Zaskočený Šebrle: Nejsem si vědom, že bych cokoliv porušil

Golfová kariéra Romana Šebrleho netrvá nijak závratně dlouho, ale za tu krátkou dobu už dokázal několikrát nadzvednout jinak většinou hodně netečnou Českou golfovou federaci. Naposledy při mezinárodním amatérském mistrovství ČR na rány v Mladé Boleslavi. Co se stalo?

Více o: Roman Šebrle

Kaskada_13.jpg
Roman Šebrle.
Foto: © 2014 fotomaly / Martin Malý

Bývalý desetibojař a olympijský vítěz odehrál v Mladé Boleslavi dvě kola a do třetího už nenastoupil. Důvodem byl jeho start na souběžné probíhajícím turnaji Czech PGA Tour ve Mstěticích, kam dostal pozvánku.

Právě jeho odstoupení vyvolalo údajně hodně "zlé krve" mezi samotnými hráči a také ve vedení České golfové federace. Jeho odstoupení bude dokonce řešit disciplinární komise ČGF a Šebrlemu údajně hrozí i zastavení činnosti.

"Nepamatuji si, že bychom někdy podobný případ řešili. Vůbec bych nechtěl předjímat rozhodnutí disciplinární komise, ale obávám se, že nic jiného, než zastavení sportovní činnosti nemůže být bráno v potaz," řekl portálu golfchannel.cz prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Na dotaz GOLFee jaké pravidlo Šebrle svým odstoupením porušil, přišla odpověď, která situaci nijak neosvětlila. "Termín "pravidlo" je v daném případě zavádějící a předčasný. Došlo k nějaké události, kolem které je mnoho spekulací a dohadů. Proto ČGF vydala informaci o tom, že se situace řeší. Rozhodnutí disciplinární komise nelze nijak předjímat ani ovlivňovat."

K celé kauze se vyjádřil i samotný hráč a nijak neskrýval, že je rozpoutanou kampaní hodně zaskočený. "Nastoupil jsem do prvních dvou kol mistrovství republiky, kde už bylo dáno složení flightu, ve kterém jsem měl hrát. Nechtěl jsem odstoupit už před druhým kolem, abych právě nenarušil původní flight," uvedl Šebrle.

"Nejsem si vědom, že bych cokoliv porušil. Neodešel jsem bez omluvy a vysvětlení. Sdělil jsem vše zástupci ČGF, tuším, že to byl pan Libecajt, kterému jsem řekl, že mám pozvánku na profesionální sérii a že kvůli tomu nebudu hrát třetí kolo. Pan Libecajt mi řekl, že je mu to líto, ale neříkal nic o tom, že bych tím porušoval nějaká pravidla," popsal své odstoupení bývalý desetibojař.

Z reakce ČGF byl hodně překvapený. A možná, že tak trochu doplatil na své jméno. I on to tak cítí. "Kdybych byl nějaký Franta Vomáčka, tak by si ani nikdo nevšiml, že jsem odešel. Ten humbuk mě hodně překvapil. Neměl jsem ani náznaky něčeho takového. Až z médií jsem se dozvěděl, že bych měl být disciplinárně potrestán. Neočekávám, že by k něčemu mělo dojít, protože jsem se podle mého názoru ničeho nedopustil," dodal Šebrle.

Disciplinární komise ČGF by měla jednat v průběhu tohoto týdne.


4.9 / 5 (30×)
Zaujal vás tento článek? Ohodnoťte jeho kvalitu.

Nejdiskutovanější témata pod článkem

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Credits | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

CO SE ŠUSTLO

Důležité a zajímavé informace. Rozšířené zpravodajství z PGA Tour, European Tour, Ladies European Tour a Czech PGA Tour. Vše podstatné o hráčích jako Tiger Woods, Phil Mickelson, Rory McIlroy, Luke Donald, nebo třeba Alex Čejka či Klára Spilková. Sledujeme dění v České golfové federaci (ČGF), českých resortech a partnerských tour.

KLUBOVNA

Přehledně uspořádaný virtuální prostor interaktivního světa GOLFee. Seznam všech zaregistrovaných uživatelů (klubistů), trenérů a caddie. K dispozici je také speciální golfový bazar, soutěže o zajímavé ceny nebo golfové ankety. V klubovně se toho po každé hře také hodně nemluví, takže nechybí ani ty nejlepší hlášky ze světa golfu.

SERVIS

Přehled aktuálních golfových turnajů v České republice, doplněný o seznam domácích golfových tour a hcp dnů. K nahlédnutí je také přehled golfových prodejen, e-shopů a dalších komerčních subjektů zaregistrovaných na našich stránkách. A když nemáte chuť někam vyrazit, můžete prolistovat náš golfový televizní program.

KRONIKA

Golfová historie i současnost na jednom místě. Přehled slavných golfových legend minulosti i hvězd aktuálního dění. Profily všech profesionálních hráčů hrajících na nejprestižnějších golfových tour světa a přehledy jednotlivých golfových turnajů. K nahlédnutí je také golfová etiketa, golfová pravidla a pojmový i slangový golfový slovník.

KDE HRÁT

Česká golfová hřiště a jejich nejpodrobnější seznam na českém internetu. Detailní přehled golfových resortů, hřišť i klubů, doplněný o unikátní interaktivní mapky golfových hřišť. K získání barvitějších představ o jednotlivých hřištích a resortech můžete využít našich recenzí, na zapsání vašich výkonů pak čeká naše propracovaná e-score karta.

Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.