohl být už v sobotu dekorován nejlepším hráčem planety, pak si poradil se svým největším konkurentem v semifinále McIlroyem, když jej až na poslední jamce udolal o jednu jamku.

Poté s Louisem Oosthuizenem, už poměrně jasně 5 & 4. A to jen týden po svém vítězství na Floridě, kde vyhrál turnaj Arnold Palmer Invitational. A nehledě na jeho neustálé pobrekávání na to nebo ono.

Pravdou je, že Day získal svůj šestý titul na PGA Tour ve třinácti posledních startech, pokud je tedy budeme počítat od posledního vítězství na RBC Canadian Open, jen tři týdny předtím, než vyhrál svůj první major na PGA Championship ve Whistling Straits.

Je tedy, alespoň podle sázkařů, největším favoritem na zisk dalšího majoru v řadě, osobně prvního a pro Austrálii historicky druhého, zeleného saka z Augusty National.

Je mentálně velmi silný, přesný a dostatečně kreativní.

Má navíc sám v sebe asi momentálně největší důvěru, což právě dokázal druhým vítězství v řadě a nenechal se ani ovlivnit neskutečným herním, a místy až nudným a únavným, maratonem v Texasu.

„Je velmi snadné říct, že jsem v pohodě, ale není to pravda,“ řekl sám Day. „Vítězství není nikdy snadné. Vždy je to velmi těžké. Navíc nikdy nemůžete být spokojen s tím, jak hrajete,“

„I teď se musím dál soustředit na maličkosti, které dělají z dobré hry tu skvělou. Teď se musím vydat do Augusty a pokusit se připravit tak, jak jsem to dělal v minulosti.“

Co to znamená? Jemné doladění a uchovat vědomí na současné vítězné vlně.

Day porazil McIlroye, světovou trojku a obhájce titulu jasně předem stanovenou strategií, kterou si připravil.

„Proti McIlroyovi to bylo jednoduché, trefovat míče stejně dobře jako on, ale nemuset se o to starat,“ prozradil Day.

„Chtěl jsem ho více rozhodit svou krátkou hrou. Poslat ho malinko do frustrace. Pokud netrefím green, umět záchranné rány k vlajce. Když budu mít před sebou putt na dvacet, nebo třicet stop (6 nebo 9 metrů), proměnit ho. To byla správná strategie. Trochu ho ze své hry otrávit.“

Ve finále sice drobnou chybu udělal hned na první jamce. Pak ale Louisi Oosthuizenovi moc šancí nedal.

Od třetí jamky vedl a šel jasně za titulem. Pro Daye patrně nezapomenutelný týden, návrat na post světové jedničky, dvě vítězství v řadě s Augustou na obzoru.

Je si vědom, že nic není zadarmo, ale nic také nechce podcenit. Má za sebou svého největšího poradce a mentora Tigera Woodse, který mu část sebedůvěry dokáže ve slabších chvílích dodat.

I v průběhu soutěžního kola jako přítel na telefonu formou SMS zpráv.

Přesto ale stojí za zamyšlení jeho stále se opakující zdravotní problémy. Motolice nebo vše od drobných poranění až po zablokovaná záda, nehybnost a teatrální rehabilitace na hřišti.

Otázkou tak může být, zda to je jen dobře zvolené PR nebo součást taktiky a odvedení pozornosti soupeřů a médií od jeho vlastní hry, která je mimochodem obdivuhodná.

Neodepisujme další hráče, v Augustě může zvítězit kdokoliv, velké šance může mít i Phil Mickelson, kterého tak potupně vyřadil jeho krajan Patrick Reed, a předem připravenou taktiku mohou zničit dvě nebo tři nepovedené rány do azalek.


5 / 5 (14×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.