CLARKE: Vím to, divoké karty na Ryder Cup mě mohou stát přátelství

Kapitán evropského rydercupového týmu Darren Clarke si je vědom, že udělení divokých karet pro letošní zářijové utkání Ryder Cupu by mu mohlo přinést pár problémů. Mohl by třeba přijít o přátelství s některými hráči. Otazníky totiž stále visí nad jmény Ian Poulter nebo Lee Westwood.

Více o: Darren Clarke , Ian Poulter , Lee Westwood , Ryder Cup

profimedia-0073239243.jpg
Darren Clarke, Lee Westwood, Ian Poulter
Foto: © Profimedia

Září se pomalu blíží a letošní ročník Ryder Cupu se odehraje v Hazeltine, v Minnesottě, na americké půdě. Evropa bude pohár obhajovat a Spojené státy si zase chtějí vylepšit bilanci, která je pro Američany v poslední době velmi frustrující.

Darren Clarke byl nedávno dotázán, zda by raději jednu z divokých karet udělil některému ze svých blízkých přítel než hráči, který bude výsledkově v žebříčcích výše.

Jednalo se konkrétně o Iana Poultera nebo Lee Westwooda, kteří se pravděpodobně do evropského týmu přímo nekvalifikují.

„Myslíte snad zákon starých kamarádů?“ odpověděl Clarke pro Daily Mail. „Jak bych to vůbec mohl udělat? Ryder Cup je něco mnohem důležitějšího, než nějaký nepsaný zákon důchodců. To nepřichází v úvahu. To bych nemohl za žádných okolností udělat… ne, to se nestane. V žádném případě,“

„Navíc si nemyslím, že bych mohl mít nějaký problém s tím, že místo Leeho vyberu nějakého nováčka, a že mu to budu muset sdělit osobně. I kdyby byl Westwood můj nejlepší kamarád, neměl bych s tím problém. A víte proč? Protože to je o týmu. Ne o individualitách. Ega jednotlivců v této hře nemají co dělat, to je týmová otázka,“ dodal Clarke a pokračoval.

„Ale máte pravdu, divoké karty nebude vůbec lehká volba. Až budu těm klukům, kteří karty nedostanou volat – zvláště těm, ke kterým mám opravdu blízko – bude to velmi těžké. Ale to je to, co se od kapitána očekává. Je to součást mojí práce. Je to moje poslání. Ale nebude mi to dělat problémy, ani o tom nebudu muset přemýšlet. Prostě to udělám,“

„Ano, mohlo by mě to stát některá přátelství. Ale to je můj úděl a to je ten případ. Musím udělat jen to, co ode mne European Tour očekává, postavit ten nejlepší tým. I těžká rozhodnutí musí být přijata, proto si mě také Tour vybrala do role kapitána. A sentiment? Pro ten tady není místo.“

Clarke dále dodal, že jsou případy, kdy dokáže být nemilosrdný a nemá s tím žádný problém.

O zařazení do týmu se tak musí postarat hráči sami, což potvrdil i Ian Poulter, který je rozhodnut se do týmu kvalifikovat přímo a nečekat na udělení divoké karty.


5 / 5 (12×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.
  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.