Darren Clarke zahájil svou cestu za Ryder Cupem, a je zatím spokojen

Právě v úterý 12. dubna odstartovala pro evropského kapitána Darrena Clarka takzvaná Trophy Tour za letošní obhajobou Ryder Cupu. Svou cestu zahájil ve svém rodném Severním Irsku a kde jinde, než na hřišti Royal Portrush Golf Club. Navíc je zatím s formou svých hráčů více než spokojen.

Více o: Ryder Cup

profimedia-0125569875.jpg
Evropský rydercupový kapitán 2016 Darren Clarke.
Foto: © Profimedia

Darren Clarke má zatím důvod k radosti. Jeden z jeho hráčů, který se v září v Hazeltine bude prát s Američany o Ryder Cup, se stal vítězem jednoho z nejdůležitějších turnajů, The Masters v Augustě National.

Navíc v top 10 bylo další šest Evropanů.

„Teď jen musím věřit, že budou ve stejné formě v září v Hazeltine,“ řekl Clarke. „Kdykoliv vidíte sedm Evropanů v top 10 na majoru, je to velmi pozitivní zpráva. Zejména v roce, kdy se hraje Ryder Cup.“

Danny Willett se do Británie vrátil také v úterý, a na sobě nemohl mít nic jiného, než zelen sako.

V rozhovoru, který poskytl ihned na letišti v Manchesteru řekl: „Mým plánem bylo vrátit se co nejdříve domů, uvařit si čaj a vyměnit nějaké ty plenky.“

Aby ne, 29. března se mu narodil prvorozený syn.

Kromě jiných výhod, které mu vítězství na Masters poskytuje, je to i téměř jisté místo v evropském týmu Ryder Cupu, kde si zahraje vůbec poprvé.

Je monetárně světovou devítkou a prvním evropským hráčem.

„Své místo měl téměř jisté ještě předtím, než se stal vítězem v Augustě. Přesto bylo úžasné vidět, jak a jakým způsobem si kráčí pro svůj první major titul,“ řekl Clarke. „Je to správný krok správným směrem. Je to ten správný a oddaný muž, kterého v týmu potřebujeme.“

„Když se podíváte na světový žebříček, je tam Rory McIlroy, Jordan Spieth, Jason Day a Rickie Fowler. Ale Danny má teď schopnosti dostat se co nejdříve až na vrchol.“

Evropa bude bojovat o čtvrtý titul v řadě a chce navázat na výkony z Medinah 2012 a Gleneagles 2014.

Ryder Cup teď míří do amerického Belfastu a poté již do Francie a Itálie. Další dvě evropské zastávky budou v roce 2018 v Paříži a 2022 v Římě.

A jak vypadá aktuální soupiska?

Hráč Počet bodů
Danny WILLETT 237,14
Henrik STENSON 219,44
Rory McILROY 190,68
Justin ROSE 134,14
Rafa CABRERA BELLO 124,79
Matthew FITZPATRICK 115,05
Andy SULLIVAN 106,61
Sergio GARCIA 97,00
Thomas PIETERS 85,70
   
Lee WESTWOOD 84,62
Thorbjorn OLESE 81,96
Chris WOOD 81,36
Soren KJELDSEN 80,18
Victor DUBUISSON 72,75
Jamie DONALDSON 71,67
Graeme McDOWELL 66,45

4.8 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.